Dziesięcioletni włocławianin podwójnym mistrzem Polski

Zakończył się cykl tegorocznych Kartingowych Mistrzostw Polski. Borys Piotrowski, dziesięcioletni włocławianin, sięgnął w nim po aż dwa tytuły – w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.


To największy sukces w dotychczasowej karierze Borysa Piotrowskiego. Utalentowany kartingowiec z Włocławka sięgnął po najważniejszy krajowy tytuł w swojej kategorii wiekowej. Na tegoroczny cykl złożyły się trzy rundy czempionatu. Dwie pierwsze Borys wygrał i już przed ostatnią odsłoną mistrzostw miał sporą przewagę punktową nad rywalami. Trzecią rundę, która odbyła się na kartingowej pętli Toru Poznań, zakończył z minimalną stratą punktową do zwycięzcy i tym samym przypieczętował swój pierwszy indywidualny tytuł mistrza kraju.

Nie jechaliśmy za wszelką ścigać się o pierwsze miejsce, bo nie warto było podejmować niepotrzebnego ryzyka – mówi Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer zawodnika. - Absolutnym priorytetem było dla nas utrzymanie wypracowanej wcześniej przewagi punktowej w klasyfikacji generalnej i sięgnięcie po tytuł. Ten plan udało nam się zrealizować nie tylko w stu procentach, ale nawet z nawiązką. Borys wygrał dwa z czterech wyścigów tych zawodów i był bardzo bliski zwycięstwa w całej rundzie. Dodatkowo bardzo nas cieszy, że oba wygrane wyścigi odbyły się w trudnych, deszczowych warunkach, które wymagają od kierowców bardzo dobrej techniki.

Wielkiej radości z wywalczonego tytułu nie ukrywa także sam młody kierowca.

W kartingu jeżdżę już od ośmiu lat – podkreśla Borys Piotrowski. - Zacząłem trenować mając dwa i pół roku. Ten sukces jest efektem tej wieloletniej pracy, wysiłku całego zespołu i wielu poświęceń. Bardzo się cieszę! Utalentowany włocławianin wywalczył nie tylko tytuł indywidualny w swojej kategorii wiekowej, ale wspólnie z kolegami też drużynowy.
 

Młody kierowca bynajmniej nie ma czasu na świętowanie. Na te przyjdzie czas po sezonie, który nadal trwa. Już w najbliższy weekend Borys Piotrowski startuje w kolejnej rundzie cyklu ROK Cup Poland, w którym walczy o wicemistrzostwo serii. Dziesięciolatek z Włocławka rywalizuje również w Rotax Max Challenge Poland. Także w tym cyklu jest bliski końcowego sukcesu.  Ponadto już w najbliższych tygodniach najprawdopodobniej powróci do rywalizacji z dorosłymi kierowcami za kierownicą BMW. Borys jest bowiem nie tylko kartingowcem, ale też jednym z dwóch najmłodszych w Polsce kierowców rajdowych.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA