Rewitalizacja śródmieścia to także aktywizacja zawodowa

Aktywizacja zawodowa mieszkańców jest filarem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-28. Jedną z instytucji działającą w tym zakresie jest Powiatowy Urząd Pracy, który w ramach GPR realizuje trzy projekty.


W ramach projektu Aktywizacja zawodowa mieszkańców w IV kwartale 2022 roku PUP objął wsparciem 22 osoby zamieszkałe w obszarze rewitalizacji. Sześć osób skorzystało z oferty szkoleniowej urzędu i wzięło udział w szkoleniach: florysta, eksploatacja sieci i urządzeń elektroenergetycznych do 1KV, pracownik sprzedaży internetowej, nowoczesny sprzedawca, opiekun osoby starszej lub niepełnosprawnej.

W tym okresie 20 osób podjęło pracę. Cztery osoby, które rozpoczęły udział w projekcie w IV kwartale - w tym 2 osoby, które zostały skierowane na prace społecznie użyteczne do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na stanowisko robotnik gospodarczy; 16 osób to osoby, które zostały objęte wsparciem wcześniej, a zatrudnienie podjęły w IV kwartale 2022 r.. Ponadto, jedna osoba została skierowana na staż na stanowisko sprzedawca do pracodawcy.

W IV kwartale 2022 r. w ramach projektu Mobilny punkt konsultacyjno-doradczy doradcy PUP udzielili porad 15 osobom, które miały na celu rozpoznanie, jakiej pomocy potrzebują osoby bezrobotne. 8 osób skorzystało z porad indywidualnych, 3 osoby skorzystały z porady indywidualnej i porady grupowej, 2 osoby skorzystały z porady grupowej, 2 osoby skorzystały z porady indywidualnej, porady grupowej i grupowej informacji zawodowej. W Kawiarni Obywatelskiej Śródmieście Cafe odbyło się sześć dyżurów doradców zawodowych w celu umożliwienia jeszcze lepszego dotarcia do oferty PUP.

W ramach projektu Tu mieszkam – tu pracuję w IV kw. 2022 r. 6 osób otrzymało jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Pięć osób, które otrzymały dotacje nie zamieszkuje na obszarze objętym rewitalizacją, ale zdecydowały się prowadzić tam swoją działalność. Jedna osoba mieszka i prowadzi działalność na terenie objętym rewitalizacją.

Jak informuje PUP, dotacje zostały przyznane na następujące rodzaje działalności: sklep stacjonarny oraz sprzedaż internetowa artykułów dla pszczelarzy i produktów pszczelarskich, sprzedaż własnoręcznie wykonanych kompozycji florystycznych i gotowych produktów oraz usługi dekoracji wnętrz materiałem florystycznym, stylizacja paznokci, gabinet psychologiczny; usługi fryzjerskie i pozostałe zabiegi kosmetyczne, usługi fryzjerskie.
1 komentarz

gość-98535

Jaka rewitalizacja ? Przecież to tylko propaganda , wystarczy spacer PO tym zrewitalizowanym kilkarotnie śródmieściu i już widać że to partyna ściema dla naiwnych wyborców ...

0 0
ID:85725


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA