W kujawsko-pomorskim powstaną nowe obiekty sportowe

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał blisko milion złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2,5 miliona złotych na budowę ośmiu sal gimnastycznych w regionie.


Dziś w Zespole Szkół imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie z udziałem członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyło się uroczyste wręczenie umów.

Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 26 samorządów trafi łącznie 963 tys. zł. Środki w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi modernizacja sal gimnastycznych w Płowcach i Bieganowie oraz przebudowa dwóch boisk w Bieganowie, budowa siłowni plenerowej przy placu zabaw na osiedlu Zimne Wody – Czersko Polskie w Bydgoszczy, wyposażenie i montaż siłowni wewnętrznej w szkole podstawowej w Cypriance oraz przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego wraz z wyposażeniem w Toruniu.

Lista wszystkich projektów

Podczas spotkania wręczono również osiem umów na budowę i wyposażenie przyszkolnych sal gimnastycznych. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół podstawowych w Nowej Wsi (powiat grudziądzki), Ugoszczu (powiat rypiński), Radomicach (powiat lipnowski), Gronowie (powiat toruński), Lubiczu Dolnym (powiat toruński), Zbrachlinie (powiat aleksandrowski), Brześciu Kujawskim i Grabkowie (oba w powiecie włocławski). Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 2 milionów 488 tysięcy złotych.

Lista wszystkich projektów

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA