XX edycja ekologicznej akcji 'Drzewko za butelkę'

Rusza XX edycja „Drzewka za butelkę”, ekologicznej inicjatywy, której Anwil jest organizatorem od 20 lat. Podobnie jak w latach ubiegłych, firma zaprosiła przedszkola oraz szkoły podstawowe do wspólnego zbierania butelek PET. 


W akcji mogą wziąć udział przedszkola i szkoły podstawowe z całego powiatu włocławskiego. Deklaracje uczestnictwa oraz regulamin, które dostępne są na stronie www.anwil.pl należy przesłać na adres e-mail: [email protected] do 6 czerwca. Jak co roku, dla uczestników, oprócz symbolicznych drzewek organizator przewidział wiele nagród zarówno zespołowych, jak i indywidualnych oraz wielki finał z mnóstwem atrakcji, którego z uwagi na pandemię COVID-19 od dwóch lat nie udało się zorganizować. „Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2002 roku przez polskie firmy chemiczne należące do Programu Odpowiedzialność i Troska. We Włocławku, a od 2020 roku w całym powiecie włocławskim, od samego początku za organizację odpowiada Anwil, który jako firma odpowiedzialna społecznie podjął wyzwanie i konsekwentnie je realizuje.

Co roku akcja cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, szczególnie Włocławka, i coraz większą mieszkańców powiatu. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy nie tylko rosnąca liczba uczestników, ale i rekordowe wyniki zbiórki. W ciągu ostatnich pięciu lat uczestnicy zebrali ponad 2,6 miliona butelek, w każdej edycji brało udział średnio ponad pięć tysięcy uczestników i kilkadziesiąt placówek. Liczby te dowodzą, że przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego i jest doskonałą metodą na budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości indywidulanego wpływu na środowisko oraz wskazanie najprostszych sposobów zwiększenia ilości uzyskiwanych surowców wtórnych.

Akcja „Drzewko za butelkę” jest jednym z licznych działań podejmowanych przez Anwil, które wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju. Spośród wielu korzyści z realizacji projektu do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim ograniczenie emisji CO2 poprzez recykling zebranych butelek PET, wzrost poziomu wiedzy na temat segregacji śmieci wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalanie dobrych nawyków.
1 komentarz

gość-47534

Uroczystośc powinna być zorganizowana na ul Płockiej obok wytwórni mas bitumicznych i pod kominem MPEC gdzia mają być spalane torsyczne śmieci . Bylo by to w duchu ,,ekologii ''.

1 1
ID:84860


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA