Nadzwyczajne Zebranie VECTRA-DGS przerwane

Po dymisji Prezesa Henryka Kaczmarka i trzech innych członków Zarządu, włocławscy działacze lekkiej atletyki spotkali się by wybrać nowe kierownictwo klubu. W sali konferencyjnej OSiR zabrakło jedynie przedstawicieli Urzędu Miasta. Zaproszony Prezydent Andrzej Pałucki nie pojawił się na zebraniu, nie delegował też nikogo w swoim zastępstwie.

Działalność ustępującego Zarządu delegaci ocenili pozytywnie, podkreślając, że był to bardzo dobry okres w dziejach klubu. Wiele medali mistrzostw kraju, medale mistrzostw Europy, jedyna przedstawicielka Włocławka na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i inne sukcesy międzynarodowe mają swoja wymowę. Podkreślano szczególną rolę, jaką odegrał w rozwoju klubu Prezes Kaczmarek.
Problem pojawił się w momencie wyboru nowych władz. Nikt z obecnych na sali nie wyraził chęci podjęcia się funkcji prezesa klubu. W wypowiedziach większości delegatów przewijał się wątek macoszego traktowania VECTRY-DGS przez władze miasta. Trenerzy i zawodnicy nie kryli swojego rozgoryczenia po ogłoszonych w ostatnich dniach wyników konkursów na dofinansowanie działalności włocławskich klubów sportowych.
Zebrani krytykowali też okres, w którym podali się do dymisji pozostali członkowie Zarządu.
Kwiecień to czas podpisywania umów i termin nie jest właściwy na takie zmiany.
Wobec braku kandydatów do władz klubu, po długotrwałej dyskusji, delegaci postanowili przerwać zebranie do dnia 27 maja 2010r. W tym czasie członkowie klubu będą podejmowali inicjatywy zmierzające do rozwiązania zaistniałych problemów i doprowadzenie do wyboru nowych władz.
Między innymi; Pan Henryk Kaczmarek zobowiązał się do odbycia spotkania
z Prezydentem Andrzejem Pałuckim, Pani Agnieszka Nowakowska w imieniu delegatów Nadzwyczajnego Walnego Zebrania przedstawi odpowiednie pismo z zapytaniami do władz miasta.
Nadzwyczajne Walne Zebranie LKS VECTRA-DGS” zostanie wznowione w dniu 27 maja.

Po zebraniu powiedzieli:

Marek Ziółkowski – trener, nauczyciel, wychowawca wielu medalistów mistrzostw kraju, mistrza Europy – Michała Rosiaka, działacz sportu szkolnego: Przez wiele lat pracowałem społecznie dla naszej młodzieży, dla naszego miasta, ale obecna sytuacja nie daje mi motywacji do dalszego działania. Sukcesy sportowców naszego miasta nie są właściwie dostrzegane przez odpowiedzialnych za podział środków urzędników. Zastanawiam się nad rezygnacją z dalszej pracy w sporcie.
Katarzyna Kowalska – olimpijka z Pekinu, wielokrotna mistrzyni kraju, dwukrotna mistrzyni Europy: Czuje się rozgoryczona po tym co tutaj dzisiaj usłyszałam. Przykro mi, że Urząd Miejski nie może mi pomoc w mojej sportowej karierze. Zawsze starałam się dobrze promować nasze miasto. Po zdobyciu ostatniego tytułu mistrzyni Polski w przełajach otrzymałam wiele podziękowań i gratulacji od ludzi, których bardzo cenie i szanuje. To mobilizuje do dalszej, jeszcze cięższej pracy.
Marian Nowakowski – wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, trener:
Ostatni podział środków na kluby sportowe to farsa w wykonaniu ludzi odpowiedzialnych za sport we Włocławku. Bardzo żałuje, że nie mieliśmy dzisiaj okazji zadać kilku pytań Panu Prezydentowi w tej kwestii. Miasto nie ma żadnego, konkretnego programu w dziedzinie rozwoju sportu. Ostatnio zrezygnowałem z członkowstwa w Miejskiej Radzie Sportu, gdyż uważam, że jest to ciało całkowicie zbędne w obecnych układach władzy.
19 komentarzy

Awas

Ludzie to chyba nie wiedzą co mówią! Może sami się oszukują? Mam pytanie ilu jest zawodników w tym klubie. Bo jeżeli mówimy o podziale środków na sport dzieci i młodzieży to chyba Pani Kowalska i Pan Rosiak nie jest już dzieckiem ani nawet młodzieżą. A jeżeli chodzi o finansowanie sportu seniorów to kluby muszą szukać sami sponsorów jak np. DGS, Anwis, Anwil czy nawet prywatni sponsorzy oby w/w zawodników. A wracając do zawodników czy zawodniczek w tym klubie to można ich szybo policzyć. Z czym do ludzi...... Bardziej wyjaśnić trzeba by było czemu Zarząd podaje się do dymisji coś musi być nie tak. Więc po co odwracana jest uwaga od problemu właściwego na problem jakim jest dotacja Urzędu Miasta. Która moim subiektywnym zdaniem jest zbyt wysoka w skali porównawczej całego miasta i innych klubów. Każdy sam sobie powinien wyrobić zdanie w tym temacie. Jeżeli macie Państwa inne zdanie proszę o komentarz w tej sprawie może będzie jakaś ciekawa dyskusja. ...

1 1
ID:19103

Marzenka

Ja tak się zastanawiam do kogo ta mowa tych ludzi. Trzeba szukać finansowania w inny sposób a nie w ten co uprawia ten klub. Nie ma nawet strony internetowej aby dowiedzieć się coś o tym stowarzyszeniu z czym do ludzi!!!!! A o wynikach też młodych ludzi nie słychać. No po za Kowalską która jest seniorką.

1 1
ID:19104

zawodnik

Sam jeszcze nie dawno trenowałem w tym klubie i uważam, że pieniądze były zle gospodarowane i dlatego jest ich tak mało. Może nie którzy zbyt dużo zarabiają z tego i jest tak mało na zawodników którzy prawdziwie chcą się rozwijać

1 1
ID:19106

Romek

Do AWAS: Masz rację choć nie do końca ponieważ jeżeli chodzi o dotowanie sportu seniorskiego to są w innych miastach dotacje na sport kwalifikowany który jest przeznaczony na sport seniorski i promocję miasta, tak np. jest w prawie każdym mieście oczywiście poza Włocławkiem W rypinie klub lech dostał 300 tysięcy w toruniu wszystkie klubu równiez otrzymały i w wielu wielu innych miastach.

1 1
ID:19115

obserwator

To prawda zarobki ludzi związanych z tym klubem są nie małe. Bo ile można wydawać na szkolenie jak wcześniej ktoś napisał i się z tym zgadzam 20 zawodników czy zawodniczek. Podobna sytuacja była w innym klubie, który ciągnął pieniądze z miasta wyłącznie na jej rozwój...Ten czas już minął. Tak samo jak nie możecie mieć żądań że Urząd Miasta w małym stopniu dotuje wasz klub... Uważam że są to nie małe środki w stosunku do liczby uczestników. Widzę na zdjęciach same Włocławskie ,,gwiazdy" jakie przybyły na Walne zebranie... i co nikt nie chce być Prezesem...

1 1
ID:19116

tomi

Mam pytanie do tych, ktorzy maja takie dokładne informacje natemat ilosci zawodników w Vectrze. A ile jest zawodników w innych klubach? A medale i punkty w sporcie młodziezowym to krasnoludki zdobyły?. Ilu sportowcow z Włocławka startuje w finałach Mistrzost Polski.Zdecydowana wiekszość klubów uprawia turystykę sportową i przywozi "WOREK MEDALI" z prowincjonalnych festynów rekreacyjnych.Mają racje, że sie dopominaja o swoje !!!!!! A moze tak Urzad Miejski sprawdzi wszystkie kluby,którym daje dotacje??? Niektóre nawet nie startują w rozgrywkach i nie prowadza treningów.

1 1
ID:19123

Karol

Tak czytam te wszystkie informacje i dochodzę do wniosku że ludzie mają rację. Pan .... wraz z małżonką robią afront do Urzędu Miasta... po co bo chcą coś od miasta zyskać i tyle...A jeżeli chodzi o finansowanie to popieram że przesada że tyle pieniędzy trafia do tego klubu z kasy naszego miasta. A punkty w klasyfikacji to odmienna sprawa...

1 1
ID:19126

negocjator

pan Pałucki potrafi wydawać na nie trafione projekty 400 tys zł które idzie w błoto , a na klub sportowy daje 50 tyś rocznie :) ha ha ... i jak tu promować Włocławek ? skoro ważniejsze jest wydawanie pieniędzy na super projekty które nigdy nie ujrzą wykonawcy ?!

1 1
ID:19127

wierzba

Jak nie macie pojęcia to się nie wypowiadajcie.
U mnie grupie trenuje 21 zawodników, w tym trzecia w Polsce na 300 m oraz złota medalistka mistrzostw w przełajach Ania Sobka a także szósty zawodnik w kraju na 300 metrów
trener Dariusz Wierzbicki

1 1
ID:19129

UKS

Proszę nie mylić pojęć. Sport, to przede wszystkim jakość natomiast ilość, to rekreacja.

1 1
ID:19136

Adam

Z tego co wiem zadaniem miasta jest wspierać przede wszystkim masowy udział swoich mieszkańców w różnych formach rekreacji oraz sport dzieci i młodzieży. Wyczyn to inny budżet i przede wszystkim sponsorzy. Za punkty pieniądze idą z Urzędu Marszałkowskiego. Jestem za procentowym podziałem budżetu na sport.Im bardziej masowy tym więcej.

1 1
ID:19139

wierzba

jak wszystkim wiadomo najpierw ilość co daje póżniej jakość a śmieszne uks-y do lifidacji działalność uks -ów to czysta fikcja pieniądze w błoto

1 1
ID:19140

zainteresowany

Vectra zdobyła ponad 160 punktów a całe miasto 537, jest to prawie 1/3.Nie są to dane z kapelusza,można sprawdzić na stronie ministerstwa.Myślę,że słusznie robią walcząc o stworzenie systemu finansowania klubów w mieście.

1 1
ID:19141

belfer

Brawo Vectra, jedyni odważyli się głosno powiedzieć, że władze miasta po macoszemu traktuja sport. Dwa lata temu było ponad milion, teraz polowa tego.Dlaczego nie reaguja działacze Szkolnego Związku. Dostali śmieszne 20 tys dotacji na organizacje zawodów. Za rok po sportowych sukcesach we Włocławku pozostaną tylko wspomnienia !!!!!!

1 1
ID:19142

Dorcia

Ale ludzie jak można dać tyle kasy dla klubu gdzie trenuje 30 zawodników. Moja córka była i wiem dokładnie....

1 1
ID:19148

zainteresowany

Nawet gdyby ich było tylko 30, to i tak robią więcej niż 300 w innych klubach! Ale z tego co wiem to w 2009 roku ponad 40 zawodników uzyskało co najmniej 5 klasę sportową.Dla ciekawskich dodam,że np. 5 klasa dla chłopca w wieku do 15 lat w biegu na dystansie 1000m wynosi 3:00, nie jest to wolno !Życzę wszystkim, żeby tak szybko przebierali nogami ...

1 1
ID:19170

janek

a może brak zainteresowania klubem DGS Vectra przez urząd miasta i coraz mniejsze finansowe wsparcie są pochodną powszechnie znanego konfliktu ? Dlatego nie dziwią mnie pełne jadu komentarze, w których nieudolnie próbuje podważyć się sens dotowania takiego klubu jak vectra-dgs. Tylko patrzeć, jak niezagłosowanie na jedynego najlepszgo kandydata na prezydenta będzie skutkowac odcięciem wody i ciepła temu biednemu wyborcy, który się odważył... Takie rzeczy to tylko we Włocłwku

1 1
ID:19331

KLAUDIA ŻYREK

...WEŚ TY PRzestań jaka lipa z tym klubem vectra ...totalna padaka

1 1
ID:39084

weronika łyszkiewicz

beznadzieja

1 1
ID:39085


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA