Katarzyna Kowalska Wicemistrzynią Polski

Reprezentantka Vectry-DGS Włocławek Katarzyna Kowalska została Wicemistrzynią Polski w biegu na 5000 metrów. Piąte miejsce na tym dystansie zajęła Iwona Lewandowska.

Na odbywających się w Bydgoszczy 87. Kekkoatletycznych Mistrzostwach Polski seniorów  świetnie spisała się Katarzyna Kowalska, która w bardzo silnej stawce zawodniczek zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski na 5000 metrów. Włocławianka uzyskując czas 15:48.88s, pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie.

Druga z reprezentantek włocławskiej Vectry DGS Iwona Lewandowska zajęła piątą lokatę, także z nowym rekordem życiowym poprawionym o 41 sekund - Niestety dzisiaj coś nie zagrało. Od początku nie czułam się luźno i od trzeciego kilometra walczyłam, żeby trzymać jak najdłużej dziewczyn - mówi Iwona - Jestem bardzo zła, bo wiem, że byłam przygotowana na wynik w granicach 15:50s, który dawał medal

Bieg wygrała utytułowana lekkoatletka, Lidia Chojecka z Siedlec, która przybiegła na metę dwie sekundy przed Kowalską.