Jak pracują nasi radni?

Podczas kolejnej sesji, którą zaplanowano na 27 lutego, radni podsumują swoją dotychczasową działalność i aktywność. Już dziś wiemy, że najwięcej sesji (4) opuścił Andrzej Kazimierczak z klubu PO, a Jarosław Chmielewski z klubu PiS 13 razy nie pojawił się na posiedzeniach komisji.

W wykazie frekwencji radnych ujęto ilość posiedzeń komisji oraz 17 obrad sesji Rady Miasta. Tylko dwóch radnych ma, jak do tej pory, stuprocentową obecność na komisjach i sesjach: Jerzy Rosiński i Dariusz Jaworski. Trzeba jednak dodać, że radny klubu SLD dopiero 26 września zasilił skład RM, zastępując Piotra Mokrego, który zrezygnował z mandatu. Dariusz Jaworski, radny klubu PiS zasiada w radzie od 28 listopada.

Rekordzistą w opuszczaniu posiedzeń komisji jest Jarosław Chmielewski – 13 nieobecności podczas 43 posiedzeń, tuż za nim „uplasowała” się jego klubowa koleżanka Joanna Borowiak – 11/38 i Krzysztof Grządziel z klubu SLD – 11/29.

Wzorową frekwencją podczas sesji może się pochwalić kilku radnych: Damian Chełminiak, Krzysztof Kukucki, Henryk Mielczarczyk, Monika i Rajmund Osińscy, Tadeusz Raczyński, Elżbieta Rutkowska, Władysław Skrzypek, Ewa Szczepańska, Stanisław Wawrzonkoski i Dariusz Wesołowski. Najwięcej sesji – 4 – opuścił Andrzej Kazimierczak.

Najczęstszymi powodami nieobecności radnych było wypełnianie obowiązków zawodowych, choroba, pobyt poza Włocławkiem czy zbyt późne otrzymanie informacji o obradach i posiedzeniu komisji.

Najwięcej interpelacji - 61-  złożyła Olga Krut-Horonziak.

Szczegółowy wykaz frekwencji:

Imię i Nazwisko RadnegoIlość posiedzeń KomisjiIlość nieobecnościIlość sesjiIlość nieobecności
Bieńkowski Sławomir315171
Borowiak Joanna3811173
Chełminiak Damian369140
Chmielewski Jarosław4313171
Grządziel Krzysztof2911173
Hupało Jarosław516172
Jarzembowski Maciej403171
Jaworski Dariusz0020
Kazimierczak Andrzej256174
Krut-Horonziak Olga3010171
Krzemieniewski Stanisław453171
Kukucki Krzysztof402170
Mielczarczyk Henryk374170
Osińska Monika373170
Osiński Rajmund317170
Raczyński Tadeusz395170
Rosiński Jerzy12050
Rutkowska Elżbieta386170
Skrzypek Władysław232170
Stelmasik Marek405173
Stocki Jan238171
Szczepańska Ewa263170
Wawrzonkoski Stanisław115170
Wesołowski Dariusz452170

35 komentarzy

anonim94

No ta komuchy są zawsze bo coś zabrać trzeba, a za 3 lata już nie będzie co

1 1
ID:37421

Degustator

Pracują ciężko.. ale efektów nie widać

1 1
ID:37430

karpik

do odgarniania sniegu

1 1
ID:37433

antydziałkowiec

Jak ,,pracują ''? ......Włoclawek -19% bezrobotnych .....po wyborach ...

1 1
ID:37443

Sławek Bienkowski

Antydziałkowiec, nie przesadzaj. Toruń 7%, Bydgoszcz 9%. Włocławek 19%, jedyne miasto zarzadzane przez postkomunistow przez ponad 20 lat. Nie wszystkiemu winna PO.

1 1
ID:37444

dzonny_killer

bezrobocie we Włocławku to przede wszystkim zasługa S woim L udziom D obrze... :p

1 1
ID:37445

negocjator

ile zarabia radny na miesiąc ? ?

1 1
ID:37447

Sławek Bieńkowski

Moja dieta to 1450, Przewodniczacy Rady 2500, radny ktory jest przewodniczacym komisji 2200, radny bedacy sekretarzem rady, Chelminiak, Rutkowska (calkowicie zbedna funkcja a mamy dwoje) 1750, wiceprzewodniczacy , Skrzypek, Osinski, Raczynski (mamy ich trzech!!) 2200. Oczywiscie wszyscy, ktorzy pobieraja takie dodatki/wyzsze diety to ludzie koalicji SLD.
Jestem jak najbardziej za obnizeniem diet, wynagrodzen prezydenta, wiceprezydentow, prezesow spolek miejskich, rad nadzorczych o co najmniej 20%. Zaoszczedzona kwota to kilkaset tysiecy rocznie.
Wnioskowalismy o elektroniczny system glosowania i archiwizacji wynikow glosowan, koszt okolo 20-30 tys. zlotych jednorazowo, niepotrzebni staja sie wtedy sekretarze i wiekszosc wice. Wlasciwie po 1,5-2 latach system sie splaca bo nie wyplacamy dodatkow funkcyjnych w/w. Oczywiscie wniosek PO mimo zapewnien Prezydenta na sesji w 2010 roku nawet nie zostal przeanalizowany finansowo. Radni koalicji SLD straciliby dodatkowy dochod.
Ustalenie diet radnych jest wazna kwestia, dieta powinna byc rekompensata poniesionych kosztow dzialania a nie motywacja finansowa. Mamy pracowac dla dobra miasta a nie dla kasy.

A teraz czekam na slowa krytyki mojego tekstu. Mozecie mnie zapewne zjechac na max, ale jak widzicie chyba jestem jedyna osoba na forach internetowych we Woclawku, ktora pisze o pewnych sprawach otwarcie nie obawiajac sie publicznej dyskusji.

Pozdrawiam
Slawek Bienkowski

1 1
ID:37454

mit

Macie pracować dla dobra mieszkańców bo to dzięki nam miasto istnieje i zarabia. Może poruszcie temat zarobków w tym zadupiu i bezrobocia. A jeśli chodzi o wasze zarobki jak i naszego prezydenta miasta to dajcie sobie 1200zł na miesiąc i dopiero w tedy zrozumiecie jak ciężko się żyje.

1 1
ID:37455

Makumba

SŁAWOMIR sie odezwał ? widać że zabawa w poliykę sie opłaca posada kierownika w platformerskiej instytucji jest. WYTYKA innym. A Pan to z KONKURSU MOŻE ...

1 1
ID:37456

antydziałkowiec

@~Sławek Bienkowski: sugeruje Pan ,że waszego ugrupowania przez te lata we Włocławku nie było ? Nie mieliście głosu i inicjatywy?

1 1
ID:37459

Sławek Bienkowski

Sugeruje, ze przy tych i bylych wladzach miasta najlepsza inicjatywa czy pomysl ma nikle szanse na przebicie. Moglbym przytoczyc pare inicjatyw z czasu mojego dzialania w radzie miasta, odpowiedz wladzy jest jedna "Nie... bo nie!".
"Antydzialkowiec" nie odpowiadam za wszystkich czlonkow PO, nie krytykuje wszystkich czlonkow SLD, ale jak widze chcesz po mnie pojechac globalnie.

1 1
ID:37460

Marek Wąsik

Myslałem , że Pan Sławek Bieńkowski to przyszły kandydat na Prezydenta mój kandydat, ale jak czytam Pańskie wywody na forach to zastanawiam się jaki ma Pan cel ciągle atakując, podjudzając i oczerniając obecną ekipe. Czy te wszystkie zabiegi Panie Sławku mają na celu odwrócic uwagę Włocławian od tego jak Panscy koledzy prowadzą sprawy kraju. Nie wiem juz sam czy można Wam PO ufac premier powiedział " Gdybym ustapił w sprawie ACTA , musiałbym podac się do dymisji" ciekawe jak tym razem wykreci sie z tego. Przypominam Panie Sławku , że za bezrobocie odpowiedzialny jest nie tylko samorząd. Pisze Pan o bezrobociu w liczbach naszego miasta, ale mam nadzieje , że nie zapomina Pan o bezrobociu jakie zadomowiło się w całym kraju.

1 1
ID:37462

Kasia

Sławek Bienkowski: a co zrobiło Pana ugrupowanie w poprzedniej kadencji, przecież mieliście większość, swojego przewodniczącego i diet nie obniżyliście i sprzętu do głosowania nie kupiliście , z tego wynika, że teraz Pana wypowiedzi to takie pod publiczkę

1 1
ID:37465

antydziałkowiec

@~Sławek Bienkowski: ,,globalne ''jazdy mnie nie interesują, wolę konkrety ....ale przyzna Pan ,ze były kadencje w których WASZE pole działania było o wiele szersze niż w tej kadencji no i .....,,co nam zostało z tych lat ''...jeśli coś zostało ,a ja przeoczyłem -proszę wymienić...

1 1
ID:37466

Wyborca

Sławomir pod ostrzałem he he i najlepsze jest to że słusznym :))

1 1
ID:37468

Sławek Bieńkowski

Makumba: Jeżeli się oskarża to nalezy sprawdzic informacje, nie jestem kierownikiem. Lepiej spójrz na wloclawskie instytucje pod rzadami SLD, tam mozna poszalec doszukujac sie rzeczywistych problemow z metodami wyboru na stanowiska. Strzal w moja strone nieudany, posądzenie o stanowisko ktorego nie piastuje.

Marek Wąsik: Jestem tylko radnym i nie zajmuje zasadniczo glosu w sprawach , ktore nie sa w moim zasiegu. Bezrobocie zadomowilo sie bardzo dobrze we Wloclawku (19,5%) ale dlaczego juz nie w Toruniu (7%), Bydgoszczy (9%). Co do oczerniania, zapraszam do kontaktu, jak Pan zobaczy dokumenty, ktore aktualnie analizujemy to zmieni Pan zdanie co do naszych dzialan. To nie jest oczernianie to niestety zimne, analityczne spojrzenie na sytuacje Wloclawka pod rzadami SLD. Moj radykalizm w ocenach wytworzyl sie po spotkaniach z Panem Paluckim,Kuzniewiczem. Zasada, ktora sie kieruja "Nie .. bo nie" jest nie do przyjecia. Czarna passe Wloclawka trzeba kiedys skonczyc.
Oczywiscie moge obrac inny cel, przymilac sie wladzy za osobiste korzysci, sposob czesto wybierany we Wloclawku. Przykro mi, nie wybiore, nie mam takiego charakteru.

Kasia: W pelni sie zgadzam, mozliwosci byly, tylko prosze pamietac ze koalicja byla PO PIS WWS, wiec ktoras z tych trzech opcji byla przeciw, nie wiem ktora. Zreszta czesc tego skladu nawet ze strony PO jest juz po stronie SLD od dluzszego czasu wiec wnioski prosze wysunac indywidualnie.

Wyborca: Nikt nie mowil ze bedzie latwo. Moge oczywiscie nie pisac na forach jak wiekszosc radnych/wladz. Uwazam jednak, ze jest to dobra forma kontaktu z mieszkancami, jedna z wielu, ktorych uzywam. A, ze czasem sie zbiera ciegi w wiekszosci niezasluzone tak to bywa kiedy jest sie osoba publiczna nawet na podstawowym poziomie samorzadu. Wasze krytyczne uwagi sa dla mnie cenne, pewnie ze latwiej przyjmuje sie pochwaly. Ale tak jak pisalem, nikt nie mowil ze bedzie lekko.

Pozdrawiam
Zapraszam do kontaktu
[email protected]

1 1
ID:37470

Marek Wąsik

Dziękuję Panie Sławku za odpowiedz mam tylko jedno pytanie ponieważ pisze Pan "Lepiej spójrz na wloclawskie instytucje pod rzadami SLD, tam mozna poszalec doszukujac sie rzeczywistych problemow z metodami wyboru na stanowiska" Zakładając , że Pańska ekipa przejmuje stery w mieście, należy przez to roumieć , że w spółkach i instytucjach miejskich nie zobaczymy ludzi platformy??? , nie bedziecie obstawiac ważnych stanowisk Swoimi ludzmi którym ufacie i którzy według Was są odpowiednimi kandydatami na pewne stanowiska? Idąc Pańskim tokiem myslenia skończy się we Włocławku "popieranie swoich" co tak łanie próbujecie nam mieszkańcą obecnie wyeksponowac. Pisząc Wy mam na mysli Włocławskie PO. Sprawą oczywistą jest fakt , że przy rządach obecna ekipa opiera się na swoich ludziach i tak będzie robiła każda ekipa ,która będzie zarządzać w naszym miescie. Patrząc po instytucjach miejakich widzę, że kilku Waszych też zajmuje całkiem wysokie stanowiska , na które Pańskich kolegów powołał i dał szanse się wykazać obecny prezydent między innymi Pan Sieraczkiewicz- osir, Pan Wujciński Inkubator, kierownikiem nowego basenu też został Pan wywodzący się z waszych szeregów itd...

