Adrian Klonowski młodzieżowym wicemistrzem Polski

Adrian Klonowski zdobył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym, które w sobotę odbyły się w Gdańsku. Reprezentant włocławskiej Vectry obronił tytuł wicemistrzowski wywalczony w ubiegłym roku.


Podczas 52. Pucharu Poczty Polskiej w Gdańsku rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów. Na starcie stanęło jedenastu najlepszych chodziarzy z całego kraju, wśród nich prowadzony przez Agnieszkę Nowakowską dwudziestoletni Adrian Klonowski, który bronił wicemistrzostwa zdobytego w ubiegłym roku (czytaj więcej). Również w bieżącym sezonie włocławianin nie próżnuje, czego efektem było trzecie miejsce podczas 15. Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu, gdzie uzyskał czas lepszy od minimum europejskiego na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (czytaj więcej).

Sobotni wyścig mistrzowski został przeprowadzony na bardzo wymagającej i trudnej trasie, co nie pozwoliło sportowcom na poprawianie rekordów życiowych. Adrian długo prowadził i wydawało się, że ukończy rywalizację na pierwszym miejscu. Pod koniec wyścigu jednak złapały go mocne bóle w plecach, mimo tego zacisnął zęby i kontynuował walkę. Po bardzo wolnym ostatnim kilometrze dotarł na metę jako drugi (1.36.19) i obronił tytuł wicemistrza Polski.

Mniej więcej w połowie dystansu narzuciłem swoje tempo, ale niestety  niecałe dwa kilometry przed metą organizm odmówił mi posłuszeństwa i skończyłem zawody ze srebrnym medalem - mówi Adrian Klonowski - Jestem bardzo zły i bardzo zadowolony jednocześnie, bo złoto było jak najbardziej w moim zasięgu, lecz w tej sytuacji naprawdę nie mogę narzekać na wywalczone miejsce.

Najlepszym polskim chodziarzem sportowym na dystansie 20 kilometrów po raz trzeci z rzędu został Kacper Kosecki, zawodnik gospodarzy z KKL Lechia Gdańsk (1.35.25). Na najniższym stopniu podium krajowego czempionatu stanął natomiast reprezentujący barwy Juvenii Białystok Kamil Komarowski (1.36.57).

Dzięki tym zawodom wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, by móc skutecznie ścigać się z najlepszymi nie tylko w kraju, ale również w Europie czy na świecie - mówi Adrian Klonowski - Oczywiście na moje sukcesy składa się praca wielu osób, ale w szczególności na podziękowania zasługuje moja trenerka Agnieszka Nowakowska, dzięki której jestem właśnie w tym, a nie innym miejscu.

Dla sportowca ze stolicy Kujaw Mistrzostwa Polski były już ostatnią imprezą chodziarską w tym roku. Adrian nie kończy jednak sezonu - po zasłużonym odpoczynku rozpoczyna przygotowania do startu w Anwil Półmaratonie Włocławskim.

[email protected]
2 komentarze

gość-34094

oo, nasz Korzeniowski :) brawo Adrian

1 1
ID:74015

gość-77982

Vectra Włocławek!!!

1 1
ID:74136


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA