Piłkarze Zgody Chodecz BST w finale Pucharu Słowacji

W ostatnią sobotę 2019 roku odbywał się Puchar Słowacji w beach soccerze. W turnieju wzięło udział dwóch piłkarzy Zgody Chodecz BST - w drużynie Hustý pucharu bronił Bartłomiej Stolarz, a BSC Gliwice zagrał Kamil Kiklaisz


Trzecia edycja tego wydarzenia odbywała się tradycyjnie w bratysławskiej Patrónce, boisku pod balonem do całorocznego uprawiania sportów plażowych. Turniej ten rozgrywany jest w kategorii open, gdzie przystępują drużyny z wielu państw. W tegorocznym pucharze wystąpiły zespoły ze Słowacji, Polski oraz Czech. BSC Gliwice reprezentował zawodnik Zgody Chodecz Beach Soccer Team - Kamil Kiklaisz. W słowackim klubie "Hustý", która przystępowała jako obrońca tytułu (czytaj więcej), wystąpił natomiast bramkarz Zgody, 22-letni Bartłomiej Stolarz z Gostynina. Zawodnik ten wraz ze swoim zespołem w lipcu zdobył mistrzostwo Słowacji (czytaj więcej), przez co piłkarze tej drużyny walczyli o krajowy dublet.

Turniej, klasycznie jak ma to miejsce w piłce nożnej plażowej, obfitował w wiele efektywnych przewrotek i spektakularnych interwencji. Do finału rozgrywek awansowały obydwie drużyny, w których występują zawodnicy Zgody. Zespół Hustý narzucił tempo spotkania, przez co po pierwszej tercji na tablicy widniał wynik 3:1. Druga tercja obfitowała w zagrożenia ze strony BSC Gliwice. W ostatniej sekundzie z rzutu wolnego z okolic 30 metrów Bartłomieja Stolarza pokonał Arkadiusz Kłopeć, przez co po drugiej tercji było 3:2. Klub ze Śląska, z Kamilem Kiklaiszem w zespole dążył do wyrównania, co skończyło się powodzeniem. W regulaminowym czasie obydwie ekipy miały po trzy bramki. W trzyminutowej dogrywce klasę i umiejętności pokazali Gliwiczanie, którzy pokonali Hustý 5:3 i zdobyli Puchar Słowacji.

Na wstępie gratuluję drużynie z Gliwic. Zawodnicy pokazali ogromną wolę walki, odrabiając dwie bramki po pełnym czasie gry. Turniej mógł się podobać oglądającym zmagania widzom. Pomimo tego, że pogoda nie obfituje w charakterystyczne dla beach soccera upalne słońce, bratysławska arena zmagań była rozgrzana do czerwoności. Po raz drugi z rzędu w Pucharze Słowacji, mój zespół w finale po trzeciej tercji remisuje z przeciwnikiem (w 2018 roku 4:4 ze Slavią Praga). Tym razem uznajemy wyższość BSC Gliwice, którzy pokonali nas w dogrywce. - powiedział dla portalu wloclawek.info.pl Bartłomiej Stolarz.

W trzeciej edycji beachsoccerowego Pucharu Słowacji Stolarz wywalczył trzeci medal. Każdy był innego koloru - w 2017 roku zdobył brąz z ekipą Artful BSC Bratysława, a rok temu bramkarz Zgody Chodecz zdobył puchar z drużyną Hustý.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA