Można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła

Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ogrzewania z terenu budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Włocławka. Wnioski przyjmowane będą do 10 czerwca lub do wyczerpania środków finansowych


O udzielenie dotacji mogą ubiegać się Wnioskodawcy posiadający tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego. Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dotację są: osoby fizyczne, osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji jest posiadanie czynnego ogrzewania na paliwo stałe. Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji w wysokości czterech tysięcy złotych i obejmuje zakup i montaż nowego źródła ciepła.

Dotacja obejmuje zastąpienie pieca opalanego paliwem stałym (tj. trwałe odłączenie pieca od systemu grzewczego) na ekologiczne źródła ciepła w tym: miejską sieć ciepłowniczą, kocioł gazowy, kocioł elektryczny lub urządzenie elektryczne będące bezpośrednim źródłem energii cieplnej, kocioł olejowy, pompę ciepła, kocioł na pellet.

Dofinansowanie nie dotyczy: zakupu i montażu źródeł ciepła w nowo wybudowanych obiektach lub obiektach będących w budowie; zakupu i montażu źródeł ciepła w budynkach rekreacyjnych/letniskowych; zakupu i montażu źródeł ciepła nabytych przed podpisaniem umowy; opracowania projektu instalacji; robót wykonanych własnymi siłami przez Wnioskodawcę, wymiany systemu ogrzewania w budynku/lokalu wykorzystywanym do prowadzenia działalności gospodarczej, w sytuacji braku części mieszkalnej.

Wnioski należy składać przed przystąpieniem do realizacji zadania, w szczególności przed zakupem i montażem dotowanych urządzeń a także przed likwidacją źródła ciepła. Dofinansowaniem objęte są koszty poniesione od dnia zawarcia umowy o udzielenie dotacji. Wsparcie nie obejmuje wymiany pieca gazowego, który jest głównym źródłem ogrzewania na nowy piec gazowy i nie będzie finansowała już zrealizowanych inwestycji.

Wnioski o udzielenie dotacji dostępne są w budynkach Urzędu Miasta oraz na stronie internetowej magistratu. Dokumenty można składać osobiście w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22, I piętro, pokój nr 18, poprzez wysłanie wniosku pocztą tradycyjną na adres Wydział Środowiska Urząd Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek oraz poprzez przesłanie wniosku na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą urzędu na platformie ePUAP:/umwloclawek/skrytka.


2 komentarze

gość-76859

Tzn zamienic taniego śmieciucha na super drogi w eksploatacji piec gazowy ? Przecież to wbrew ekonomii i zdrowemu rozsądkowi !

1 1
ID:84749

gość-90319

Firmy mogą skorzystać z dotacji na zakup i instalację urządzeń i centrali klimatyzacyjnych. Wnioski opracowują specjaliści BHP ONE

1 1
ID:84751


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA