Włocławek w programie 'Cyfrowa Wyprawka dla Firm'

Włocławek, Nysa i Świdnica wezmą udział w pilotażowej edycji Cyfrowej Wyprawki dla Firm – bezpłatnego programu dla lokalnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju cyfrowych narzędzi sprzedaży i budowania wizerunku w sieci.


Pandemia znacznie przyspieszyła cyfryzację gospodarki i społeczeństwa. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2021 roku 61,2 proc. Polaków w wieku 16-74 lata dokonywało zakupów przez Internet. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat odsetek kupujących w sieci wzrósł o ponad 19 pkt proc. Mimo optymistycznych danych, wciąż są firmy, które nie wiedzą, jak skutecznie wykorzystywać nowe kanały sprzedaży i komunikacji z klientem w sieci.

W ramach programu Cyfrowa Wyprawka dla Firm, PFR zaprosił samorządy, które najlepiej znają potrzeby lokalnych przedsiębiorstw i chcą wesprzeć je w cyfrowym rozwoju, aby zwiększyć atrakcyjność regionalnych produktów i usług. Spośród wszystkich zgłoszeń do pilotażowej edycji zostały zaproszone trzy - Nysa, Świdnica i Włocławek, które najlepiej uzasadniły potrzebę wsparcia firm z ich regionu.

Kolejnym etapem programu Cyfrowa Wyprawka dla Firm jest rekrutacja mikro, małych i średnich firm z wybranych samorządów, które już w maju rozpoczną cykl warsztatów. Przedsiębiorcy mogą wysyłać zgłoszenia do 29 kwietnia 2022 r. za pomocą specjalnego formularza na stronie programu.

Do wyboru są trzy moduły tematyczne:
- Moduł Allegro – uczestnik dowie się, jak prowadzić profil firmowy na Allegro, który pomoże zoptymalizować sprzedaż w Internecie i dotrzeć do klientów z 25 krajów UE.
- Moduł Landingi –  przedsiębiorca dowie się, jak stworzyć wysoce efektywną stronę, która pozwoli na zwiększenie ilości pozyskiwanych kontaktów sprzedażowych.
- Moduł Meta – pomoże stworzyć lub odświeżyć stronę firmową na Facebooku i Instagramie, podpowie, jak tworzyć ciekawe i angażujące posty oraz pokaże najlepsze praktyki związane z reklamą w mediach społecznościowych.

Spośród zgłoszeń wybranych zostanie łącznie 150 firm, które w ramach programu mogą wziąć udział w dowolnej liczbie modułów, w zależności od potrzeb. Bez względu na to, czy firma zdecyduje się na jedną ścieżkę tematyczną czy trzy – nie ponosi za to żadnych kosztów. W każdym z regionów do programu zakwalifikuje się pierwszych 50 firm, które wyślą poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy. 

Uczestnicy Cyfrowej Wyprawki dla Firm mogą liczyć na:indywidualne konsultacje, diagnozę swojego biznesu, wsparcie w budowaniu wizerunku firmy w sieci, pogłębienie wiedzy o dostępnych rozwiązaniach cyfrowych, wsparcie certyfikowanych Przewodników Biznesowych po zakończeniu programu. Na zakończenie cyklu warsztatów – pierwszy odbędzie się stacjonarnie, pozostałe w formule online – każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Więcej informacji o Cyfrowej Wyprawce dla Firm oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie cyfrowawyprawka.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA