DGS mistrzem pierwszej edycji Włocławskiej Futsal Ligi

fot. TSR Kujawy

W sobotę rozegrano trzynastą kolejkę Włocławskiej Futsal Ligi. W tej kolejce poznaliśmy już najlepszą drużynę rozgrywek. Mistrzem pierwszej edycji rozgrywek została drużyna DGS, która pokonała Drumet 7:3 i zapewniła sobie pierwsze miejsce.


W pierwszym meczu dnia spotkały się zespoły Olimpic i PTA Orlen. Od początku meczu zawodnicy Olimpicu narzucili swój szybki styl gry i już w 5. minucie meczu było 1:0 po trafieniu Sebastiana Śmiałka. Na 2:0 podwyższył Łukasz Rybarski. W 9. minucie Dariusz Kurtys zdobył gola kontaktowego lecz to było wszystko na co było stać drużynę PTA Orlen do przerwy. Po utracie bramki Olimpic nadal atakował i w 11' Sebastian Śmiałek ponownie wpisał się na listę strzelców i było 3:1. Następne dwie bramki dla Olimpicu zdobył Łukasz Rybarski podwyższając wynik meczu na 5:1. Na 6:1 gola zdobył ponownie Sebastian Śmiałek ustalając wynik do przerwy. Po przerwie na 7:1 gola zdobył Krzysztof Kosiński, a minutę później w 22' Łukasz Karpiński zdobył drugą bramkę dla PTA Orlen. W 29 minucie Sebastian Śmiałek zdobył swoją czwartą bramkę i było już 8:2 dla Olimpicu. W 33 minucie Łukasz Rybarski zdobył swoją czwartą bramkę podwyższając wynik meczu na 9:2. Na 10:2 dla Olimpicu bramkę zdobył ponownie Sebastian Śmiałek zdobywając swoją piątą bramkę w meczu. Rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Karpiński trafiając trzeciego gola dla Orlenu. W 38 minucie meczu Paweł Czapliński zdobył 11 bramkę w tym meczu dla swojej drużyny i ustalił wynik meczu na 11:3 dla Olimpicu.

Drugi mecz to pojedynek DGSu i Drumetu. Od początku meczu DGS atakował bramkę przeciwnika lecz klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Zespół Drumetu bardzo dobrze radził sobie w obronie i wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z takich akcji Przemysław Łykowski zdobył prowadzenie w 8 minucie meczu. Ekipa DGS-u nic sobie z tego nie robiła i nadal atakowała, co przyniosło efekt w 13 minucie - po ładnej akcji całego zespołu a na listę strzelców wpisał się Dominik Chojnacki. W 19' na strzał zza pola karnego zdecydował się Daniel Wesołowski wyprowadzając zespół DGS na prowadzenie i ustalił wynik do przerwy. Po zmianie stron nadal mecz był toczony w szybkim tempie. W 25 minucie, po akcji całego zespołu Daniel Kowalski podwyższył wynik na 3:1 dla DGS. Minutę później ponownie Przemysław Łykowski zdobył bramkę dla Drumetu i było już tylko 3:2. W 30' Paweł Nitkowski podwyższył wynik na 4:2. A po dwóch minutach na listę strzelców wpisał się Kamil Chojnacki podwyższając na 5:2 dla DGS-u. Na 6:2 swoją drugą bramkę zdobył Daniel Wesołowski. Rozmiary porażki zmniejszył Przemysław Łykowski zdobywając swojego trzeciego gola w tym meczu dla Drumetu. W 38 minucie Sebastian Jóżwiak zdobył bramkę dla swojej drużyny ustalając wynik meczu na 7:3 dla DGS-u.

