Kamil Ubysz zwycięzcą Regat Żeglarskich Antałek 2019

W Marinie Zarzeczewo zorganizowane zostały w sobotę osiemnaste Integracyjne Regaty Żeglarskie "Antałek". W tym roku najlepszy był Kamil Ubysz na jachcie "Król Lew", drugie miejsce zajął Marian Przybliński, a trzecie Marcin Kozłowski.


Na wodach Zalewu Włocławskiego zorganizowano Integracyjne Regaty Żeglarskie "Antałek 2019". Impreza zaliczana jest do cyklu "Włocławskie Regaty Żeglarskie 2018", w skład której wchodzą także Anwil Cup i Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego. Niestety tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z wieloma innymi zajęciami naszych żeglarzy, dlatego też do zawodów zgłosiło się tylko siedemnaście jachtów.

Załogi wystartowały z linii u wejścia do Zatoki Zarzeczewo. Mimo nie najlepszych warunków wiatrowych, organizatorom udało się zrealizować wszystkie założone cele. Nic nie zakłóciło rywalizacji i dzięki temu była to wyśmienita żeglarska zabawa, także dla licznego grona kibiców obserwującego zmagania. Cała stawka w komplecie dotarła do mety, jednak na siedemnaście startujących załóg, pięć nie zmieściło się w czasie wyznaczonym przez Instrukcję Żeglugi.

Zwycięzcami osiemnastego "Antałka" została załoga Kamila Ubysza na jachcie "Król Lew", drugie miejsce zajął Marian Przybliński na "Czarodziejce", a na trzeciej pozycji dopłynął ubiegłoroczny zwycięzca (czytaj więcej) Marcin Kozłowski na jachcie "470". "Czerwoną latarnią" tym razem została załoga Antoniego Kolanowskiego ("Bulina") i to oni razem ze zwycięzcami ufundują antałek wina dla najlepszych żeglarzy w przyszłym roku. W tym roku wyróżniono także debiutantów regat, załogę jachtu „Bo Tak” z Łodzi.

Od kilku lat prześladuje nas pech związany z wiatrem. Wciąż go w dniu zawodów jest zdecydowanie za mało,  a w 2016 wcale nie mogliśmy przeprowadzić zawodów, taka była flauta. O ironio, w niedziele czyli następnego dnia po regatach, wiatr jest wręcz idealny. Czy to sprawiedliwe? No, ale jak głosi stare przysłowie "sztuka to wygrywać regaty na słabym wietrze a na zbyt silnym sztuką jest przeżyć". Na szczęście nie dosłownie, ale coś w tym jest. Tym bardziej gratuluję zwycięzcy, bo to bardzo młody człowiek, ma dopiero czternaście lat, a pokonał wielu świetnych żeglarzy - powiedział Wojciech Warecki, komandor Yacht Clubu Anwil.

Po wręczeniu dyplomów i nagród odbyła się żeglarska biesiada, na której serwowano kiełbaski z grilla i raczono się symboliczną zawartością zwycięskiego antałka. Podczas Dancingu Pod Chmurką przygrywał zespół Cristal Band.

Pełne wyniki XVIII Integracyjnych Regat Żeglarskich (kliknij)

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA