LPP będzie współpracować z Zespołem Szkół Elektrycznych

Spółka LPP Logistics nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku. W ramach zawartego porozumienia pracownia techniczna szkoły zostanie wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne.


Grupa LPP wspiera szkoły oraz projekty społeczne i edukacyjne w sąsiedztwie Brzeskiej Strefy Gospodarczej od 2019 roku, gdy podjęto decyzję o budowie Centrum Dystrybucyjnego w tej lokalizacji. Dotychczas spółka finansowała m.in. lekcje angielskiego oraz zajęcia z programowania w szkołach podstawowych, a także uczestniczyła w realizowanych przez władze samorządowe projektach społecznych skierowanych do najmłodszych mieszkańców. Kolejnym krokiem wzmacniającym ofertę edukacyjną w regionie jest współpraca LPP Logistics z Zespołem Szkół Elektrycznych z Włocławka.
Otwierając nowe centra logistyczne, otwieramy się również na lokalną społeczność, w tym na współpracę ze szkołami i uczelniami. Staramy się zidentyfikować te, które wpisują się w naszą strategię budowania wartościowych partnerstw ze środowiskiem edukacyjnym. Regularnie uczestniczymy w targach pracy organizowanych przez uczelnie, zapraszamy uczniów i studentów na wizyty studyjne, podczas których mogą poznać nasze centra dystrybucyjne, oferujemy wakacyjne staże, prowadzimy też wykłady gościnne w szkołach i na uczelniach. Dzięki tym działaniom dajemy się lepiej poznać, nie tylko jako dobry sąsiad, ale przede wszystkim jako potencjalny pracodawca. Współpraca z Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku, który wybraliśmy ze względu na renomę i wysoki poziom kształcenia w zawodach zbliżonych profilem do naszych potrzeb rekrutacyjnych, pozwala nam wzmocnić zaangażowanie w rozwój potencjału zawodowego i kompetencji technicznych w kluczowym dla nas regionie – powiedział Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji wizerunkowej i relacji z otoczeniem społecznym w LPP i LPP Logistics.

W ramach umowy podpisanej 17 maja pomiędzy LPP Logistics a Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku spółka zobowiązała się do wyposażenia pracowni w pomoce dydaktyczne wspierające proces kształcenia w zawodzie: technik automatyk, technik elektryk i technik elektronik. Ufundowano m.in. sterowniki PLC, ekrany dotykowe, czy narzędzia i przyrządy pomiarowe niezbędne do prowadzenia zajęć. Poza nowoczesnym wyposażeniem pracowni technicznej uczniowie szkoły z Włocławka zyskali również możliwość odbycia płatnych wakacyjnych staży w firmie czy wizyt studyjnych w centrach dystrybucyjnych w Brześciu Kujawskim lub Pruszczu Gdańskim. Eksperci LPP Logistics będą także wspomagać nauczycieli prowadząc gościnne wykłady.
Nasza współpraca z firmą LPP Logistics rozpoczęła się już w 2019 roku wizytą studyjną w Pruszczu Gdańskim. Wraz z uczniami i innymi opiekunami mieliśmy wtedy okazję zapoznać się z zachodzącymi tam procesami technologicznymi. Pamiętam, że duże wrażenie zrobiły na nas głównie te związane z zaawansowaną automatyką. Tym bardziej cieszę się na kolejny etap współpracy. Objęcie naszej szkoły patronatem przez spółkę LPP Logistics otwiera przed uczniami nowe możliwości rozwoju i wzmacnia ofertę edukacyjną naszej pracowni automatyki. Podobnie jak w biznesie, tak w edukacji coraz ważniejsze staje się zaplecze technologiczne, które wspomaga zdobywanie praktycznych umiejętności. Staramy się, aby proponowane przez nas metody nauczania w jak największym stopniu odpowiadały najnowszym standardom i praktycznym wymaganiom rynku pracy. Bliska współpraca i wsparcie jednego z najbardziej znaczących pracodawców w regionie zdecydowanie ułatwia to zadanie – skomentował Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Uruchomione w 2022 r. Centrum Dystrybucyjne Grupy LPP w Brześciu Kujawskim pozwoliło na utworzenie wielu miejsc pracy, przede wszystkim dla osób z wykształceniem technicznym. W kwietniu ruszyła rozbudowa obiektu o dodatkową halę magazynową, co docelowo przełoży się pozytywnie na lokalny pracy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA