Srebrny medal Magdy Szprengiel na Mistrzostwach Polski

Magdalena Szprengiel wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorów młodszych podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie, która w miniony weekend odbywała się na torze regatowym "Gopło"w Kruszwicy.


W ubiegłym tygodniu na torze regatowym "Gopło" odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie, która była zarazem Mistrzostwami Polski juniorów młodszych. To najważniejsza impreza sportowa dla zawodników w wieku 15-16 lat. W regatach wzięło udział 380 najlepszych wioślarzy z całego kraju, którzy rywalizowali na dystansie 2000 metrów.

WTW wystawiło do tej imprezy trzy jedynki: Magdalenę Szprengiel, Wiktorię Małkowską i Wiktorię Orlińską, dwójkę podwójną (Małkowska i Orlińska), dwójkę podwójną Patryk Sadokierski i Maciej Sieraczkiewicz oraz czwórkę podwójną: P. Sadokierski, M. Sieraczkiewicz, Adam Sieraczkiewicz i Filip Niewiadomski. Największe szanse na medal miała Magdalena Szprengiel, która w czerwcu zgarnęła brąz na Regatach Nadziei Olimpijskich (czytaj więcej).

Start na olimpiadzie w Kruszwicy były dla mnie bardzo ważny. Cały rok przygotowywałam się, aby wypaść jak najlepiej wśród rówieśniczek i starszych o rok rywalek – opowiada Magdalena Szprengiel - Już pierwszy wyścig eliminacyjny uświadomił mi, że jestem świetnie przygotowana do zawodów i że jak się postaram, to mogę powalczyć o medal.

Podopieczna trenera Wojciecha Reteckiego nie zawiodła pokładanych w niej oczekiwań i po doskonale taktycznie rozegranym wyścigu finałowym zdobyła srebrny medal. Złoto zdobyła Sandra Kowalak z Gorzowa Wielkopolskiego (9.10.64), do której Magda straciła prawie sześc sekund (9.16.57). Trzecie miejsce zajęła Martyna Jankowska (9.24.85).

Magda zdobywając srebrny medal w prestiżowej konkurencji jaką jest jedynka, potwierdziła swój wysoki poziom sportowy - mówi Wojciech Retecki, trener WTW Włocławek - Ciesze się że mogę współpracować z tak ambitną osobą. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie etatową zwodniczą Reprezentacji Polski juniorów. Budujące jest to, że na dzień dzisiejszy jest najlepszą wioślarką w swoim roczniku. Jej systematyczna ciężka praca, którą wykonuje na treningach, powinna przynieść sukces w kolejnym sezonie.

Wśród skiffistek startowały jeszcze dwie włocławianki: Wiktoria Orlińska i Wiktoria Małkowska. Obie zawodniczki ukończyły rywalizację w finale C. Na trzeciej pozycji w tym finale przypłynęła Orlińska, natomiast szósta była Małkowska. Te zawodniczki reprezentowały także WTW w konkurencji dwójek podwójnych,  gdzie ostatecznie ukończyły zmagania na piątej pozycji w finale B. Do finału A kruszwickich zawodów, udało się zakwalifikować czwórce podwójnej juniorów młodszych, która wiosłowała w składzie: Patryk Sadokierski, Adam Sieraczkiewicz, Maciej Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski. Nasi zawodnicy niestety nie odegrali w tym finale znaczącej roli, mijając linię mety na szóstej pozycji.

[email protected]
1 komentarz

gość-35405

brawo Magda !!! tak dalej !!!! piękna i ambitna dziewczyna !!!

1 1
ID:79700


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA