Muraska brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów

Oliwia Muraska, reprezentantka Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, wywalczyła brązowy medal w konkurencji jedynek podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które w weekend rozgrywane były na torze regatowym Gopło w Kruszwicy.


W juniorskich regatach na Gople wzięli udział zawodnicy w wieku 17-18 lat, którzy rywalizowali na dystansie 2000 metrów. WTW Włocławek wystawiło do tych mistrzostw wioślarzy, którzy walczyli w czterech konkurencjach: skiffistka Oliwia Muraska, Grzegorz Ziółkowski, dwójka podwójna Jarzembowski / Żmudziński i Edyta Adamowska w jedynkach wagi lekkiej.

Piątkowy wyścig eliminacyjny pokazał, że Oliwia jest świetnie przygotowana do zawodów. Wśród rywalek miała m.in. faworytkę do złota, zawodniczkę AZS Gdańsk Izabelę Pawlak, która na finiszu eliminacji przegrała z włocławianką i nie odegrała już większej roli w imprezie. W półfinale przez większość dystansu Muraska wiosłowała na pozycji czwartej, która nie dawała kwalifikacji do finału A. Doskonałe ostatnie pięćset metrów zapewniło jej trzecie, premiowane miejsce na linii mety. W finale nie była faworytką, ponieważ do tej pory z żadną z rywalek nie udało się jej zwyciężyć. Do wyścigu podeszła jednak bez żadnych kompleksów i po fenomenalnym finiszu zajęła trzecie miejsce zgarniając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Start w Kruszwicy był dla mnie bardzo ciężki, rywalki z kadry Polski były mocne i starsze ode mnie o rok. Postanowiłam jednak dać z siebie wszystko i powalczyć o medal. W finale przez prawie cały dystans znajdowałam się na czwartej pozycji, ale nie chciałam odpuścić. Mocno się spięłam i udało się wywalczyć podium. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ to mój pierwszy sukces - opowiada Oliwia Muraska - Do zawodów byłam przygotowana przez trenera Gabryelewicza, któremu jestem bardzo wdzięczna za poświęcony czas.

Bardzo zadowolony z postawy młodej skiffistki jest Krzysztof Gabryelewicz, trener Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, który przygotowywał ją do Mistrzostw Polski, mimo tego, że zawodniczka nie należy do jego grupy. Oliwia jest podopieczną Wojciecha Reteckiego i trenuje pod jego okiem od początku kariery.

Brązowy medal Mistrzostw Polski jest dla Oliwii bardzo dużym sukcesem. Zakładaliśmy, że ewentualny awans do pierwszej szóstki będzie dobrym wynikiem. Tym bardziej, że do tej pory nie udało się jej jeszcze zakwalifikować do finału A w ogólnopolskich regatach. Poza tym zwyciężczyni Patrycja Adamczak z Posnani oraz wicemistrzyni Barbara Streng z BTW Bydgoszcz, to wioślarki rok starsze, które już w przyszłym sezonie przechodzą do grupy młodzieżowców - mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW - Oliwia Muraska pokonała wszystkie najlepsze zawodniczki z rocznika 2001. To daje duże nadzieje na to, że w przyszłym sezonie będzie należeć do ścisłej czołówki juniorów w Polsce. Oczywiście nadzieje te muszą być poparte ciężką pracą na treningach.

Kolejnymi reprezentantami WTW na tych regatach była dwójka podwójna: Bartosz Jarzembowski i Łukasz Żmudziński, która nie była faworytem wśród dwudziestu startujących załóg. Po cichu liczyli na finał A, jednak po zepsutym przedbiegu zmuszeni byli do walki o półfinał w repasażu, który wygrali w bardzo dobrym stylu. W półfinale rywale postawili bardzo wysoko poprzeczkę i nasi nie dali rady awansować do decydującego o medalach wyścigu. Ostatecznie ukończyli finał B na miejscu drugim, a całe zawody na ósmym. Grzegorz Ziółkowski, kolejny wioślarz ze stolicy Kujaw, walczył w konkurencji jedynek juniorów. Zgodnie z planem awansował do półfinału i zakończył zawody na dwunastym miejscu. W jedynkach wagi lekkiej zadebiutowała Edyta Adamowska, która zajęła drugie miejsce w finale D.

przemek@wloclawek.info.pl
7 komentarzy

gość-28419

Świetny artykuł! Jazdunia

10 0
ID:78238

gość-12373

Faktycznie przyjemny:)

10 0
ID:78241

gość-66058

Brawo!

9 0
ID:78242

gość-35004

Wielka profesjonalność u trenera Gabryelewicza w przygotowaniu zawodniczki do zawodow,a takźe bardzo ciekawie napisany artykuł. Wielki szacun!

14 0
ID:78243

gość-38797

Jak się pracuje to się ma - gratulacje!

8 0
ID:78245

gość-93141

brawo Oliwka!!!

4 0
ID:78256

gość-88108

WTW WŁOCŁAWEK - rok założenia 1886. - Gratulacje za podtrzymywanie świetnych włocławskich tradycji.

5 0
ID:78269


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..