Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec 87:84

W spotkaniu trzeciej kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał po dogrywce Turów Zgorzelec 87:84. Kosmiczną formą błysnął znowu Dawid Jelinek, który tym razem rzucił 39 punktów.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie - głównie dzięki trafieniom Davida Jelinka i Roberta Tomaszka prowadzili 8:3. Turów potrafił zbliżyć się na jeden punkt dzięki akcjom Daniela Dillona, ale później skuteczni byli Robert Skibniewski oraz Jelinek, a Anwil miał nawet 10 punktów przewagi. Zgorzelczanie odrobili jeszcze część strat i dlatego wynik po pierwszej kwarcie to 24:18. W drugiej części mecz nadal świetnie radził sobie reprezentant Czech, który był nie do zatrzymania. W końcówce pierwszej połowy PGE Turów zbliżył się co prawda na trzy punkty dzięki akcjom Camerona Tatuma i Filipa Dylewicza, ale rzuty wolne Jelinka ustawiły wynik po 20 minutach na 42:37.

Trzecia kwarta była zdecydowanie bardziej wyrównana, nawet mimo że po trafieniu Kamila Łączyńskiego Anwil prowadził 48:43. PGE Turów szybko to odrobił, a dzięki dwóm trójkom Filipa Dylewicza zdobył przewagę. W ekipie gospodarzy nadal świetny był Jelinek i głównie z tego powodu ta część meczu zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem. W czwartej kwarcie zgorzelczanie potrafili prowadzić 69:64 po trafieniu Daniela Dillona, ale dzięki rzutom z dystansu Diduszki i Jelinka Anwil ponownie doprowadził do wyrównania. Końcówka podstawowego czasu gry była bardzo emocjonująca. Piotr Niedźwiedzki nie trafił jednak dwóch z czterech rzutów wolnych i przez to kibice we Włocławku oglądali dogrywkę. W dodatkowym czasie gry żadna z drużyn nie chciała oddawać pola rywalowi. Bohaterem został jednak Robert Skibniewski, który trafił kluczową trójkę. Dzięki niemu zespół trenera Igora Milicicia wygrał 87:84.

To trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Igora Milicića w tym sezonie. W następnej kolejce włocławianie zagrają na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 87:84 (24:18, 18:19, 19:23, 16:17, 10:7)

Anwil: Jelinek 39, Sibniewski 17, Łączyński 8, Diduszko 8, Dmitriew 6, Tomaszek 5, Stelmach 3, Bristol 1
Turów: Dillon 19, Novak 16, Dylewicz 13, Karolak 12, Harris 10, Niedźwiedzki 9, Tatum 5