Trzysta tysięcy złotych dla szpitala od Fundacji Anwil

Korporacyjna fundacja Anwilu ponownie wspiera lokalną służbę zdrowia. Tym razem darowizna na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostanie przeznaczona na nowoczesny system rejestracji medycznej.


Kompleksowe rozwiązanie teleinformatyczne obejmie wszystkie poradnie specjalistyczne funkcjonujące w szpitalu, co wpłynie korzystnie na efektywność i szybkość pracy personelu oraz bezpieczeństwo i wygodę rejestrujących się pacjentów. Dzięki scentralizowanemu systemowi nie tylko skrócą się kolejki do rejestracji wizyt medycznych, ale też w wielu przypadkach osobista wizyta w punkcie rejestracji w ogóle nie będzie konieczna. W dobie pandemii ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia potencjalnego ryzyka zarażenia COVID-19.

Działania związane z troską o zdrowie mieszkańców Włocławka od wielu lat wpisane są w społeczną odpowiedzialność Anwilu. Okres pandemii i wzmożonej aktywności pracy medyków stworzył dodatkową potrzebę wsparcia, na którą nasza Fundacja i spółka Anwil konsekwentnie reagują. Przekazana kwota to największa darowizna na rzecz jednego, indywidualnego odbiorcy w ramach celowej pomocy. Jestem przekonana, że powstały system rejestracji będzie pomocny nie tylko w obecnym, trudnym okresie, ale także w kolejnych latach poprawi komfort kontaktu pacjentów z włocławskim szpitalem - powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu Anwil S.A.

Stworzenie jednego, centralnego punktu kompleksowej obsługi pacjenta umożliwi nie tylko szybszą rejestrację, ale też znacznie poprawi komunikację z pacjentami. Każde połączenie będzie odbierane i kolejkowane, a pacjent na bieżąco będzie informowany o pozycji w kolejce, po rejestracji otrzyma sms z informacją o terminie wizyty oraz wiadomość przypominającą przed wizytą.

Darowizna dla placówki medycznej przekazana została w ramach uruchomionego przez Fundację Anwil programu wsparcia działań związanych z przeciwdziałaniem pandemii oraz niwelowaniem jej skutków. Fundacja w 2021 roku przeznaczyła na ten cel dodatkowo 400 tysięcy złotych. Z programu skorzystało 11 podmiotów, w tym szkoły, przedszkola, ochotnicze straże pożarne oraz organizacje pozarządowe.

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku ANWIL przekazał na rzecz służby zdrowia w regionie kujawsko-pomorskim wsparcie finansowe w postaci rekordowej w historii firmy kwoty 1 miliona złotych. Sfinansowano z niego zakup sprzętu medycznego, niezbędnego do ratowania życia i zdrowia, a także materiały ochronne i płyny dezynfekujące. Pomoc trafiła także do Domów Pomocy Społecznej i domów dziecka.
3 komentarze

gość-37981

Dlaczego Anwil dokłada się do zakładu zarządzanego przez marszałkostwo ? Przecież marszałek ma pieniądze na szpitale w Bydgoszczu i Toruniu to musi mieć i dla włocławskiego szpitala. A co z tymi 6 milionami na remont spartolonego mostu w Bydgoszczu ? Zapłacą podatnicy ?

1 1
ID:84600

gość-21308

@~gość-37981: myślę, że osobniki mające iq poniżej 50, nie powinny mieć prawa głosu

1 1
ID:84601

gość-60582

@~gość-21308: Odpowiedź typowa dla osoby wychowanej na ,,materialach do użytku wewnętrzpartyjnego ''

1 1
ID:84603


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA