Rallycross wraca do Torunia. Łukasz jedzie po wygraną

fot. Maciej Niechwiadowicz

W najbliższy weekend w toruńskim Motoparku zorganizowana zostanie piąta runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. O kolejne punkty powalczy tam kierowca Automobilklubu Włocławskiego Łukasz Światowski, lider klasyfikacji generalnej cyklu.


Po wyjazdowej czwartej rundzie zorganizowanej na Litwie (czytaj więcej) kierowcy rywalizujący w rallycrossowych Mistrzostwach Polski wracają do grodu Kopernika na kolejną odsłonę zmagań. Toruń w tym sezonie już raz gościł najlepszych kierowców podczas drugiej odsłony OMPRC rozegranej w maju. Tym razem do walki o punkty przystąpi w pięciu klasach (SuperCars, RWD Cup, SuperNational, SC Cup i 126 Cup) łącznie 71 kierowców.

W klasie RWD Cup, w której rywalizuje Łukasz Światowski, na starcie stanie piętnastu zawodników. Po rozegraniu czterech eliminacji w klasyfikacji generalnej włocławianin ma 114 punktów, drugi jest Przemysław Wójcicki (95), a trzeci Andrzej Skrzek (72). Światowski zdobywa także punkty dla Automobilklubu Włocławskiego oraz dla teamu Oponeo w klasyfikacji sponsorskiej. Dzięki temu nasz automobilklub zajmuje szóstą lokatę w Mistrzostwach Polski. To świetny wynik, szczególnie że Łukasz jest jedynym zawodnikiem z naszego miasta.

Światowski w tym sezonie całkowicie zdominował rywalizację w swojej klasie. Z 23 biegów, w których wystartował, wygrał dwadzieścia. Był najlepszy w dziesięciu z piętnastu rozegranych kwalifikacji, zdobywając 709 punktów na 750 możliwych. Jego łupem padły wszystkie półfinały, a w finałach trzy razy był najlepszy. Ten jedyny raz, właśnie w Toruniu, nie stanął na podium po karze od sędziów (czytaj więcej), mimo to utrzymał prowadzenie w "generalce".

Runda na Litwie dała nam trochę w kość, ale szybko musieliśmy zbierać siły i rozpocząć przygotowania do kolejnych zawodów. 23 sierpnia zaliczyliśmy duży trening na nitce rallycrosowej - udało mi się przejechać ponad dwieście kilometrów. Czucie auta było bardzo dobre, kondycyjnie nie było żadnych problemów więc uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani – mówi Łukasz Światowski - Auto podczas rundy na Litwie spisywało się bez zastrzeżeń dlatego też nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Mamy głód zwycięstwa, gdyż w drugiej rundzie finał nie ułożył się tak jakbyśmy tego chcieli, dlatego będę robił wszystko abyśmy tym razem stanęli tu na podium.

Zmagania rozpoczną się w sobotę - o 12:00 odbędą się treningi, a półtorej godziny później rozpoczną się biegi kwalifikacyjne. W niedzielę o godzinie 8:25 zaczną się treningowe przejazdy. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje oraz rozegrane półfinały. Biegi finałowe rozpoczną się o godzinie 15:00. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

Kuchar

Żeby to była ciekawa dyscyplina motosportu, a tak tylko jazda po asfalcie i piasku kto pierwszy... Nudna i nuda

0 1
ID:78645


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..