Nasi strzelcy utworzą grupę poszukiwawczo ratowniczą

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek dzięki otrzymaniu ogromnej dotacji z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności utworzy „Strzelecką Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą”. Grupa specjalizować się ma w poszukiwaniach osób zaginionych w terenie, ratownictwie wysokościowym oraz poszukiwaniach podwodnych.


W ramach otrzymanej dotacji, Włocławscy Strzelcy zakupią pojazd terenowy (Ford Ranger), który zostanie przystosowany do podejmowania działań ratowniczych w zróżnicowanym terenie. Dodatkowo w najbliższych latach kilkudziesięciu strzelców weźmie udział w szkoleniach z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, płetwonurka, a także zyska uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.

Wniosek o udzielenie dotacji na utworzenie grupy poszukiwawczo ratowniczej złożyliśmy do NIW na początku tego roku. Finalnie naszą działalność i wniosek eksperci ocenili przyznając nam 99.5 pkt (na 100 możliwych), dzięki czemu znaleźliśmy się w nielicznym gronie organizacji, które uzyskały dofinansowanie na realizację złożonych zadań. Jest to nasz ogromny sukces, który wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie.” - powiedział chor. ZS Bartosz Szymański, dowódca Jednostki Strzeleckiej.

Strzelcy przypominają także o trwającym w ich szeregi naborze do stowarzyszenia, jaki obecnie realizują. Na chwilę obecną zostało już tylko 12 miejsc, natomiast liczba ta zmniejsza się z każdym kolejnym dniem. Jeśli więc chciałbyś wstąpić do Włocławskiej Jednostki Strzeleckiej, założyć mundur, zdobyć nowe kompetencje i włączyć się w budowę grupy poszukiwawczo ratowniczej to masz teraz taką możliwość.

W naszej dotychczasowej działalności udało się nam zgromadzić sprzęt i wyposażenie do podejmowania działalności ratowniczej. Posiadamy dwie łodzie motorowe  wyposażone w echosondy, które mogą wspomóc służby ratownicze w prowadzeniu poszukiwaniach. Dodatkowo nasi strzelcy już teraz posiadają przeszkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Łączności, Sternika Motorowodnego, Nurka, Topografii czy też wyszkolenie wysokościowe (linowe). Nowy sprzęt i kursy szkoleniowe wzbogacą w tym zakresie nasze możliwości i pozwolą na utworzenie w ramach stowarzyszenia „Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej” - dodała st.strz. ZS Weronika Muszyńska, rzecznik prasowy JS 4051 Włocławek.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA