Kampanie społeczne kujawsko-pomorskiego nagrodzone

Pomoc ofiarom przemocy psychicznej, internetowa walka z pandemią i promocja regionu w Dubaju - działania promocyjne województwa kujawsko-pomorskiego zostały nagrodzone w konkursach Samorządowy lider komunikacji i promocji oraz Kryształy PR-u.


Redakcja Dziennika „Gazeta Prawna” już po raz trzeci zorganizowała konkurs „Samorządowy lider komunikacji i promocji”. Do udziału zaproszono samorządy wszystkich szczebli, które mogły zgłaszać projekty komunikacyjne zrealizowane w 2021 roku. Oceniana była przede wszystkim pomysłowość i osiągnięte efekty.

Na facebookowym profilu „Kujawsko-pomorskie Lubię tu być” w ramach projektu „Pandemia przemocy” działał chatbot, czyli specjalistyczne oprogramowanie imitujące rozmowę za pomocą sztucznej inteligencji. Ponadto stworzono animowane spoty informacyjne, krótkie klipy z wypowiedziami ekspertów i ofiar przemocy, plakaty i infografiki. Kampania informowała o rodzajach przemocy, wskazywała w jaki sposób na nią reagować, a także gdzie szukać pomocy w sytuacji utrudnionego dostępu do specjalistów i odpowiednich instytucji. Projekt został zrealizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zdobył pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Kryształy PR-u w kategorii „Najlepsza kampania informacyjno-promocyjna związana z pandemią Covid-19”.  To jedna z najważniejszych nagród marketingowych dla samorządów w Polsce.

W ramach kujawsko-pomorskiego marszałkowskiego pakietu antykryzysowego realizowaliśmy kampanie na kilku płaszczyznach. COMPAS, czyli Covidowy Omnibus i Mapa Pomocowych Akcji Specjalnych, to chatbot w aplikacji Messenger, który pomagał przedsiębiorcom z regionu znaleźć informacje o lokalnych i ogólnopolskich programach i instytucjach oferujących wsparcie. Ponadto można było otrzymać porady dotyczące sposobów chronienia się przed zakażeniem koronawirusem oraz wsparcie psychologiczne. Odbiorcy otrzymywali informacje w formie krótkich filmików, animacji i infografik. Działała także infolinia oraz poradnia internetowa, w ramach których można było skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej oraz uzyskać poradę w zakresie chorób zakaźnych i uzależnień. Kolejnym elementem pakietu były spoty promocyjne ośrodków wytchnieniowych i regeneracyjnych dla personelu szpitali. Ostatni z wymienionych – „Najlepiej działamy, gdy działamy razem”– zdobył nagrodę specjalną podczas 16. Festiwalu FilmAT. Przeprowadzone kampanie edukacyjne miały na celu zachęcenie konsumentów do wspierania lokalnych przedsiębiorstw („Bądź solidarny, bądź COVIDARNY!”) oraz zachęcać do szczepień jako najlepszego sposobu walki z pandemią.

Jury doceniło również kampanię promocyjną województwa podczas targów EXPO Dubai 2020, za którą otrzymaliśmy wyróżnienie. Składała się z wystawy „Spokój – Impuls – Moc” nawiązującej do astronomii, natury i Mikołaja Kopernika, był także włocławski fajans i toruńskie pierniki, warsztaty i występy artystyczne. W wystawie i evencie przygotowanym przez samorząd województwa uczestniczyło ponad 35 tysięcy osób.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA