Wozy bojowe dla strażaków ochotników z województwa

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trzynaście wozów pożarniczych i motopompy wykorzystywane w akcjach ratowniczo-gaśniczych trafiły do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie. To kolejne marszałkowskie wsparcie udzielone strażakom przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Wozy i motopompy zostały zakupione w ramach szóstej edycji projektu finansowanego ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020 koordynowanego przez kujawsko-pomorski oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wartość inwestycji przekracza 11 mln złotych. W minioną sobotę w Łubiance strażacy odebrali zakupione w ramach projektu narzędzia hydrauliczne i drony.

Kończymy realizację dużego programu wartego 80 milionów złotych. W ramach tej edycji poza przekazywanymi dziś wozami i motopompami kupiliśmy także drony. Zależy nam na tym, aby druhowie mieli do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt, dlatego nasze wsparcie będziemy kontynuować. W nowej unijnej perspektywie finansowej mamy na ten cel jeszcze więcej środków  – zapewnił marszałek Piotr Całbecki.
 
Lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do: Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej przy Tele-Fonika Kable – Zakład Bydgoszcz, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnie (powiat golubsko-dobrzyński), OSP w Rogóźnie (powiat grudziądzki), OSP w Popowie (powiat inowrocławski), OSP w Mieczkowie (powiat nakielski), OSP w Bytoniu (powiat radziejowski), Wiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczu (powiat rypiński), OSP w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński), OSP w Przysiersku (powiat świecki), OSP w Śliwicach (powiat tucholski), OSP w Sitnie (powiat wąbrzeski), OSP w Kruszynie (powiat włocławski), OSP w Gołaszewie Kujawskim (powiat włocławski).

Motopompy zyskały jednostki: OSP w Wołuszewie (powiat aleksandrowski), OSP w Dobrczu (powiat bydgoski), OSP w Koronowie (powiat bydgoski), OSP w Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski), OSP w Płonnem (powiat golubsko-dobrzyński), OSP w Grucie (powiat grudziądzki), OSP w Kikole (powiat lipnowski), OSP w Padniewie (powiat mogileński), OSP w Chomętowie (powiat nakielski), OSP w Piotrkowie Kujawskim (powiat radziejowski), OSP w Giżynku (powiat rypiński), OSP w Komierowie (powiat sępoleński), OSP w Nowem (powiat świecki), OSP w Łowinku (powiat świecki), OSP w Małej Kloni (powiat tucholski), OSP w Sitnie (powiat wąbrzeski).Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA