Kadeci TKM pierwsi w województwie

W ostatnim spotkaniu drugiej rundy koszykarskiego okręgu Kujawsko-Pomorskiego kadeci włocławskiego TKMu pokonali Astorię Bydgoszcz różnicą 25 punktów (90:65).

Spotkanie od samego początku było nieco nerwowe, ponieważ stawką tego meczu była pierwsza pozycja w województwie, premiująca jedną z drużyn organizacją rozgrywek Strefowych o awans do Półfinału Mistrzostw Polski.

Kadeci TKM jako pierwsi opanowali nerwy i uzyskali nieznaczną przewagę w 7-8 min pierwszej kwarty, doskonale w tej części grę prowadził rozgrywający TKM Kacper Wronkowski. Końcówka tej odsłony była jednak znów zbyt nerwowa ze strony naszych koszykarzy, którzy popełnili kilka przewinień karanych rzutami osobistymi. Ostatecznie pierwszą kwartę zwyciężyła Astoria 25 do 24. Druga kwarta stała pod znakiem doskonałej obrony z obydwu stron, zawodnicy Astorii próbowali zaskoczyć Włocławian obroną strefową, lecz doskonale dysponowany tego dnia Paweł Król w tej częśći gry oddał kilka celnych rzutów z dystansu w tym jeden równo z syreną kończącą pierwszą połowę gry. Dzięki temu rzutowi Włocławianie zeszli na przerwę z 8 punktową przewagą.

Po przerwie mecz również toczył się z bardzo dużym zaangażowaniem z obydwu stron, Włocławianie zachowali jednak więcej krwi zwyciężając tą część 21 do 15. Czwarta kwarta to próby odrobienia strat przez drużynę z Bydgoszczy i doskonałe kontry ze strony Wlocławian, ktrore ostatecznie pozwoliły naszym koszykarzom na zwycięstwo różnicą 25 oczek. Cały włocławski zespół zasłużył na wyróżnienie, a sczególne brawa należą się Krzysztofowi Przekwasowi i Michałowi Kijewskiemu, którzy razem do spółki zebrali kilkanaście piłek w ataku i obronie.

Było to czternaste zwycięstwo w 14 meczach zawodników TKM, które pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w naszym województwie. Teraz przed chłopcami z rocznika 1996 dwa tygodnie ciężkich przygotowań do rozgrywek strefowych które odbędą się na przełomie marca i kwietnia we Włocławku.

Astoria Bydgoszcz -TKM Włocławek 65:90
(25:24, 9:18, 15:21, 16:27)

TKM: Kijewski 17, Jankowski 15, Warszawski 14, Król 12, Wronkowski 11, Matusiak 7, Kuberski 6, Przekwas 6, Cieślakiewicz 2