Kolejne drogi wokół Włocławka zostały przebudowane

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 265 z Kowala do granicy województwa. Gruntownie zmodernizowany odcinek stał się bezpiecznym i komfortowym połączeniem powiatu włocławskiego z Mazowszem. Wokół Włocławka realizowany jest także szereg innych zadań drogowych, kolejne są w przygotowaniu.


Zakończona przebudowa 15-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Kowala do granicy województwa to ostatni etap kompleksowej przebudowy ważnej drogi wojewódzkiej komunikującej powiat włocławski z autostradą A1. W poprzednich latach rozbudowana została część trasy z Brześcia do Kowala. Jezdnia została wzmocniona i ułożono nowe warstwy nawierzchni. Przebudowane zostały zatoki autobusowe, rowy odwadniające, zjazdy na posesje i do pól uprawnych. Trasa zyskała utwardzone pobocza. W Kowalu i Rakutowie zbudowano chodniki. Przepusty zyskały specjalne przejścia ułatwiające migracje małym zwierzętom. Inwestycja była finansowana z udziałem środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO) na lata 2014-20. Całkowita wartość zadania to blisko 47 mln zł.

Trwają ostatnie prace przy budowie obwodnicy Lubrańca w powiecie włocławskim. Powstały nowe ronda, most na Zgłowiączce i odcinki ścieżek pieszo-rowerowych. Realizacja całej inwestycji pochłonie ponad 64 mln złotych i możliwa jest m.in. dzięki środkom RPO. Wykonawca obwodnicy Lubrańca zrealizował już ponad 80 procent zakresu rzeczowego inwestycji. 

Zaawansowane prace prowadzone są także na drodze wojewódzkiej nr 269 pomiędzy Chodczem i Wolą Adamową. Trasa jest modernizowana na odcinku o długości 5,5 km. Wzmacniamy nośność jezdni, wzdłuż drogi powstaną pobocza. Oczyszczona zostanie część przyległych rowów. Główne prace mają zostać ukończone jeszcze w tym roku. Kosztują 15 mln zł. W przyszłym roku planowane są roboty na kolejnym odcinku tej drogi. Pół miliona złotych przeznaczono także na remont mostu w Wilkowiczkach na tej trasie. Zakończenie prac planowane jest w grudniu.

We wrześniu podpisano umowę na przebudowę całej 11-kilometrowej drogi wojewódzkiej nr 268 w powiecie włocławskim. Nowa inwestycja realizowana będzie pomiędzy Brzeziem, gdzie funkcjonuje węzeł Włocławek Północ na autostradzie A1, a Brześciem Kujawskim (blisko węzła autostradowego Włocławek Południe). Droga przebiega m.in. przez Wieniec, gdzie swoje obiekty na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej wznoszą kolejne firmy. Poza wzmocnieniem nawierzchni jezdni na całym odcinku powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, w Wieńcu zbudujemy chodniki oraz wyremontujemy most na Zgłowiączce. Inwestycja pochłonie ponad 62 mln zł. Trwają prace projektowe. Zakończenie zadania planowane jest za 3 lata.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA