Anwil pokonał Start w pierwszym meczu Pucharu Polski

Start Lublin postawił trudne warunki Anwilowi podczas Pucharu Polski, ale to nasi zapisali mecz na swoją korzyść i awansowali do kolejnego etapu. Zmierzą się w nim z Hydro Truck Radom, który tak jak Start już raz pokonał Anwil w tym sezonie.


Pierwsza kwarta meczu zdecydowanie należała do Anwilu. Po skutecznych akcjach Jonesa, Freimanisa i Sokołowskiego było już 8:0. Chwilę później po nieskutecznej akcji Startu Lublin zderzyli się głowami dwaj rozgrywający Moore i Grochowski. Zawodnicy poważnie ucierpieli, Moore zbiegł do szatni a Grochowski po zejściu z parkietu został odwieziony do szpitala ze złamanym nosem. Kilka minut przerwy spowodowanej tą sytuacją rozstroiło na chwilę zawodników z Włocławka, jednak chwilę później skuteczne akcje Freimanisa, Sokołowskiego w kontrach i Ledo z dystansu pozwoliły znów na chwilę odskoczyć. Start szybko zmniejszył przewagę do czterech oczek, jednak trójki Simona i Freimanisa zamknęły kwartę wynikiem 28:18. Na tym skończyły się dobre informacje dla włocławian w tej połowie. Od początku drugiej odsłony grający bez rozgrywającego lublinianie małymi kroczkami odrabiali straty. Dobrze postawiona obrona, skuteczne akcje Dzięby i Lemara, rozsądniejsza i bardziej poukładana gra w ataku pozycyjnym wyprowadziły dużo skuteczniejszy zespół Startu na sześciopunktowe prowadzenie na kilka sekund przed przerwą. Tylko dzięki skutecznej ostatniej akcji Chrisa Dowe’a, który tuż przed końcową syreną trafił praktycznie z połowy boiska, do przerwy włocławianie przegrywali trzema punktami 39:42.

Po przerwie na parkiecie pojawił się McKenzie Moore i to on od razu świetnie podał do Jonesa, który punktował spod kosza. Zawodnicy Startu bardzo mądrze wypychali Anwil spod własnego kosza i zmuszali do rzutów z dystansu, co przynosiło oczekiwany skutek. Jednak świetnie widzący Moore, zbierający spod kosza Jones i jego punkty pomogły w szybkim odrobieniu strat i po 2 minutach Rotweilery były już na prowadzeniu. Niestety tylko na chwilę. Pozostawiany na obwodzie Borowski trafił szybko za trzy punkty, a chwilę później świetnie zaprezentował się w grze podkoszowej. Dzięki jego akcjom w ataku i obronie Start znów wyszedł na prowadzenie 52:47. Trójki Szewczyka i Simona pozwoliły wyrównać stan gry na 56:56. Jednak punktujący z daleka lublinianie nie pozwolili uciec Anwilowi. To oni w tym fragmencie gry byli dużo skuteczniejsi i utrzymali dwupunktową przewagę na poczet ostatniej kwarty. Ta natomiast to już popisowa gra w obronie Mistrzów Polski, która owocowała stratami i niecelnymi rzutami zmęczonych już zawodników Startu. Praktycznie od samego początku decydującego starcia to Anwil dominował na parkiecie, celne trójki Simona, Szewca i Ledo, świetna gra w obronie i ataku Sokoła, do której zdążył już przyzwyczaić kibiców oraz przemyślana i skuteczna gra Freimanisa dawały potrzebne do zwycięstwa punkty. Słabnący Start grający bez rozgrywających postawił bardzo trudne warunki Anwilowi, jednak to Rotweilery zmierzą się Hydro Truck Radom w półfinale Suzuki Superpucharu Polski po zwycięstwie nad Startem Lublin 87:81.

TBV Start Lublin – Anwil Włocławek 81:87 (18:25, 24:14, 22:23, 17:25)
Anwil: Freimanis 19 (3), Sokołowski 19 (2), Dowe 13 (1), Simon 11 (3), Ledo 8 (2), Szewczyk 8 (2),  Jones 6, Sulima 2, Moore 1
Start: Dziemba 19,Lemar 18 (3), Laksa 13 (3), Borowski 12 (1), Pelczar 6 (2), Jeszke 5 (1), Jarecki 3 (1), Taylor 3, Szymański 2
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA