Wizualizacja przystani przy Zgłowiączce

Na stronie internetowej Urzędu Miasta można obejrzeć wizualizację przystani zaplanowanej przy ujściu Zgłowiączki. Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji.

Podczas ubiegłorocznej wizyty we Włocławku podsekretarz stanu Tomasz Półgrabski zapewnił, że budowa przystani u ujścia Zgłowiączki jest wpisana na listę strategicznych inwestycji w kraju. Miasto ma szansę pozyskać nawet 50 procent dofinansowania na tę inwestycję. Prezydent otrzymał także zapewnienie Urzędu Marszałkowskiego o tym, że samorząd wojewódzki dofinansuje tę inwestycję w jednej trzeciej. W takiej sytuacji budowa przystani finansowana będzie z pieniędzy pochodzących z budżetów miasta, samorządu województwa i państwa.

Całkowity koszt budowy przystani szacuje się na około 30 mln zł. Teren objęty inwestycją graniczy z ulicami Solną, Fabryczną i Piwną. Projektowana inwestycja zostanie zlokalizowana na lewym brzegu rzeki Wisły, za ujściem rzeki Zgłowiączki. Północną granicę inwestycji stanowi Wisła, południową zaś działka, na której stoi magazyn firmy „Rieber Foods Polska” SA.

Przy ww. lokalizacji powstanie budynek przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zbudowane będą nowe drogi i parkingi oraz piesza kładka przez rzekę Zgłowiączkę. Dla jednostek pływających będzie dostępny zadaszony basen postojowy z możliwością cumowania statku spacerowego. Przystań będzie wyposażona w wyciąg stoczniowy, pływające pomosty cumownicze dla łodzi wioślarskich WTW oraz pływające pomosty cumownicze dla WOPR, Policji i jednostek turystycznych. Teren będzie oświetlony i zagospodarowany zielenią oraz małą architekturą.

Budynek przystani wodnej będzie posiadał, na potrzeby WTW, 4 pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, 4 szatnie z natryskami, saunę, 2 pomieszczenia trenerów, salę ergometrów na 20 stanowisk, siłownię, magazyn sprzętu treningowego i pralnię z suszarnią. WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz 2 szatnie z natryskami. Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 m2, sala konferencyjna dzielona z zapleczem, dyżurka z pomieszczeniem sprzątaczki, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także 2 pomieszczenia trenerów z węzłami sanitarnymi.

Na zewnątrz dostępne będą 2 sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego. Na terenie inwestycji znajdzie się również 6 hangarów dla WTW, w tym 1 na warsztat szkutniczy i 2 magazyny. WOPR będzie zajmował hangary na 4 łodzie, warsztat i 2 magazyny. Policja także zagospodaruje hangar na łódź. Projekt powinien przewidywać ponadto wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla widzów.

26 komentarzy

mieszkanka

Wizualizacja mnie powaliła, żeby tylko im sie udało trzymam kciuki.

1 0
ID:18783

Rzepka90

BRAWO!
Super pomysł i jeśli to zostanie tak wykonane jak na prezentacji to będzie to kolejny krok Włocławka do przodu. Już słyszę i widzę komentarze, że będzie to kolejna przystań na Wiśle w okolicach Włocławka. I dobrze, może to jest pomysł na Włocławek. I naprawdę jak ktoś chce narzekać, to zamiast walić bezmyślnie w klawiaturę niech przejdzie się na spacer, a tam może dostrzeże, że miasto (co prawda powoli) się zmienia i idzie ku lepszemu.

3 0
ID:18785

wloclawianin

Brawo brawo ...i co powiedza ci panowie z WWS ,PIS na te powstajace inwestycje.

2 0
ID:18787

maniulek

cudo :)))))) bravo !!!

2 0
ID:18788

cyklista-wylogowany

Muszę przyznać,że wybrano najciekawszą pod względem architektonicznym koncepcję przedstawioną przez architektów.

1 0
ID:18790

studentka

Dla mnie bomba. Już się nie mogę doczekać, żeby zobaczyć efekt końcowy :)

2 0
ID:18791

Mariusz K.

tylko czy wzięli pod uwagę to, że poziom Wisły się zmienia w zależności od sezonu i np po zimie jest on wysoki?
chyba, że zrobią tak iż nie będzie przystań zalewana przez rzekę w czasie zwiększonego zrzuty wody albo gdy powstanie druga tama w okolicach Nieszawy..

0 0
ID:18795

olikaz

Niesamowicie piękny obiekt.Panie prezydencie Pałucki proszę jako były wioślarz,aby sny naszych wspaniałych wioślarzy się ziściły.Młodzi chłopcy i dziewczęta swoimi wynikami w regatach dają dowód na to,iż należą się im godne warunki do trenowania.Cała nadzieja w panu panie prezydencie nie zapomnimy tego panu.

