Chodziarze Vectry wrócili ze zgrupowania zaplecza kadry

Julia Kowalska i Adrian Klonowski uczestniczyli w zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej w Muszynie. To pierwszy obóz sportowy wprowadzający do nowego sezonu. Zawodnicy pracowali głównie nad wytrzymałością, sprawnością ogólną i techniką.


Obóz trwał od 9 do 18 listopada, a trenerami młodych chodziarzy byli Marzena Kulig, Grzegorz Grinholc oraz Bohdan Bułakowski, wieloletni opiekun kadry Gwatemali w chodzie sportowym. Poza ciężką pracą przy budowaniu formy przed nowym sezonem startowym na zawodników czekały także inne atrakcje. Zorganizowano spotkanie z Rafałem Augustynem oraz Rafałem Sikorą - olimpijczykami oraz drużynowymi medalistami Mistrzostw Świata z Taicing w chodzie na 50 km.  Wygłoszona prelekcja dotyczyła motywacji w treningu sportowym.

Na kadrze przebywało dwoje reprezentantów Vectry Włocławek: Julia Kowalska i Adrian Klonowski, którzy w chodzie osiągają świetne wyniki. Kowalska w minionym sezonie zdobyła srebrny medal w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie (czytaj więcej). Z obozu w Muszynie Julia jest zadowolona i przed nowym sezonem zapowiada walkę o najważniejsze trofea.

Podczas zgrupowania zaplecza kadry narodowej w Muszynie skupiłam się przede wszystkim na pracy nad siłą ogólną i techniką, co mam nadzieję przełoży się na moją formę w kolejnym sezonie – opowiada Julia Kowalska - Mimo drobnych problemów ze zdrowiem patrzę na kolejny rok startów z dużym optymizmem, ponieważ ciężko się do niego przygotowuje i mam ambicje, by znowu walczyć o najwyższe cele.

Założony plan wykonał także Adrian Klonowski, który już teraz jest najbardziej utytułowanym chodziarzem w historii naszego miasta. Wielokrotny medalista krajowego czempionatu tylko w tym roku stanął na najwyższym podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gdańsku w chodzie sportowym na 20 kilometrów (czytaj więcej) oraz zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski LZS w chodzie na dystansie 10 000m (czytaj więcej).

Obóz sportowy w Muszynie był dla mnie bardzo udany. To przede wszystkim duża dawka kilometrów, zwiększania siły ogólnej i mozolnej pracy nad techniką – mówi Adrian Klonowski - Dzięki dobrym warunkom pogodowym w stu procentach udało mi się zrealizować zamierzony plan. Jestem więc bardzo zadowolony z wykonanej pracy, ale wiem, że to dopiero początek ciężkich treningów przed nowym sezonem.

Następną okazją do budowania formy nasi sportowcy będą mieli na obozie w Szklarskiej Porębie, na który wybierają się razem z ekipą włocławskiej Vectry. Pierwsze starty chodziarzy zaplanowane są na marzec.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA