Anwil Włocławek pokonał u siebie King Wilki Morskie 91:82

W drugiej kolejce rozgrywek Tauron Basket Ligi Anwil pokonał w Hali Mistrzów King Wilki Morskie Szczecin 91:82. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Josip Sobin, który zdobył szesnaście punktów i dziewięć zbiórek.

PO szybkich dwóch trójkach Jakuba Garbacza goście prowadzili 6:2. Gospodarze krok po kroku odrabiali jednak straty i już po chwili po rzutach Toneya McCraya i Josipa Sobina zdobyli minimalną przewagę. Spotkanie było bardzo wyrównane, a dobre wejście zanotował także Marcin Dutkiewicz. Dzięki akcji Taylora Browna to King prowadził po 10 minutach 20:19. W drugiej części meczu gospodarze powoli uciekali rywalom - głównie dzięki trójkom Fiodora Dmitriewa, Michała Chylińskiego i Kamila Łączyńskiego. Szczecinianie nie dawali za wygraną i po akcjach Russella Robinsona i Taylora Browna zbliżyli się na dwa punkty. W samej końcówce Anwil zanotował jednak serię 9:0 i po rzucie Łączyńskiego wygrywał 47:35.

W trzeciej kwarcie, po rzucie Josipa Sobina, przewaga włocławian wzrosła do 15 punktów. Później serią 7:0 popisali się goście, ale to zespół trenera Igora Milicicia ciągle kontrolował sytuację na parkiecie. Ważne akcje kończyli Toney McCray i Robert Skibniewski, a m.in. dzięki trójce Kacpra Młynarskiego po 30 minutach gospodarze prowadzili 64:53. Na trzy minuty przed końcem gościom udało się jeszcze zbliżyć na sześć punktów po kolejnym trafieniu Browna. Seria 8:0 Anwilu i kolejna trójka Łączyńskiego uspokoiła jednak sytuację włocławian. King do ostatnich sekund walczył o lepszy wynik, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali 91:82.

Anwil Włocławek - King Szczecin 91:82 (19:20, 27:15, 18:18, 27:29)

Anwil: Sobin 16, Łączyński 15, McCray 15, Leończyk 12, Haws 10, Dmitriew 8, Młynarski 6, Skibniewski 6, Chyliński 3
King: Brown 22, Robinson 19, Dutkiewicz 10, Garbacz 8, Robbins 8, Kulon 7, Nowakowski 3