Klasa patronacka Anwilu w Zespole Szkół Technicznych

Anwil wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych uruchamia nabór do klasy patronackiej na kierunku Technik Mechanik. Połączenie edukacji i biznesu daje gwarancję zdobycia zawodu z przyszłością. Rekrutacja potrwa od 15 maja do 16 czerwca.


Pięcioletnia nauka w klasie patronackiej Anwilu to realizacja zajęć w nowoczesnych pracowniach, wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt do nauki zawodu. To także możliwość realizacji praktyk zawodowych we włocławskiej spółce, jak również udział w licznych warsztatach i spotkaniach z ekspertami. Dla każdego z uczniów rozpoczynających naukę w tej klasie przewidziany jest tablet, który będzie jednym z narzędzi zdobywania wiedzy.

Anwil razem z Zespołem Szkół Technicznych przygotował ciekawą i przyszłościową ofertę edukacyjną dla młodych. Nauka w połączeniu z praktyką to najskuteczniejsza metoda zdobywania przyszłego zawodu. Mam ogromną nadzieję, że te młode osoby, które wspólnie z nami będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w przyszłości dołączą do naszego anwilowego zespołu - powiedział Andrzej Kisielewski, Dyrektor Obszaru Personalnego w Anwilu.

Nowopowstający profil klasy patronackiej to kierunek zajęć przeznaczony dla osób mających wyobraźnię techniczną oraz konstrukcyjną, interesujących się nowymi technologiami, w tym robotyką i automatyką, a także chcącym poznać zasady programowania CNC, CAD/CAM. Po ukończeniu klasy patronackiej uczeń zyska tytuł technika mechanika, czyli specjalisty posiadającego wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, zasad działania i projektowania maszyn oraz urządzeń mechanicznych. Będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie wytwarzania, uruchamiania i obsługiwania maszyn, jak również organizowania procesów produkcji.

Osoba, która ukończy naukę w klasie patronackiej ZST we Włocławku będzie w pełni przygotowana m.in. do podjęcia pracy w Anwilu – jednym z największych przedsiębiorstw w naszym regionie. Mimo tego, iż włocławska spółka jest firmą chemiczną, to kandydaci posiadający wiedzę mechaniczną i zmysł techniczny są przez nią często rekrutowani. Anwil to czterokrotny zdobywca tytułu TOP Employer Polska, gwarantujący stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym liczne benefity oraz rozwój i dalsze szkolenie.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji można uzyskać w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku – mailowo pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem - 54 232 29 74, a także na stronie www.zst.com.pl w zakładce O szkole - Kierunki kształcenia - Technik Mechanik.​
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA