'Tertio Ponte' będzie biznesową wizytówką miasta

Oficjalnie rozpoczęto budowę biurowca „Tertio Ponte” we Włocławku. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka, za który odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółka Operator ARP. Zgodnie z harmonogramem Tertio Ponte będzie gotowy w 2024 roku.


Tertio Ponte będzie nowoczesnym biurowcem klasy A o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Zgodnie z projektem opracowanym przez biuro architektoniczne Pas Projekt – na działce w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego powstanie pięciokondygnacyjny obiekt z garażem podziemnym. Powierzchnia biurowa osiągnie około 5 tysięcy metrów kwadratowych, a przestrzeń przeznaczona pod usługi ponad 2 ty. mkw.. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A.

Dzisiejsza inauguracja to najlepszy przykład stawiania na zrównoważony rozwój i tego, jak ważna jest wytrwałość w realizacji ważnych dla regionu projektów. Od czasu kiedy rozpoczęliśmy starania o realizację tego projektu w 2018 roku, odbyłam wiele spotkań i rozmów zarówno z ARP, jak i ze stroną samorządową. Chcemy, by każdy - niezależnie od miejsca zamieszkania -  miał takie same możliwości realizowania swoich życiowych planów oraz poprawiania jakości życia. Stworzenie we Włocławku nowoczesnego biurowca to ogromna szansa dla ludzi przedsiębiorczych, dla młodych absolwentów, by tu na miejscu rozwijać swoją zawodową ścieżkę. Wiem, że największym kapitałem tego miasta są ludzie. Tertio Ponte będzie narzędziem, by wyzwolić ich potencjał – podkreślała Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Program Fabryka realizowany przez spółkę Operator ARP zakłada inwestowanie w miasta z potencjałem, które potrzebują dobrych rozwiązań, by umacniać swoje znaczenie w regionie. W związku tym Włocławek był jednym z najlepszych wyborów jeżeli chodzi o lokalizację naszego programu. Tertio Ponte będzie miejscem, które przyciągnie do Włocławka inwestorów. Wierzę, że Tertio Ponte będzie mostem pomiędzy możliwościami tego miasta a dużym biznesem – mówił Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o.

Program Fabryka jest elementem szerszej strategii zrównoważonego rozwoju kraju i odpowiedzią na problem tzw. Polski dwóch prędkości czyli zwiększającego się dystansu rozwojowego pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi i małymi, które  notują coraz większy odpływ mieszkańców oraz powolną utratę funkcji gospodarczych.


Działka, na której powstanie nowoczesny biurowiec, to bardzo atrakcyjny teren dla inwestorów, dodatkowo doskonale skomunikowany – mówił Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Blisko jest centrum miasta, duże osiedle mieszkaniowe i tereny zielone. Atrakcyjna lokalizacja jest dopełnieniem biznesowego charakteru inwestycji.  Mam nadzieję, że inwestycja przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, i wpłynie na poprawę atrakcyjność lokalnego rynku pracy.


Pamiętam początki tej inicjatywy. W październiku 2018 roku rozpoczęliśmy starania, by we Włocławku był realizowany Program Fabryka. Cieszę się, że zakończyły się one sukcesem i dziś inaugurujemy budowę nowoczesnego biurowca. To jeden z elementów, który ma wzmacniać pozycję miasta nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Liczę, że Tertio Ponte spełni oczekiwania oraz zatrzyma młodych i ambitnych ludzi, którzy emigrowali do większych miast, by rozwijać się zawodowo – opowiadała poseł Joanna Borowiak

Agencja Rozwoju Przemysłu tworząc założenia programu chciała, poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych, pobudzać potencjał średnich miast. Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty – głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu – ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stanowić wizytówkę miasta. Jesienią 2020 roku Agencja Rozwoju Przemysłu powierzyła realizację programu spółce Operator ARP. Włocławek jest trzecią, po Stalowej Woli i Elblągu, lokalizacją, w której ruszyła budowa nowoczesnego biurowca.
1 komentarz

gość-38344

PO POmniku MW ,,hala sPOrtowa '' ze spadającą elewacją kolejna wizytówka ?

0 0
ID:85593


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA