MP: Srebrno-brązowi karatecy z IKT

Zawodnicy włocławskiego Instytutu Karate Tradycyjnego zdobyli aż pięć medali podczas finałów Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w karate tradycyjnym rozegranych w dniach 24-26 maja w Warszawie.

Fantastycznie zaprezentował się w kategorii seniorów Łukasz Rosiak, który w konkurencji kkumite (walka) mężczyzn praktycznie zdominował rywalizację, każdą walkę wygrywając na punkty nie tracąc ani jednego. W finałowym starciu w niczym nie ustępował Mistrzowi Świata i Europy, aktualnemu zdobywcy Pucharu Świata Damianowi Stasiakowi. Cała walka i dogrywka dały rezultat 0:0, o zwycięstwie utytułowanego zawodnika przesądziła dopiero decyzja sędziowska.

- To był mój dzień, po dziesięciu latach treningów i startów dopiero poczułem, że w oficjalnych zawodach realizuję naprawdę to co potrafię, zrealizowałem najlepiej jak potrafiłem genialny program szkoleniowy senseia Neugebauera na ten rok, zmieniłem myślenie i dopiero teraz rywale walczyli tak jak ja chciałem, a nie odwrotnie. Damian decyzją sędziów wygrał, bokserska niepisana zasada mówi, że aby wygrać z mistrzem świata, trzeba go znokautować, myślę że i tutaj ona zadziałała. Od lat stawiam go sobie za wzór, gratuluję mu, to fantastyczny fighter, ale po dzisiejszym dniu nie czuję się gorszy. Bardzo się dziś cieszę, bo mało kto już we mnie wierzył i ja sam przestawałem, to nowy etap w mojej przygodzie z karate – podsumował Łukasz Rosiak.
W kategorii młodzieżowców (19 – 21 lat) nie zawiedli faworyci do medali, Piotr Dzierżanowski i Radosław Dykczyński. Ten pierwszy aktualny Mistrz Świata w tej grupie wiekowej, potwierdził swoją wysoką klasę. Pokonując kolejne szczeble eliminacji dotarł aż do ścisłego finału kumite. Potwornie zmęczony przedłużającą się walką półfinałową musiał zadowolić się minutowym odpoczynkiem by przystąpić do trwającego trzy rundy (system sanbon-shobu) walki finałowej z Dawidem Rojowskim z Kluczborka. W trzech walkach lepszy okazał się zawodnik z opolszczyzny i to on cieszył się ze złotego medalu.

Wysoką formą popisał się również Radosław Dykczyński, aktualny wicemistrz Świata w kata (formy) potwierdził swoją wszechstronność tym razem zabłysnął w konkurencji kkumite, zdobywając brązowy medal. Solidne walki eliminacyjne doprowadziły Dykczyńskiego do strefy medalowej, tam w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego Mistrza Polski Karola Sury.

- Zawody te zaliczam do udanych Karol , mój przeciwnik z półfinału to bardzo dobry zawodnik , na początku walki wyszedłem na prowadzenie , lecz nie udało mi się zwyciężyć . Teraz będę walczył o możliwość startu na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Pradze . Szczególne podziękowania dla moich kolegów i koleżanek klubowych oraz dla mojego trenera Krzysztofa Neugebauera za wspaniałe przygotowanie całej ekipy IKT Włocławek . Bez niego o tych wszystkich sukcesach moglibyśmy sobie tylko marzyć - powiedział Dykczyński.
W grupie Juniorów dwa brązowe medale wywalczyła Barbara Gołębiewska. O ile sukces w kumite nie jest niespodzianką, to koronna konkurencja włocławskiej juniorki, to cieszy sukces w fukugo (zawodniczki rywalizują na przemian w formie kata i kumite) co świadczy o bardzo wszechstronnym rozwoju młodej zawodniczki. Dwa medale Mistrzostw Polski to dobra zaliczka przed spodziewanym egzaminem na 1 DAN (czarny pas).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA