Kowalska i Kazimierska w kadrze na Mistrzostwa Europy

Dwie biegaczki Vectry Włocławek – Katarzyna Kowalska i Klaudia Kazimierska - znalazły się w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Kasia weźmie udział w seniorskich zawodach w Berlinie, a Klaudia wystartuje wśród młodzieży w Gyor.


Kowalska, to multimedalistka Mistrzostw Polski, która specjalizuje się w biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Ten sezon nie zaczął się dla niej zbyt dobrze, ponieważ długo zmagała się z kontuzjowanym biodrem. Na szczęście już wszystko jest w porządku, co Kasia potwierdza coraz lepszymi wynikami. W pierwszym starcie po przerwie zapewniła sobie udział w mistrzostwach starego kontynentu podczas mityngu lekkoatletycznego w Ostrawie (czytaj więcej), gdzie wypełniła minimum PZLA. Tydzień później jeszcze poprawiła ten czas o prawie pięć sekund na imprezie w Goleniowie (czytaj więcej), notując przy okazji swój najlepszy wynik w tym roku. Urodzona w Lipnie zawodniczka Vectry wystartuje w sierpniu podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Ostatni sprawdzian formy zakwalifikowanych tam sportowców będzie miał miejsce podczas 94. Mistrzostw Polski.

W Mistrzostwach Europy do lat osiemnastu weźmie natomiast udział szesnastoletnia Klaudia Kazimierska. Utalentowana zawodniczka w ostatnich miesiącach notuje coraz lepsze wyniki, mocno zaznaczając swoją obecność wśród najlepszych biegaczy młodego pokolenia. Tylko w tym roku podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej obroniła tytuł na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (czytaj więcej), pobiła rekord Polski U18 na dystansie 2000 metrów (czytaj więcej), a także wraz z ekipą Vectry sięgnęła po złoto na Mistrzostwach Polski Sztafet w Suwałkach (czytaj więcej). Minimum uprawniające do startu na młodzieżowych mistrzostwach starego kontynentu Klaudia wypełniła podczas mityngu kwalifikacyjnego w Białogardzie, gdzie na dystansie 1500 metrów uzyskała 4.23.51, lepszy od wskaźnika PZLA o prawie 3,5 sekundy. Nagrodą za świetne wyniki była przepustka na wielce prestiżowy 64. Memoriał Janusza Kusocińskiego, gdzie młoda biegaczka zajęła trzynaste miejsce w doborowej i bardzo mocnej stawce (czytaj więcej). Teraz Kazimierską czeka najważniejsza impreza w tym sezonie - start na Mistrzostwach Europy U18, które w przyszłym tygodniu rozpoczną się na Węgrzech.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-91761

hahahah :)

0 0
ID:78085


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz z poparciem PiS

Kandydat na prezydenta Zjednoczonej Prawicy Jarosław Chmielewski, podczas konferencji..

Szczęśliwi Seniorzy. III filar programu kandydata SLD

Kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki przedstawił, podczas..

Kandydat Kukucki stawia na oświatę i skuteczną edukację

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Włocławka, podczas wczorajszej..

Bez korków na osiedlu Michelin, są konkretne propozycje

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w poniedziałek konferencję..

Przewodniczący Koła Nowoczesna opuścił szeregi partii

Jakub Girczyc, przewodniczący Koła Nowoczesnej we Włocławku, podczas briefingu..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..