Kozłowski wygrał Integracyjne Regaty Żeglarskie Antałek

fot: Yacht Club Anwil

Marcin Kozłowski na jachcie „470” wygrał tegoroczną odsłonę Integracyjnych Regat Żeglarskich "Antałek". Zwycięska załoga tradycyjnie otrzymała antałek wina słusznej jakości do podziału na wszystkich uczestników regat i gości.


W sobotę na wodach Zalewu Włocławskiego zorganizowano siedemnastą już edycję Integracyjnych Regat Żeglarskich "Antałek". Impreza zaliczana jest do cyklu "Włocławskie Regaty Żeglarskie 2018", w skład której wchodzą także Anwil Cup i Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego. W ubiegłym roku do rywalizacji w Antałku przystąpiło 21 ekip, a zwyciężyła załoga "Siódemki" Mateusza Dwórznika (czytaj więcej).

Fatalne prognozy pogody zniechęciły wielu uczestników do rywalizacji w tegorocznej imprezie, co przełożyło się bardzo niską frekwencję. Na liście startowej Antałka 2018 zanotowano zaledwie szesnaście załóg. Mimo fatalnych zapowiedzi było jednak bardzo sympatycznie, aura dopisała i rywalizacja przebiegała bez żadnych problemów.

Zwycięzcami siedemnastej edycji "Antałka" została załoga Marcina Kozłowskiego na jachcie "470". Druga na mecie zameldowała się ekipa Marka Ochmańskiego na jachcie "Caro",  a trzecie miejsce zajął team Andrzeja Suchłabowicza ("Promet"). Czerwoną latarnią tegorocznych zmagań została załoga Wiesława Milewicza na jachcie „Tęcza”. I to oni razem ze zwycięzcami ufundują antałek przedniego wina dla najlepszych żeglarzy w przyszłym roku.

Niestety przez prognozy nie dopisali koledzy z ościennych okręgów żeglarskich. Jednak imprezę odbieramy jako udaną, gorzej z jej walorem sportowej rywalizacji. Pogoda zdecydowanie dawała fory jednostkom lżejszym i z dużym ożaglowaniem. A mimo to nie do końca tak się stało. Zdecydowanie zwyciężyło doświadczenie regatowe - mówi Wojciech Warecki, komandor Yacht Clubu Anwil - Jednocześnie trzeba pamiętać, że w tych integracyjnych regatach startują głównie jachty typowo turystyczne. I o to właśnie chodzi. Rywalizacja jest ważna, ale najważniejszy jest udział.

Po wręczeniu dyplomów, nagród i symbolicznych upominków odbyła się żeglarska biesiada, na której serwowano kiełbaski z grilla i raczono się symboliczną zawartością zwycięskiego antałka. Podczas Dancingu Pod Chmurką uczestnikom i gościom przygrywały zespoły "Stypendyści ZUS" i "Cristal Band".

[email protected]
1 komentarz

gość-17696

Przecież to zawody III wieku ! A gdzie włocławska młodzież ? Nie ma jej , bo młodzieży nie stać na takie wysokie opłaty nie mowiąc o własnej łódce .

1 1
ID:78626


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA