Adrian Klonowski buduje formę na Mistrzostwa Polski

Adrian Klonowski przebywał na zgrupowaniu w Jakuszycach, gdzie szykował formę na młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku września. Chodziarz Vectry Włocławek chce w Gdańsku obronić tytuł wywalczony w ubiegłym roku.


Włocławski lekkoatleta właśnie wraca z dwutygodniowego zgrupowania w Jakuszycach, gdzie pod okiem trenerki Agnieszki Nowakowskiej przygotowywał się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które 7 września zorganizowane zostaną w Gdańsku. Krajowy czempionat młodych chodziarzy odbędzie się tradycyjnie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chodu - Pucharu Poczty Polskiej. Klonowski będzie tam bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ubiegłym roku na dystansie dwudziestu kilometrów. Na trudnej technicznie trasie z ostrym podejściem finiszował samotnie przecinając linię mety z czasem 1:36.09 (czytaj więcej).

Rok temu byłem w wyśmienitej formie, na mistrzostwa jechałem jako lider krajowych tabel i byłem głównym faworytem do zwycięstwa – opowiada Adrian Klonowski - Już po ośmiu kilometrach razem z Kacprem Koseckim wyrwaliśmy do przodu i było niemal pewne że walka o tytuł rozstrzygnie się między nami. Kacper został jednak zdyskwalifikowany na czternastym kilometrze i po złoto doszedłem sam. W tym roku może nie być już tak łatwo.

Klonowski ma za sobą pasmo niezbyt udanych letnich startów. Mimo ciężko przepracowanego okresu zimowego coś nie zagrało i efekt końcowy nie był zadowalający. Teraz wszystko jest już na dobrej drodze i chodziarz spokojnie szykuje się do walki o kolejny medal krajowego czempionatu. Na ostatnim zgrupowaniu reprezentant włocławskiej Vectry był w bardzo dobrej dyspozycji i w Gdańsku jak zawsze ma zamiar walczyć o najwyższe cele.

Do Młodzieżowych Mistrzostw Polski podchodzę z dużym optymizmem i nadzieją na udany występ, mimo że tegoroczny sezon letni nie należy do udanych. Za mocno trenowałem i nie oddawało mi to na zawodach – mówi - Aktualnie przebywam na zgrupowaniu w Jakuszycach i powoli kończę przygotowania do najważniejszej imprezy w tym sezonie. Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i będę gotowy do walki o złoty medal.

Ostatnie dni przed zawodami Adrian spędzi we Włocławku i tutaj będzie kończył swoje przygotowania. Dla naszego lekkoatlety Mistrzostwa Polski będą już ostatnią imprezą chodziarską w tym roku.

przemek@wloclawek.info.pl

Czytaj także:
Adrian Klonowski: Celem jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie (wywiad)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..