Zwycięstwo Łukasza Światowskiego podczas MPRC na Litwie

fot. Sandra Baranowska / Maciej Niechwiadowicz

Łukasz Światowski wygrał czwartą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która w niedzielę zorganizowana została na Litwie. To już trzecie zwycięstwo kierowcy Automobilklubu Włocławskiego w tegorocznym cyklu MPRC.


W weekend 68 kierowców startujących w rallycrossowych mistrzostwach kraju walczyło o punkty na litewskim torze Vilkyciai. Rywalizacja w cyklu toczy się w pięciu klasach: SuperCars, RWD Cup, SuperNational, SC Cup i 126 Cup. W klasie RWD Cup startuje Łukasz Światowski, który jest liderem klasyfikacji generalnej. Na Litwie zameldował się już w czwartek i od razu przystąpił do ostrych treningów. Kilkanaście przejazdów pozwoliło mu dobrze zapoznać się z torem i do niedzielnych zawodów podszedł odpowiednio przygotowany.

Poranek rozpoczęliśmy biegiem z Andrzejem Skrzekiem i Pawłem Koneckim. Od startu do końca prostej szliśmy bok w bok z Andrzejem. Żaden nie chciał odpuścić, więc zaczęliśmy hamować do lewego nawrotu zbyt późno. Udało mi się utrzymać w torze, ale Andrzej przestrzelił zakręt. Całe zamieszanie wykorzystał Paweł i pewnie dowiózł zwycięstwo – opowiada Łukasz – Mimo taktycznej i zachowawczej jazdy zameldowałem się na mecie bok w bok z Pawłem ze stratą 0,116. Pozostałe biegi czyli Q2, Q3 i półfinał przebiegły już bezproblemowo i kończyłem je na pierwszych miejscach.

W finale walka o zwycięstwo toczyła się przez chwilę między Światowskim i Sokulskim, ale to kierowca z Włocławka zdominował bieg i przeciął linię mety jako pierwszy. Łukasz wygrał czwartą rundę Mistrzostw Polski inkasując komplet punktów. Na drugim miejscu wyścig ukończył Igor Sokulski, a trzeci był Gigi. Dzięki kolejnemu zwycięstwu włocławianin powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Po czterech rundach ma 114 oczek i osiemnaście punktów przewagi nad drugim Przemysławem Wójcickim (96). Trzeci jest Andrzej Skrzek (72).

Jestem bardzo zadowolony po tej rundzie, plan został zrealizowany. Mimo początkowych problemów udało się wygrać na torze Vilkyciai - podsumował Łukasz Światowski – Wywozimy z Litwy komplet punktów i zwiększamy naszą przewagę w klasyfikacji generalnej. Duża w tym zasługa Damiana Głowackiego, któremu dziękuję za pomoc podczas całego weekendu.

Do zakończenia cyklu Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross pozostały trzy rundy. Następna zorganizowana zostanie w pierwszy weekend września w Toruniu.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA