Anwil rozbił Hydro Truck 108:89 i awansował do finału

W półfinale Pucharu Polski Anwil zmierzył się dzisiaj z Hydro Truck’iem Radom. Zespół wychowanka Anwilu Włocławek Roberta Witki już raz w tym roku pokonał włocławian w Hali Mistrzów. Rottweilery odegrały się w bardzo dobrym stylu.


Początek spotkania to szybkie trzy punkty Ledo, z pomalowanego Jonesa i po zbiórce na atakowanej tablicy Dowe’a co dało 7:0 już na początku spotkania. Radomianie jednak szybko odrobili 5 punktów i zmienili stan gry na 7:5. Od tej pory było już tylko coraz gorzej, Hydro Truck zaczął fenomenalny koncert rzutów za trzy punkty, w którym Camphore trafił 4 „trójki” i zdobył w tej kwarcie 16 punktów. Dobrze grający w ataku Jones, Dowe i Ledo nie byli w stanie dogonić rywali. Trafiający z daleka podopieczni Roberta Witki praktycznie wykorzystali jako już kolejny zespół notorycznie powtarzający się błąd w obronie Anwilu i punktowali z daleka, co dało im zwycięstwo w tej kwarcie 30:23. Druga odsłona, a właściwie jej pierwsze trzy minuty, nie zmieniły oblicza spotkania ani postawy Anwilu. Coraz bardziej wierzący w swoje możliwości zawodnicy Hydro Truck dziurawili kosz Mistrzów Polski z każdej wolnej pozycji i utrzymywali przewagę zdobytą w pierwszej części gry, a po 4 minutach zwiększyli ją nawet do 10 oczek. Nadal wpadały rzuty z dystansu i to one robiły na tym etapie różnicę. Sytuacja bardzo szybko zaczęła się zmieniać po celnych dwóch osobistych Ledo, Anwil za sprawą Dowe’a i Simona oraz postawionej bardzo agresywnej obronie zaczął szybko odrabiać straty, by na 1:45 sekundy przed przerwą wyjść na prowadzenie po rzutach wolnych Jonesa. Od tego momentu i w tak krótkim czasie zawodnicy trenera Milicica zdobyli jeszcze 7 punktów i to oni cieszyli się z wygranej kwarty (28:13) i przewagi na zejście do szatni 51:43.

Po przerwie dominacja Anwilu była coraz bardziej widoczna. Pierwsze punkty z góry zdobył Dowe i zwiększył przewagę do 10 punktów. Po nim punktował Jones co dawało bilans zdobytych punktów dla Rotweilerów na przełomie drugiej i trzeciej kwarty 22:0! Dopiero skuteczna akcja Piechowicza po prawie 3 minutach trzeciej kwarty dała punkty radomianom i przerwała serię Anwilu. Niestety dla zawodników Hydro Truck nie odmieniło to obrazu spotkania, włocławianie grali coraz spokojniej i skuteczniej. Z dystansu trafiali Ledo, Simon i Sokołowski, a pod koszem szalał Jones wspomagany przez Freimanisa. Świetnie postawiona obrona wymuszała błędy rywali w ataku i pozwalała na przechwyty zbiórki oraz skuteczne kontrataki. Świetnie grający zespół Milicica powiększył przewagę w tej kwarcie do 20 punktów i przed ostatecznym starciem na tablicy wyników widniał rezultat 82:62. Ostatnia część pierwszego pólfinału Pucharu Polski to było raczej dogranie spotkania do końca. Radomianie nie bardzo mogli znaleźć receptę na świetnie grający zespół Rotweilerów, a ci drudzy grający już na wielkim luzie trafiali praktycznie z każdej pozycji. Mecz zakończył się dziewiętnastopunktową wygraną Anwilu Włocławek 108:89 i to Mistrzowie Polski zostali pierwszym finalistą Suzuki Pucharu Polski.

Hydro Truck Radom - Anwil Włocławek 89:108 (30:23, 13:28, 19:31, 27:26)
Anwil: Simon 26 (5), Ledo 16 (4), Dowe 15 (2), Jones 15, Sokołowski 14 (4), Freimanis 13, Sulima 5, Szewczyk 4,
Hydro Truck: Camphor 24 (4), Lindbom 13 (3), Piechowicz 12 (2), Wall 10 (2), Zegzuła 10 (2), Trotter 9 (2), Bogucki 7, Wątroba 4

Fallini
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA