Włocłavia ostatnia w tabeli III ligi

W 6.kolejce III ligi Polskiej Piłki Nożnej Włocłavia Włocławek pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Walczaka, uległa Mieszkowi Gniezno 2:1 (1:0).

Spotkanie rozpoczęło się niepomyślnie dla Włocłavii. W 4 minucie spotkania rzut wolny z linii pola karnego wykonywali gospodarze i po zagraniu w pole karne piłkę do bramki skierował Michał Góralski dając prowadzenie gospodarzom. W miarę upływu czasu podopieczni trenera Krzysztofa Walczaka zaczęli śmielej atakować. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy nie wykorzystali czterech 100% sytuacji. Strzały Bartosza Śmigla, Michała Rosiaka i Macieja Lamparskiego bronił z trudem Marek Bihun lub też piłka mijała minimalnie bramkę rywali. Pierwsze 45 minut spotkania zakończyło się wynikiem 1:0 dla Mieszka Gniezno.

Po przerwie w drużynie gości na boisku pojawił się Arkadiusz Mokrzycki, który wniósł w poczynania swoje drużyny ożywienie i miejscowi zaczęli stwarzać dogodne okazje lecz mając ich wiele nie potrafili pokonać Bartosza Szablewskiego. W 61 minucie Włocławianie przeprowadzili składną kontrę i po dokładnym zagraniu Batrosza Śmigla, Michał Rosiak wymanewrował obronę rywali i bez kłopotów zdobył bramkę wyrównując wynik spotkania. Ze strzelonej bramki włocławska jdrużyna nie cieszyła się zbyt długo, gdyż w niespełna minutę później Marcin Nowak po biernej postawie obrony Włocłavii zdobył drugą bramkę dającą zwycięstwo gospodarzom.

Wyniki 6. kolejki - 11-12 września:

Lubuszanin Trzcianka 1-2 Lech Rypin