3 0
ID:18796

Darek

wizualizacja super jezeli dojdzie to do skutku mowie otwarcie tak obojetnie ktory prezydent to podpisze byle wygladalo jak na tym projekcie cudenko

2 0
ID:18798

majka

Świetne, brawo !

1 0
ID:18799

do ~Mariusz K.

Pomosty mają być pływające, więc chyba problem rozwiązany.

2 0
ID:18803

Włocławiannnniuniuś

No widze same pochwały, ja też do nich się dołącze.
Projektant za 770 000 pln-ów nie wiem jaki ale musi stanąć na wysokości zadania. Czy dużo , czy mało - takich dokumentacji jak to znajoma mówi "półkowników" (leżących na półkach w urzędzie) jest troche. Zobaczymy co dalej, trzymam kciuki.
Dokumentacji na basen jak liczyłem jest 3, podobno 4-ta w drodze, to nie są grosze.

0 0
ID:18805

za

Żeby wszystko po wybudowaniu wyglądało jak na tym projekcie!

1 0
ID:18806

Pytanie

A kto podniesie poziom Wisełki ,a jak już podniesie to jakie miny będą mieli zawiślacy -ale projekt na papierze super.

0 0
ID:18807

donald

Szkoda że już nie trenuję w klubie wioślarskim. Ale młodzi zawodnicy będą mieli wspaniałą przystań. Brawo!

0 0
ID:18808

Biskup dostanie zawału

Jak się o tym biskup dowie to dostanie zawału. Przecież, tam będą chodzić ludzie na lansik i popijać piwko a do biskupa nikt nie zajdzie przez najbliższe lata. Kiecole się załamią........

1 0
ID:18823

rysiek

juz nie moge sie doczekac na kolejne PIS-mo,ciekawe co teraz wymysli spec od melexow,etatowy sciemniacz Wloclawka ?

1 0
ID:18834

Rzepka90

Biskup zawału? eee tam, przecież kobiety też tam będą chodzić ;p może już kupił sobie lornetkę :D
a co do PIS-emka... jak zwykle będzie naładowane jadem. Jak mówi przysłowie: W swoim oku nie mogą dostrzec belki, a u innych zobaczą drzazgę. To trochę przykre, że ktoś próbuje zmieniać Włocławek, żeby nie było tu nudno i ponuro, a cały czas kładzie mu się kłody pod nogi. To ma być wspólne dobro dla Włocławka? Chyba walka o ciepłą posadkę prezydenta. I żeby nie było, nie jestem zwolennikiem prezydenta, bo pewne rzeczy mi się nie podobają, ale on (pan prezydent) przynajmniej się stara.

0 0
ID:18838

RRR

No no takie rzeczy we Włocławku ?? Nic tylko czekać , by się nam coś takiego przydało a w wekkend można by było sobie rowerkiem popływać albo kajakiem tak żeby to jeszcze na siebie zarabiało :)

0 0
ID:18901

Janek

W końcu zostanie zagospdarwane położenie Włocławka! Jego nadwiślański brzeg- piękny brzeg! Oby tak dalej Panie Pałucki! Robić swoje i nie zwaracać uwagi na przykre komentarze tych, którzy do tej pory nic nie zrobili a wręcz przeciwnie tylko utrudniają- to przykre ale prawdziwe!

0 0
ID:18919

Marek

Tak trzymać Panie Pałucki!

1 0
ID:18921

jurek

szkoda ze tak pozno zostal pan prezydentem panie palucki ale ciesze sie ze moje dzieci i wnuki beda korzystac z tych pieknych obiektow odsunac od wladzy ludzi typu zbonkowski a wloclawek bedzie jeszcze piekniejszy

1 0
ID:19068

szatofik67

pisiury zrobią wszysko żeby ta inwestycja nie doszła do skutku

1 0
ID:21390

zenek

Lepiej drogi ponaprawiać niż taką przystań budować. Szkoda kasy...

0 3
ID:26896

harold

@~zenek:
człowieku, Ty chyba jesteś z innego świata...

0 0
ID:32711

Bożena Chełminiak

Wspaniale.Jak cudownie pospacerować i podziwiać nową budowę ,ale i cały ciąg spacerowy nad Wisłą. Miasto powinno się cieszyć ,bo wiele miast nam zazdrości.Jestem dumna z naszego miasta. Dziękuję Panie Prezydencie.

0 0
ID:56120


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Działacze PiS chcą odwołać przewodniczącego radnych

Lokalni działacze klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego..

Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich...

Poseł Łukasz Zbonikowski sprawcą kolizji drogowej

Poseł jechał ciągnikiem z nieoświetlonym agregatem uprawowym. Został ukarany..

Promesy na odbudowanie zniszczonych dróg w powiecie

11 lipca poseł Joanna Borowiak wraz z Wojewodą Kujawsko - Pomorskim Mikołajem..

Sobolewski nie będzie wiceprzewodniczącym Rady Miasta

O tym, że z jego działalności w Radzie Miasta i pełnieniu obowiązków jako radnego,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..