Borys Piotrowski z dziesiątym podium w tym sezonie

Trwa znakomita passa Borysa Piotrowskiego. Włocławski kartingowiec odniósł kolejny sukces na torze w podwarszawskim Słomczynie, tym razem w rundzie prestiżowej serii Rotax Max Challenge Poland.


Bieżący sezon jest wyjątkowo aktywny dla utalentowanego dziesięciolatka z Włocławka. Borys Piotrowski rywalizuje w aż trzech seriach kartingowych – Kartingowych Mistrzostwach Polski, ROK Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Tym razem stanął do rywalizacji w ostatniej z nich. Była to już piąta runda tegorocznego cyklu. Piotrowski zajął w tych zawodach drugie miejsce. To już dziesiąte podium włocławianina w danym sezonie, w tym czwarte z rzędu.

Niewiele brakowało, a sukces Borysa Piotrowskiego byłby jeszcze bardziej okazały. Zawodnik  zespołów Bambini Racing i Ariel Team był bowiem bliski triumfu w cały zawodach, do końca walczył w nich o zwycięstwo. Niestety, małe zamieszanie, które powstało na starcie ostatniego wyścigu, sprawiło, że niektórzy z rywali uzyskali przewagę nad Piotrowskim i resztą stawki. Borys ostatecznie minął linię mety jako trzeci i zapewnił sobie drugą lokatę w całych zawodach.
Ten sukces tym bardziej cieszy, że jest to dla nas nowa seria, startujemy w niej dopiero od tego sezonu – podkreśla Ariel Piotrowski, ojciec i menedżer młodego zawodnika. - Borys musiał przyzwyczaić się do nowego sprzętu, mającego parametry nieco inne od wózków, którymi dotychczas jeździł. Jak widać, szybko się zaadoptował i już jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Najbardziej cieszy nas jednak duża ilość przejechanych w tym roku kilometrów, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju każdego młodego zawodnika a także utrzymująca się niezmiennie stała, wysoka forma. Borys jest powtarzalny, regularny w swoich startach, a to bardzo ważna rzecz w wyczynowym motorsporcie.

Włocławianin we wszystkich cyklach plasuje się w pierwszych trójkach klasyfikacji generalnych z bardzo dużymi szansami na końcowe tytuły. Najważniejszy z nich może przypieczętować już w ostatni weekend sierpnia podczas ostatniej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się na torze w Poznaniu. Po dotychczasowych dwóch odsłonach czempionatu Borys Piotrowski jest liderem w swojej kategorii wiekowej.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA