'Zawodnicy, gwiazdy, gwiazdeczki grają bez serca i jaj'

Zawodnicy, gwiazdy, gwiazdeczki grają bez serca i bez jaj - grzmiał trener Anwilu Igor Milicic na konferencji po przegranym meczu z HydroTruck Radom. Tony Wroten wyszedł z porannego treningu i na meczu się nie pojawił.

Początek spotkania zdecydowanie na korzyść gości, praktycznie każda akcja w wykonaniu zawodników z Radomia kończyła się punktami, świetnie spisywali się w tej części gry Artur Mielczarek który trafił dwie „trójki” i Carl Lindbom zdobywca 8 punktów w tym jednej „trójki”.  Anwil odpowiedział kilkoma chaotycznymi i nieskutecznymi akcjami, co spowodowało sporą przewagę Hydro Truck (11:2). Po pięciu minutach było 11:6 a na koniec kwarty po małym pościgu gospodarzy i dobrzej grze Showna Jonesa (6pkt) 19:16.

Po przerwie Chase Simon „odpalił” dwa trzypunktowe rzuty i świetnie zaprezentowała się włocławskiej publiczności polska część zespołu na czele z Igorem Wadowskim, który zagrał z sercem i zaangażowaniem, co zaowocowało wyjściem Anwilu na prowadzenie, dla niego samego natomiast siedmiopunktową  zdobyczą na bardzo dobrej skuteczności i to w 5 minut gry. Miało się wrażenie, że dzięki tym zmianom trenera gra nabrała tempa i skuteczności. Przede wszystkim widać było nieustępliwość i wolę walki. Nawet fantastycznie dysponowany tego dnia Rod Camphor, który zdobył w tej kwarcie 9 punktów, nie pomógł swojej ekipie. Po połowie czasu gry to Anwil prowadził 6 oczkami 41:35.

Trzecia kwarta spotkania była już bardziej efektywna w wykonaniu zawodników z Włocławka. Mimo wielu błędów, strat i nieskutecznych ataków udawało się utrzymać prowadzenie. Ale zawodnicy z Radomia nie mieli zamiaru oddać meczu bez walki i nadal byli w grze. W połowie trzeciej kwarty tracili tylko 5 punktów a to nie jest w koszykówce strata nie do odrobienia. Dopiero solidnie postawiona obrona Rotweilerów pod koniec tej części gry zaowocowała chwilową niemocą zawodników Hydro Truck i serią 10:0 dla Anwilu. Pięć punktów z tej serii zdobył dobrze dysponowany tego dnia Rolands Freimanis.

Czwarta kwarta to jakaś katastrofa w wykonaniu Rotweilerów. Zespół z Włocławka punkt po punkcie tracił wypracowaną wcześniej przewagę. Goście natomiast im bliżej  byli Mistrza Polski tym bardziej „nakręcali” się wzajemnie do dobrej gry. Wszystko zaczynało wyglądać jak powtórka z meczu z Treflem Sopot. W 37 minucie z 15 punktów zostało już tylko 5 (70:65). I tak niestety się zakończyło, pod koniec spotkania a dokładnie na minutę do jego końca świetnie dysponowany tego dnia strzelec gości Rod Camphor trafia za 3 pkt na remis! Chwilę później trafił za dwa z faulem i na 12 sekund do końca to goście obejmują prowadzenie 78:76. Decydująca akcja meczu ustawiona pod Rockiego Ledo niestety nie przyniosła punktów a kolejną stratę. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem zespołu, który nie był faworytem spotkania, ale walczył do końca i pokazał to, czego nie ma na dzień dzisiejszy w Anwilu: serce do gry, zaangażowanie i walkę do samego końca. Mecz zakończył się korzystnym wynikiem 82:78 dla podopiecznych wychowanka Anwilu, obecnie trenera zespołu z Radomia, Roberta Witki.

Anwil: Dowe 16 (2), Freimanis 15 (1), Ledo 12 (2), Simon 9 (3), Jones 8 Wadowski 11 (1), Sulima 3, Karolak 2, Szewczyk 2
HydroTruck: Camphor 26 (5), Lindbom 14 (3), 9 Trotter 14 (2), Mielczarek 13 (3), Bogucki 6 Piechowicz 9 (3)