The Washington Post odwiedził włocławskich strzelców

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek, w czasie realizowanego szkolenia gościła dziennikarzy gazety The Washington Post, którzy szykują materiał prasowy dotyczący ruchu proobronnego w Polsce. To już kolejna wizyta zagranicznych korespondentów we włocławskiej jednostce. Kilka miesięcy temu strzelców odwiedzili przedstawiciele niemieckiej gazety Der Spiegel, a kilka lat temu angielscy korespondenci z BBC.


The Washington Post to jedna z najbardziej topowych gazet na świecie. Jest największą i najstarszą gazetą codzienną w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarze poruszają tam tematy wszelkiego pokroju od spraw codziennych do tych, które dotyczą całego świata. Ich egzemplarze sprzedają się w setkach sztuk dziennie a w Stanach nie ma osoby, która nie zna działalności The Washington Post.

Celem dziennikarzy z amerykańskiej gazety było poznanie się z codzienną działalnością włocławskiej jednostki strzeleckiej oraz rozmowa z jej członkami. Podczas trwających zajęć mogli oni obejrzeć jak wygląda szkolenie włocławskich strzelców, w czasie którego realizowano zajęcia z zakresu medycyny pola walki, survivalu oraz strzelania.

W czasie trwających rozmów strzelcy opowiadali dziennikarzom czemu postanowili wstąpić w szeregi strzelców, wspominali, jakie ukończyli specjalistyczne kursy oraz powiedzieli o  swoich planach na przyszłość. Rozmawiali też o pomocy jaką włocławska jednostka strzelecka udzieliła uchodźcom z Ukrainy w tym między innymi o zbiórce rzeczy dla potrzebujących, dyżurach jakie pełnili w ośrodku dla uchodźców, czy też przygotowaniu infrastruktury do ich pobytu. W czasie prowadzonych wywiadów, przedstawiciele stowarzyszenia pytani byli także o organizowane dotychczas szkolenia proobronne dla mieszkańców miasta.

Na zakończenie wizyty we włocławskiej jednostce strzeleckiej dziennikarze mieli możliwość praktycznie uczestniczyć w szkoleniu, ćwicząc elementy wchodzące w zakres medycyny pola walki, a także mogli strzelać z karabinka polskiej produkcji (Fabryki Broni „Łucznik”) – modułowego systemu broni strzeleckiej GROT, który od zeszłego roku jest w posiadaniu stowarzyszenia.

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek zaczęła swoje działania w 2013 roku i rozwija się do dnia dzisiejszego. Jest certyfikowaną organizacją proobronną, jedną z 4 ściśle współpracujących z Ministerstwem Obrony Narodowej. Posiadają swoją własną broń, którą wykorzystują do prowadzenia swoich szkoleń. W ciągu ostatniego roku wystrzelali blisko 30 tys. sztuk amunicji. Przeprowadzili podstawowe szkolenia proobronne dla cywili w związku z wybuchem wojny na Ukrainie, które we Włocławku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W ramach umowy partnerskiej szkolą uczniów klas mundurowych. Członkowie organizacji mają możliwość uczestnictwa w przeróżnych kursach specjalistycznych między innymi: kurs płetwonurka, kurs skoczka spadochronowego, sternika motorowodnego oraz wiele wiele innych.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA