Energa Czarni – Anwil Włocławek 73:54

W ósmej kolejce II etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek przegrali z Energą Czarnymi Słupsk 73:54. "Rottweilery" grali na fatalnej skuteczności - trafili zaledwie 17 punktów z gry.

Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania, trafiać zaczął Marcin Dutkiewicz. Po jego punktach Energa Czarni wygrywała 15:10. Kilkupunktową przewagę gospodarzom udało się utrzymać do końca pierwszej kwarty, również dzięki trójce Mateusza Kostrzewskiego. W drugiej części spotkania obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale jak się okazało – większe dotyczyły zespołu trenera Andreja Urlepa. Anwil odrabiał straty i po trafieniu Seida Hajricia tracił zaledwie trzy punkty. Później znowu trafił jednak Dutkiewicz i Energa Czarni prowadzili dziewięcioma punktami. Końcówka pierwszej połowy należała do włocławian. Seria 7:0 i trójka Tony’ego Weedena pozwalała im przegrywać zaledwie 29:31.

Kluczowa dla końcowego wyniku była trzecia kwarta spotkania, którą słupszczanie wygrali aż 23:8. Anwil nie potrafił sobie poradzić z defensywą gospodarzy, a ponadto nie miał pomysłu na akcje ofensywne. Po trójce Levi Knutsona Energa Czarni wygrywali już 54:37. Zespół trenera Miliji Bogicevicia już do końca spotkania nie był w stanie zbliżyć się do rywali. Gospodarze przeważali w zbiórkach i blokach oraz grali bardziej zespołowo (17 asyst). To trzecie z rzędu zwycięstwo słupszczan w Tauron Basket Lidze.

Marcin Dutkiewicz rzucił 12 punktów dla Energi Czarnych. Dobre spotkanie rozegrał także Roderick Trice, który zdobył 11 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty. 12 punktów dla Anwilu rzucił Tony Weeden.

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 73:54 (22:16, 9:13, 23:8, 19:17)

Energa Czarni: Dutkiewicz 12, Trice 11, Davis 11, Brandwein 9, Kostrzewski 7, Dabkus 7, Knutson 6, Abernethy 4, Gadri-Nicholson 4, Nowakowski 2
Anwil: Weeden 12, Hajrić 8, Ginyard 7, Szubarga 6, Bartosz 4, Frasunkiewicz 4, Jovanović 4, Boykin 3, Vasojević 3, Sokołowski 3 Źródło: PLK