Włocławska Jednostka strzelecka ramię w ramię z WOT

W sali tradycji 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej doszło dziś do podpisania porozumienia o współpracy ze stowarzyszeniem: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa. Podpisane porozumienie jest formalnym zwieńczeniem dotychczas wspólnie podejmowanych działań.


Współpraca między 8 Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej, a Włocławskimi strzelcami trwa już od 2018 roku. To właśnie strzelcy z JS 4051 Włocławek na samym początku formowania Brygady wspierali ją w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, a także sprzętowych. Ponadto od początku 2018 roku kilkudziesięciu Włocławskich strzelców zasiliło szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, bardzo często wspierając zaplecze instruktorskiej kadry WOT. W dotychczasowej działalności stowarzyszenie wielokrotnie korzystało także z pomocy logistycznej, transportowej i instruktorskiej udzielonej przez żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

Podpisane porozumienie jest nie tylko sformalizowaniem dotychczas podejmowanych działań, ale również przełomowym momentem, który pozwoli zarówno naszej organizacji jak i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT na zwiększenie możliwości szkoleniowych, rekrutacyjnych, a także wzajemnego wsparcia logistycznego. Co istotne już niebawem we Włocławku powstanie 84 Batalion Lekkiej Piechoty, w którym wielu naszych członków będzie stawiać swoje pierwsze żołnierskie kroki - powiedział Bartosz Szymański Dowódca JS 4051 Włocławek.

Podpisana 24 lutego 2023 roku, umowa o współpracy zakłada nie tylko dalszą wspólną realizację szkoleń ale także wzajemne udostępnianie infrastruktury oraz sprzętu, który pozwoli na znaczące podniesienie jakości prowadzonych zajęć. Warto także podkreślić, że dla wielu strzelców rozpoczęcie służby w Wojskach Obrony Terytorialnej jest początkiem drogi do dalszej zawodowej służby wojskowej jak i również możliwością znaczącego dalszego rozwoju swojego potencjału i umiejętności.

Stowarzyszenie: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa jest organizacją proobronną realizującą swoje działania już od 2013 roku w oparciu o nieodpłatną pracę społeczną członków. Organizacja swoimi tradycjami nawiązuje do przedwojennego Związku Strzeleckiego założonego przez Józefa Piłsudskiego. Stowarzyszenie jako jedyna z nielicznych organizacji proobronnych w Polsce posiada pozwolenie na posiadanie broni palnej do celów szkoleniowych. Tylko w 2022 roku, Włocławscy Strzelcy zrealizowali zajęcia i szkolenia dla ponad 1200 osób.
2 komentarze

gość-93134

Kto zlikwidował we Włoclawku jednostki wojskowe i zarobił na tm miliony ?

1 0
ID:85759

Lala20


Sto karabinów - western.

0 0
ID:85767


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA