Klasa patronacka Anwilu w Zespole Szkół Technicznych

Włocławska spółka chemiczna konsekwentnie angażuje się w popularyzację nauki i dzielenie się swoim know-how. Dzięki podjęciu tegorocznej współpracy Anwilu z Zespołem Szkół Technicznych utworzona zostanie klasa patronacka o profilu technik-mechanik. Pierwsi uczniowie zaczną naukę w roku szkolnym 2023/2024.


Idea tworzenia klas patronackich jest coraz częściej wykorzystywana w strategii zarządzania zasobami HR przedsiębiorstw. Współpraca szkół zawodowych z prężnie działającymi przedsiębiorstwami umożliwia sprawny transfer wiedzy i technologii, jak również zabezpiecza potrzeby rekrutacyjne dużych organizacji biznesowych.

W ramach kooperacji z Zespołem Szkół Technicznych przygotujemy m.in. nowoczesną przestrzeń do nauki zawodu oraz umożliwimy uczniom praktyki w naszej firmie. Nauka w formie doświadczania jest najskuteczniejszą metodą zdobywania wiedzy, a kształcenie techniczne – branżowe to przyszłość. Chcielibyśmy, inspirować młodych, po to by łatwiej im było odnaleźć się na rynku pracy. Anwil od trzech lat uzyskuje tytuł TOP
EMPLOYER Polska. To potwierdzenie przez niezależnych ekspertów, że jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w naszym regionie. Jestem przekonana, że absolwenci, którzy wcześniej poznają nasz system pracy, jak również zaznajomią się ze sposobem działania instalacji produkcyjnych, będą chcieli na stałe stać się częścią naszego zespołu – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu Anwil.

Współpraca spółki ze szkołą to nie tylko nowe wyposażenie klasy, ale również współpraca w zakresie opiniowania oferty edukacyjnej i dydaktycznej, możliwość wizyt studyjnych, czy podejmowanie wspólnych działań promujących szkołę oraz działalność spółki.

Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość współpracy z Anwilem Dzięki temu nasi uczniowie mają nie tylko zapewnione doskonałe warunki nauki, pomoc ekspertów, ale także możliwość zdobywania kwalifikacji w przedsiębiorstwie, które może pochwalić się prawie 60-letnią tradycją. Sądzę, że absolwenci klasy patronackiej bez problemu znajdą zatrudnienie, a nawet więcej – zdobędą konkretne umiejętności, które pozwolą na naprawdę dobre zarobki i zawodową satysfakcję – powiedział Donat Marszałek, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku.

Anwil już od wielu lat współpracuje z ośrodkami naukowo-badawczymi i jednostkami dydaktycznymi. Kooperacja ta realnie przyczynia się do wdrażania kolejnych usprawnień technologicznych w firmie. Spółka realizuje wspólne inicjatywy m.in. z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej oraz Politechniką Warszawską, jak i Poznańską.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA