Adrian Klonowski Młodzieżowym Mistrzem Polski w chodzie

Adrian Klonowski zdobył złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie, które w sobotę zorganizowane zostały w Gdańsku. Lekkoatleta Vectry Włocławek zdeklasował konkurencję meldując się na mecie z ośmiominutową przewagą.


W sobotę w Gdańsku odbywał się 53. Festiwal Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej. Sportowcy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Młodzicy mieli do pokonania trasę o długości trzech kilometrów, na seniorów czekało dziesięć kilometrów, a juniorzy i młodzieżowcy ścigali się na dwudziestu kilometrach. Na tym najdłuższym dystansie wystartował Adrian Klonowski, utytułowany chodziarz Vectry Włocławek.

W ubiegłym roku mimo problemów z kręgosłupem na ostatnich kilometrach Adrian zdobył wicemistrzostwo Polski (czytaj więcej). Bieżący sezon jest dla niego jeszcze bardziej udany - wystarczy wspomnieć złoto na Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach (czytaj więcej). Przed startem na krajowym czempionacie młodzieżowców zapowiadał walkę o najwyższe cele. Do zawodów przygotowywał się na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie, a ostatni okres przed startem spędził w Gdyni. Na mistrzostwa wychowanek Agnieszki Nowakowskiej jechał z najlepszym wynikiem, więc nie ukrywał że interesuje go tylko i wyłącznie złoty medal.

Młodzieżowcy rywalizowali na dystansie dwudziestu kilometrów. Trasa przygotowana przez organizatorów była w tym roku bardzo trudna – na pętli było około trzystumetrowe podejście pod górę. Od samego początku Adrian narzucił mocne tempo i razem z Kacprem Koseckim oderwali się od grupy. Po ósmym kilometrze zaczął powoli powiększać przewagę zarówno nad pozostawioną w tyle grupą, jak i nad Kacprem. Na czternastym kilometrze trasy Kosecki został zdyskwalifikowany przez sędziów i Klonowski został sam. Spokojnie kontrolował sytuację bez żadnego problemu meldując się na mecie jako zwycięzca rywalizacji. Adrian przeciął linię mety z czasem 1.36.09 i zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Drugi zmagania ukończył Jacek Cyngot z Kozienic (1.44.01), a trzeci był Tomasz Niedziałek (1.44.14).

Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu. Mimo niewygórowanego czasu, jaki udało mi się osiągnąć na mecie, pewnie stanąłem na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski – mówi Adrian Klonowski - Chciałbym serdecznie podziękować trenerom klubowym, kadrowym, fizjoterapeucie i wielu innym, których trudno teraz wymienić, bo to właśnie ich praca i zaangażowanie przyczynia się do osiągania sukcesów.

Po starcie Adrian został wezwany na kontrolę antydopingową. Dla lekkoatlety włocławskiej Vectry Mistrzostwa Polski były już ostatnią imprezą chodziarską w tym roku. Teraz czekają go krótkie, ale zasłużone wakacje.

przemek@wloclawek.info.pl
3 komentarze

gość-44055

Super. Brawo Malina

5 1
ID:78581

gość-41271

kozak
gratuluje!!!

5 1
ID:78582

gość-53059

widzę um się bardzo zainspirował tym tekstem.... jak zawsze

1 1
ID:78607


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz z poparciem PiS

Kandydat na prezydenta Zjednoczonej Prawicy Jarosław Chmielewski, podczas konferencji..

Szczęśliwi Seniorzy. III filar programu kandydata SLD

Kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki przedstawił, podczas..

Kandydat Kukucki stawia na oświatę i skuteczną edukację

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Włocławka, podczas wczorajszej..

Bez korków na osiedlu Michelin, są konkretne propozycje

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w poniedziałek konferencję..

Przewodniczący Koła Nowoczesna opuścił szeregi partii

Jakub Girczyc, przewodniczący Koła Nowoczesnej we Włocławku, podczas briefingu..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..