Lider: Wygrana w blasku jupiterów

W blasku jupiterów i przy 150-osobowej publiczności, seniorzy Lidera/DGS Włocławek rozgromili na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji Spartę Janowiec Wielkopolski 4:0 (1:0). Na prośbę gości mecz został przełożony z soboty na piątek.

W piątkowy wieczór przy sztucznym oświetleniu, w ramach 6. kolejki V ligi gr. II, Lider/DGS Włocławek podejmował Spartę Janowiec Wielkopolski. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiło się około 150 widzów. W zespole gospodarzy, w pierwszej jedenastce pojawił się debiutujący, senegalski bramkarz Ibrahim Tandjigora.

Tradycyjnie, pierwsze minuty należały do rywali Lidera, którzy już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak w sytuacji „sam na sam” Jarosław Wiśniewski nie pokonał Tandjigory. Włocławianie kilka minut później „odgryźli” się dobrze wykonanym rzutem wolnym, jednak Filip Rozborski nie uderzył celnie piłki głową. W 26. minucie po raz kolejny przed szansą stanął Rozborski, jednak piłkę zablokowali zawodnicy Sparty. Dziesięć minut później, nad poprzeczką z rzutu wolnego uderzył Emil Thiakane. W 43. minucie spotkania, błąd popełnił źle wychodzący z bramki, golkiper Sparty Wojciech Lauber, który minął się z piłką, a piłkę do siatki skierował Doudou Ndao. Do szatni, włocławianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę trener Jacek Zawidzki w miejsce Bartosza Zawidzkiego wprowadził Grzegorza Kamińskiego. Pierwszą groźną akcję w drugiej odsłonie, włocławianie przeprowadzili w 55. minucie, po dobrym podaniu Michała Mroch, w ostatniej chwili strzał Langowskiego zablokowali obrońcy Sparty i piłka wyszła na rzut rożny. Minutę później, dośrodkowywał Langowski, a piłkę do siatki skierował Filip Rozborski. Pięć minut później przed kolejną szansą stanął 17-letni napastnik Lidera/DGS, jednak jego lekki strzał bez problemów wyłapał bramkarz Sparty. W 80. minucie akcję meczu przeprowadził Doudou Ndao, który przelobował wychodzącego bramkarza gości, a następnie celebrując strzelenie swojej drugiej bramki w tym spotkaniu zaprezentował publiczności kilka efektownych salt. Dwie minuty później wynik spotkania ustalił Grzegorz Kamiński, który na raty pokonał Laubera. W końcówce spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał Michał Mroch, jednak jego strzał z linii bramkowej wybyli obrońcy Sparty.

Tym samym Lider/DGS Włocławek zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu. W najbliższą środę, włocławianie w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu włocławskiego, na boisku ze sztuczną murawą OSiR podejmować będą IV-ligowy Zdrój Ciechocinek.

Lider/DGS Włocławek – Sparta Janowiec Wielkopolski 4:0 (1:0)
Bramki: Doudou Ndao 43’, 80’, Filip Rozborski 80’, Grzegorz Kamiński 82’.