Polacy spędzają w internecie prawie 7 godzin dziennie

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w większości przypadków nie jest to czas spędzany produktywnie.


Zgodnie z raportem Digital 2024 Global Overview to właśnie media społecznościowe stanowią najpopularniejszą rozrywkę online. Przeciętny użytkownik SoMe spędza na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku niemal 3 godziny dziennie! Łącznie daje to prawie jeden cały dzień w tygodniu! Oczywiście media społecznościowe mogą być źródłem informacji i kontaktu z innymi, ale jak widać, mogą stać się powodem naszego uzależnienia. Tak naprawdę istnieją dwa sposoby, by przerwać tę spiralę marnowania czasu. Pierwsza to zamknięcie lub czasowe zablokowanie rozpraszających stron internetowych, druga natomiast to wyznaczenie konkretnych godzin używania i bezwzględne wyłączanie się z sieci w ustalonym czasie. Ta propozycja niewątpliwie wymaga od nas silnej woli. Jeśli Ci jej brak, możesz skorzystać z licznika czasu spędzonego w internecie. Dedykowane programy pozwalają mierzyć czas spędzony w sieci, a po przekroczeniu określonego limitu blokują dostęp. Pamiętaj również o wyłączeniu powiadomień, które niewątpliwie przyczyniają się do marnowania czasu!

Twoją ulubioną formą rozrywki jest oglądanie filmów na Netflixie? Jest wiele tytułów, które możesz odkryć na tej platformie! Zamiast kolejnej romantycznej komedii, wybierz filmy dokumentalne, które zainspirują Cię do działania albo pozycje edukacyjne, które nauczą Cię pewnych konkretnych wartości społecznych.  A może lubisz spędzać czas na YouTubie? Jak zapewne wiesz, platforma ta nie jest tylko sentymentalną kopalnią teledysków, ale przede wszystkim wartościowych kanałów, które pozwolą Ci nauczyć się nowych rzeczy i zweryfikować niektóre teorie wliczając w to przykładowo niektóre teorie, jak ta, że wrzucenie podtopionego telefonu do ryżu to mit. Na YouTube znajdziesz masę kanałów, które przedstawiają naukowe fakty w sposób łatwy i przyjemny i z poczuciem humoru! Przy okazji oglądania, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i podszlifować swój język obcy! Wystarczy włączyć film lub serial w oryginalnej wersji językowej. A jeśli Twoje umiejętności nie są wystarczające, by w pełni rozumieć dialogi bohaterów, możesz włączyć polskie tłumaczenie lub oryginalne napisy.

Jakość Twojego życia zależy od tego, jak dużo wiesz. Dlatego dobrze jest poszerzać swoją wiedzę na temat jakiejś umiejętności lub przedmiotu. Możesz wykorzystać do tego swój wolny czas. Internet jest miejscem, w którym znajduje się wiele materiałów edukacyjnych. Zamiast bezmyślnie przeglądać memy, wejdź na platformy edukacyjne, które zawierają kopalnię treści edukacyjnych z interesującej Cię dziedziny. Interesujesz się kosmosem, dzikimi zwierzętami, najnowszymi wynalazkami, gotowaniem czy sztuką? Bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce strony internetowe, dzięki którym w prosty i atrakcyjny sposób przyswoisz rzetelne i prawdziwe treści! Co powiesz na kursy e-learningowe, dzięki którym odkryjesz nowe hobby? Podstawy SEO, joga, fotografia, a może programowanie? W internecie znajdziesz mnóstwo platform e-learningowych z kursami darmowymi lub płatnymi.  Możesz wybierać spośród takich dziedzin jak m.in.: biznes, projektowanie, fotografia, programowanie, rozwój osobisty, muzyka czy zdrowie i fitness!

Jeśli od dawna nosisz się z zamiarem podszkolenia jakiegoś języka obcego, to w dobie internetowych kursów, platform, stron na pewno bez trudu znajdziesz interesujące Cię materiały. Jeśli zależy Ci na efektywnej nauce, zapisz się na internetowy kurs, który łączy zajęcia z lektorem z ćwiczeniami na platformie on-line. Platformy, takie jak Preply, umożliwiają naukę angielskiego online (oraz innych języków obcych) we własnym domu. Możesz uczyć się dowolnym momencie na komputerze, tablecie lub telefonie, niezależnie od tego, gdzie jesteś – w domu czy za granicą. Wystarczy dostęp do internetu. Dodatkowymi zaletami tego rodzaju kursu jest dostosowanie tempa nauki do Twoich indywidualnych potrzeb i ogromna wygoda. Sprawdź kursy w Preply. Ucz się, jak lubisz i mów, co myślisz w każdym języku!

Pamiętaj – internet to ogromne źródło wiedzy i możliwości nauki. Wykorzystaj to! Korzystaj z platform edukacyjnych, kursów online i zasobów naukowych, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę,
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA