DGS mistrzem pierwszej edycji Włocławskiej Futsal Ligi

W sobotę rozegrano trzynastą kolejkę Włocławskiej Futsal Ligi. W tej kolejce poznaliśmy już najlepszą drużynę rozgrywek. Mistrzem pierwszej edycji rozgrywek została drużyna DGS, która pokonała Drumet 7:3 i zapewniła sobie pierwsze miejsce.

W pierwszym meczu dnia spotkały się zespoły Olimpic i PTA Orlen. Od początku meczu zawodnicy Olimpicu narzucili swój szybki styl gry i już w 5. minucie meczu było 1:0 po trafieniu Sebastiana Śmiałka. Na 2:0 podwyższył Łukasz Rybarski. W 9. minucie Dariusz Kurtys zdobył gola kontaktowego lecz to było wszystko na co było stać drużynę PTA Orlen do przerwy. Po utracie bramki Olimpic nadal atakował i w 11' Sebastian Śmiałek ponownie wpisał się na listę strzelców i było 3:1. Następne dwie bramki dla Olimpicu zdobył Łukasz Rybarski podwyższając wynik meczu na 5:1. Na 6:1 gola zdobył ponownie Sebastian Śmiałek ustalając wynik do przerwy. Po przerwie na 7:1 gola zdobył Krzysztof Kosiński, a minutę później w 22' Łukasz Karpiński zdobył drugą bramkę dla PTA Orlen. W 29 minucie Sebastian Śmiałek zdobył swoją czwartą bramkę i było już 8:2 dla Olimpicu. W 33 minucie Łukasz Rybarski zdobył swoją czwartą bramkę podwyższając wynik meczu na 9:2. Na 10:2 dla Olimpicu bramkę zdobył ponownie Sebastian Śmiałek zdobywając swoją piątą bramkę w meczu. Rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Karpiński trafiając trzeciego gola dla Orlenu. W 38 minucie meczu Paweł Czapliński zdobył 11 bramkę w tym meczu dla swojej drużyny i ustalił wynik meczu na 11:3 dla Olimpicu.

Drugi mecz to pojedynek DGSu i Drumetu. Od początku meczu DGS atakował bramkę przeciwnika lecz klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Zespół Drumetu bardzo dobrze radził sobie w obronie i wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z takich akcji Przemysław Łykowski zdobył prowadzenie w 8 minucie meczu. Ekipa DGS-u nic sobie z tego nie robiła i nadal atakowała, co przyniosło efekt w 13 minucie - po ładnej akcji całego zespołu a na listę strzelców wpisał się Dominik Chojnacki. W 19' na strzał zza pola karnego zdecydował się Daniel Wesołowski wyprowadzając zespół DGS na prowadzenie i ustalił wynik do przerwy. Po zmianie stron nadal mecz był toczony w szybkim tempie. W 25 minucie, po akcji całego zespołu Daniel Kowalski podwyższył wynik na 3:1 dla DGS. Minutę później ponownie Przemysław Łykowski zdobył bramkę dla Drumetu i było już tylko 3:2. W 30' Paweł Nitkowski podwyższył wynik na 4:2. A po dwóch minutach na listę strzelców wpisał się Kamil Chojnacki podwyższając na 5:2 dla DGS-u. Na 6:2 swoją drugą bramkę zdobył Daniel Wesołowski. Rozmiary porażki zmniejszył Przemysław Łykowski zdobywając swojego trzeciego gola w tym meczu dla Drumetu. W 38 minucie Sebastian Jóżwiak zdobył bramkę dla swojej drużyny ustalając wynik meczu na 7:3 dla DGS-u.

W trzecim spotkaniu zmierzyły się zespoły: Bobrowniki i PTA Orlen. Mecz ten był jednostronnym widowiskiem. Od początku zespół z Bobrownik nadawał ton wydarzeniom na boisku. Już na samum początku Adrian Surmacki zdobył gola dla Bobrownik. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a na 3:0 gola zdobył Radosław Surmacki. W 10 minucie Adrian Surmacki zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu podwyższając wynik na 4:0. PTA ORLEN obudził się w 16 minucie a bramkę zdobył Tomasz Butlewski. Na 4:2 bramkę dla PTA ORLEN zdobył Tomasz Mejer zmniejszając wynik do przerwy. Po przerwie zawodnicy z Bobrownik nadal atakowali i w 21. minucie Łukasz Skonieczny zdobył gola na 5:2. Na 6:2 bramkę dla Bobrownik zdobył ponownie Adrian Surmacki w 25 minucie meczu. W 29' było już 7:2 a strzelcem był ponownie Adrian Surmacki. Chwilę później Tomasz Mejer zmniejszył straty Orlenu zdobywając bramkę dla swojej drużyny. W 30 minucie było już 8:3 po golu Wiktora Grężlikowskiego. A minutę później ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Surmacki i podwyższył wynik na 9:3. Gola na 10:3 dla Bobrownik zdobył ponownie Wiktor Grężlikowski. W tej samej minucie Łukasz Karpiński zmniejszył rozmiary porażki zdobywając bramkę dla PTA ORLEN. W 34' następną swoją bramkę strzelił Adrian Surmacki i było już 11:4. Następnym strzelcem w tym meczu okazał się Sebastian Rozpędowski, który zdobył bramkę dla swojej drużyny w 35'. W 36. minucie Radosław Surmacki zdobył swoją drugą bramkę i było już 13:4. Następne dwie bramki to dzieło Adriana Surmackiego który zdobył w tym meczu 9 bramek ustalając wynik meczu na 15:4 dla Bobrownik.

W czwartym meczu dnia spotkały się zespoły Geberit i TSR Kujawy. Od początku meczu drużyna Geberitu atakowała w bardzo szybkim tempie i już w 5 minucie Przemysław Koc zdobył prowadzenie. W 8 minucie meczu Sławomir Kwaśniewski zdobył bramkę na 2:0 rozpoczynając swój festiwal strzelecki. Drugą swoją bramkę strzelił w 12 minucie podwyższając wynik na 3:0. Na 4:0 podwyższył Mateusz Ewert w 17 minucie ustalając wynik do przerwy. Po przerwie zespół TSR KUJAWY zdobył gola a na listę strzelców wpisał się Sławomir Musiałkiewicz. Bramkę na 5:1 dla Geberitu zdobył Łukasz Słomczewski w 26 minucie. Trzy minuty później Sławomir Kwaśniewski zdobył dwie bramki dla swojej drużyny i w tym momencie było już 7:1. Na 8-1 podwyższył Zbigniew Glonek w 30 minucie meczu. Następne dwie bramki to dzieło najskuteczniejszego zawodnika tego meczu a mianowicie Sławomira Kwaśniewskiego który w 34' i 35' podwyższył wynik meczu na 10:1. Na 11:1 gola strzelił Artur Wojnowski w 35 minucie, a na 12:1 bramkę zdobył Robert Złowodzki. W 40 minucie spotkania Adrian Liszkowski zdobył bramkę dla TSR KUJAWY i ustalił wynik meczu na 12:2 dla Geberitu.