Ruszyła dziesiąta edycja konkursu: 'Wakacje z Fundacją'

Wystartowała kolejna odsłona programu grantowego korporacyjnej Fundacji Anwil „Wakacje z Fundacją”. W aktywnościach realizowanych w ramach poprzednich edycji projektu udział wzięło już ponad 10 tysięcy dzieci. Tym razem beneficjenci - organizacje pozarządowe oraz podmioty działające w sferze pożytku publicznego z terenu powiatu włocławskiego - mogą zdobyć nawet 20 tysięcy złotych dofinansowania.


W tym roku Fundacja Anwil na organizację wakacyjnego wypoczynku przeznaczy 200 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość grantu wyniesie 20 tysięcy złotych. Dzięki temu wsparciu, organizacje i instytucje będą mogły zrealizować różnorodne projekty, takie jak półkolonie, warsztaty, treningi sportowe i wiele innych, z których będą mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku do lat 14.

Program grantowy „Wakacje z Fundacją” jest realizowany od początku istnienia naszej organizacji. Jego celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży, pozostających w czasie wakacji w miejscu ich zamieszkania, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku poprzez organizację różnorodnych zajęć, warsztatów i aktywności sportowych. Dzięki wsparciu Fundacji już od 10 lat uczestnicy wakacyjnego programu mają okazję rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i nawiązać przyjaźnie. Cieszymy się, że nie tylko przyczyniamy się do budowania pozytywnych emocji i pięknych wspomnień, ale też do wszechstronnego rozwoju najmłodszych mieszkańców powiatu włocławskiego – mówi Bożena Cichocka, Prezes Fundacji Anwil.

Na granty mają szansę najbardziej wartościowe projekty o widocznych walorach edukacyjnych, pobudzające do rozwoju, służące rozszerzaniu indywidulanych zainteresowań, zwiększające wrażliwość na potrzeby innych, pogłębiające wiedzę i rozwijające talenty uczestników oraz projekty skierowane do jak najszerszej grupy uczestników i pozytywnie oddziałujące
na wyrównywanie szans w dostępie do wypoczynku.

O dofinansowanie projektów mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe, inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, publiczne przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także koła gospodyń wiejskich z całego powiatu włocławskiego.

Aby wziąć udział w konkursie grantowym, należy przygotować projekt, spełniający określone kryteria i wypełnić wniosek o grant on-line w systemie RoGrant pod adresem https://granty-fundacja.anwil.pl. Wnioskodawcy, którzy po raz pierwszy będą aplikować w systemie RoGrant, w pierwszym kroku zobowiązani są dokonać rejestracji, przez którą krok po kroku przeprowadzi ich instrukcja użytkownika, dostępna również na stronie Fundacji. Termin składania wniosków upływa 27 maja 2024.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA