Wyjazdowe zwycięstwo Anwilu

W czwartej kolejce Tauron Baset Ligi koszykarze Anwilu Włocławek pokonali w Słupsku tamtejszą Energię Czarnych 72:81. Najlepszymi zawodnikami Anwilu byli Corsley Edwards (19pkt, 7zb.) i Krzysztof Szubarga (18pkt, 3asysty).

Początek czwartek kolejki Tauron Basket Ligi był dobry w wykonaniu zawodników z Włocławka. Podopieczni Emira Mutapcića przejęli szybko inicjatywę na boisku i po niespełna 5min gry prowadzili 2:11. Włocławianie szybko zbudowali przewagę dzięki celnym rzutom za trzy punkty. Druga część pierwszej kwarty to spokojne kontrolowanie przebiegu spotkania przez graczy Anwilu. Po pierwszej kwarcie włocławianie prowadzili 12:25.

Drugą kwartę rzutem za trzy punkty rozpoczął Paweł Leończyk, który poderwał swój zespół do walki i odrabiania strat. Po 2min drugiej odsłony Anwil prowadził 20:27. Gospodarze długo nie cieszyli się ze swojej passy. Zawodnicy Anwilu szybko odrobili stracone punkty i powiększyli prowadzenie 22:34. Kolejne minuty to walka punkt za punkt. Końcówka drugiej kwarty to chwilowe rozluźnienie zawodników Anwilu i szybka gra Czarnych Słupsk. Dobra końcówka gospodarzy pozwoliła zniwelować im cała przewagę Anwilu. Po 20minutach gry „Rottweilery” prowadziły w Słupsku 38:42.

Trzecia kwarta nie rozpoczęła się po myśli zawodników Anwilu. Goście kontynuowali skuteczną grę i zbliżyli się na dwa „oczka” do graczy Anwilu (42:44). W 3minucie kwarty Stanley Burell został ukarany drugim faulem niesportowym i zmuszony został do pójścia do szatni (wg. przepisów FIBA, dwa faule niesportowe dyskwalifikują gracza z dalszej gry). W pierwszej części trzeciej kwarty dobrze na tablicach spisywał się Corsley Edwards. W drużynie gospodarzy prym wiódł Darnell Hinson, który robił wszystko, by utrzymać swoją drużynę w grze. Trener Adomaitis widząc, że włocławianie ponownie budują przewagę nakazał swoim zawodnikom obronę strefową. Ta dość szybko przyniosła oczekiwany efekt. Gospodarze na 2min do końca trzeciej odsłony przegrywali 53:56. Widząc walczącą drużynę Czarnych Słupsk zgromadzeni w hali Gryfia kibice zaczęli jeszcze mocniej zagrzewać swoich pupili do walki. Na efekty długo czekać nie trzeba było. Po akcji Darnella i Cesnauskisa słuszpszczanie wyszli na pierwsze prowadzenie 60:57. Po 30min gry Energa Czarni Słupsk wygrywała 60:59.

Pierwsze minuty czwartej kwarty były wyrównane. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać znacznej przewagi. Prowadzenie na tablicy zmieniało się z akcji na akcję. Po trzech udanych akcjach włocławian, Anwil Włocławek prowadził 66:69. Przy stanie 67:69 i obronie strefowej gospodarzy Krzysztof Szubarga trafił celny rzut za trzy i podwyższył prowadzenie Anwilu. Jedną z ważniejszych akcji gości przerwał Edwards, który przechwycił piłkę i pobiegł z Berishą do kontry. Była to kolejna akcja, w której Corsley Edwords (19pkt, 8zb.) udowodnił, że jest graczem wszechstronnym i może ubiegać się o miano najlepszego zawodnika Anwilu Włocławek, a może i polskiej ligi. Na minutę do końca spotkania Krzysztof Szubarga sfaulował Cesnauskisa, a ten wykorzystał trzy rzuty wolne i gospodarze przegrywali 72:75. Zapowiadała się kolejna nerwowa końcówka. W akcji Anwilu faulowany został Edwards, który wykorzystał dwa rzuty wolne i na 30sek. do zakończenia spotkania włocławianie prowadzili 72:77. W końcowych sekundach spotkania włocławianie popełnili dwa błędy, które mogły zemścić się na podopiecznych Mutapcića – na szczęście tak się nie stało. Po 40min gry Anwil Włocławek po ciekawym spotkaniu wygrał z Energą Czarni Słupsk 72:81.

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 72:81 (12:25, 26:17, 22:17, 12:22)