W trzecim spotkaniu zmierzyły się zespoły: Bobrowniki i PTA Orlen. Mecz ten był jednostronnym widowiskiem. Od początku zespół z Bobrownik nadawał ton wydarzeniom na boisku. Już na samum początku Adrian Surmacki zdobył gola dla Bobrownik. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a na 3:0 gola zdobył Radosław Surmacki. W 10 minucie Adrian Surmacki zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu podwyższając wynik na 4:0. PTA ORLEN obudził się w 16 minucie a bramkę zdobył Tomasz Butlewski. Na 4:2 bramkę dla PTA ORLEN zdobył Tomasz Mejer zmniejszając wynik do przerwy. Po przerwie zawodnicy z Bobrownik nadal atakowali i w 21. minucie Łukasz Skonieczny zdobył gola na 5:2. Na 6:2 bramkę dla Bobrownik zdobył ponownie Adrian Surmacki w 25 minucie meczu. W 29' było już 7:2 a strzelcem był ponownie Adrian Surmacki. Chwilę później Tomasz Mejer zmniejszył straty Orlenu zdobywając bramkę dla swojej drużyny. W 30 minucie było już 8:3 po golu Wiktora Grężlikowskiego. A minutę później ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Surmacki i podwyższył wynik na 9:3. Gola na 10:3 dla Bobrownik zdobył ponownie Wiktor Grężlikowski. W tej samej minucie Łukasz Karpiński zmniejszył rozmiary porażki zdobywając bramkę dla PTA ORLEN. W 34' następną swoją bramkę strzelił Adrian Surmacki i było już 11:4. Następnym strzelcem w tym meczu okazał się Sebastian Rozpędowski, który zdobył bramkę dla swojej drużyny w 35'. W 36. minucie Radosław Surmacki zdobył swoją drugą bramkę i było już 13:4. Następne dwie bramki to dzieło Adriana Surmackiego który zdobył w tym meczu 9 bramek ustalając wynik meczu na 15:4 dla Bobrownik.

W czwartym meczu dnia spotkały się zespoły Geberit i TSR Kujawy. Od początku meczu drużyna Geberitu atakowała w bardzo szybkim tempie i już w 5 minucie Przemysław Koc zdobył prowadzenie. W 8 minucie meczu Sławomir Kwaśniewski zdobył bramkę na 2:0 rozpoczynając swój festiwal strzelecki. Drugą swoją bramkę strzelił w 12 minucie podwyższając wynik na 3:0. Na 4:0 podwyższył Mateusz Ewert w 17 minucie ustalając wynik do przerwy. Po przerwie zespół TSR KUJAWY zdobył gola a na listę strzelców wpisał się Sławomir Musiałkiewicz. Bramkę na 5:1 dla Geberitu zdobył Łukasz Słomczewski w 26 minucie. Trzy minuty później Sławomir Kwaśniewski zdobył dwie bramki dla swojej drużyny i w tym momencie było już 7:1. Na 8-1 podwyższył Zbigniew Glonek w 30 minucie meczu. Następne dwie bramki to dzieło najskuteczniejszego zawodnika tego meczu a mianowicie Sławomira Kwaśniewskiego który w 34' i 35' podwyższył wynik meczu na 10:1. Na 11:1 gola strzelił Artur Wojnowski w 35 minucie, a na 12:1 bramkę zdobył Robert Złowodzki. W 40 minucie spotkania Adrian Liszkowski zdobył bramkę dla TSR KUJAWY i ustalił wynik meczu na 12:2 dla Geberitu.

13. kolejka:
PTA Orlen - Olimpic 3:11
DGS - Drumet 7:3
PTA Orlen - Bobrowniki 4:15
Gebereit - TSR Kujawy 12:2

Tabela:
1. DGS 13 36
2. Salamandern 13 31
3. Drumet 13 23
4. Bobrowniki 13 21
5. Geberit 13 21
6. TSR Kujawy 13 9
7. PTA Orlen 13 8
8. Olimpic 13 3

Źródło: TSR Kujawy
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Poseł Zbonikowski przed sądem, do ugody nie doszło

Żona posła Łukasza Zbonikowskiego oskarża go o naruszenie nietykalności. 21 marca, w..

Prywatna firma nie zapłaci, a szpital musi. Dlaczego?

Podczas spotkania z mediami posłanka Joanna Borowiak pytała, dlaczego prezydent miasta..

Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji..

Poseł zaprasza dwóch marszałków. W jakim celu?

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych pomiędzy Kutnem a Włocławkiem..

Miejskimi „Wodociągami” zarządzać będzie nowy prezes

W środę Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, na..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..