1 1
ID:37477

KOBRA

Ciekawy jestem ilu włoclawian da się nabrać na te wynurzenia pana radnego, jedynego jak jemu samemu się wydaje sprawiedliwego, jedynego, który chce dla wszystkich dobrze, a któremu ciągle podstawiają nogi. Mówi, ze nie jest żadnym kierownikiem, ale dostało się dodatkową fuchę panie radny w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku plus 1450 zl diety i teraz można krzyczeć o obniżenie diety radnego o 20 % prawda ? Po co te apele panie radny, proponuję samemu zrzec się diety tak jak to robi np radny Grządziel, czy choćby pański kolega z PO Każmierczak. To jest właśnie klasa panie RADNY BIEŃKOWSKI, której pan niestety nie posiada i zapewne posiadać już nie będzie. Nie wszyscy mają takie parcie na szkło jak pan, ale myślę, że niewielu z włocławian da się nabrać na pańską hiopryzję i potrafi oddzielić ziarno od plew. Panie " reformatorze" niech pan zacznie od siebie i swojego klubu.

1 1
ID:37478

Slawek Bienkowski

Marek Wąsik: W kazdej organizacji sa ludzie, ktorzy mimo kwalifikacji i doswiadczenia nie moga realizowac swoich umiejetnosci w miescie w ktorym mieszkaja. Wedlug mnie idealem byloby wyeliminowanie zjawiska Swoich Ludzi, poza stanowiskami wiceprezydentow na przyklad bo tych wybiera prezydent.
Kilku naszych? Pan Sieraczkiewicz nie jest czlonkiem PO, przeszedl na druga strone juz dawno. Pan Wujcinski to samo. Osobiscie darzę ich symaptia, ich wybor, ich problem. Jezeli zarzutem jest jeden czlonek PO, ktory zostal zatrudniony na basenie to nie wiem jak sie do tego odniesc. Jezeli ktos jest czlonkiem PO czy sympatykiem to ma nie miec mozliwosci pracy w strukturach Urzedu Miasta? Z drugiej strony jest wiele osob w Naszym miescie, ktore za czlonkostwo w PO zostalo zwolnionych.

Kobra: Dziekuje za oplucie, jak widac jestes gatunku kobr plujacych, informuje jednak o tym, ze radny Grzadziel i radny Kazimierczak nie zrezygnowali z diet z tego co wiem. Co do rezygnacji z diet uwazam, ze w jakims stopniu powinny one byc wyplacane jako rekompensata poniesionych kosztow dzialania, niekoniecznie na poziomie na jakim sa dzis o czym pisalem wczesniej. Do reszty plucia sie nie odniose bo w przeciwienstwie do innych stron tej dyskusji wyraznie ma na celu tylko plucie. Oskarzasz mnie o parcie na szklo, dyskusja na tym forum nie jest w moim interesie raczej, a mimo tego ja prowadze. Ty ukrywasz sie pod plaszczykiem anonimowosci plujac na mnie. Jezeli jestes taki odwazny, zrownaj ze mna poziom i ujawnij sie.

Pozdrawiam
Slawek Bienkowski

1 1
ID:37485

mmaacciieekk

Panie Bieńkowski chcesz Pan naprawiać świat zacznij Pan od siebie. Kolega Makumba pomylił się niewiele pisząc , żę ma Pan posadkę kierownika. Kierownika może Pan nie ma a może jeszcze Pan nie ma , ale jednak ciepłą posadkę u Marszałka Pan ma , który zapewne przypadkiem jest z tej samej opcji co Pan i powierzenie Panu stanowiska nie miało napewno na to wpływu. Napewno przeszedł Pan uczciwie przez sito rekrutacji. Złożył pan CV, był Pan według komisji konkursowej najlepszym kandydatem na to stanowisko i napewno pytania jakie Pan dostał na konkursie dały pełen obraz komisji , że to Pan jest najlepszym kandydatem wsród innych którzy również z Panem aplikowali na to stanowisko. Napewno nie było inaczej przecież to Pan przedstawia nam siebie jako jedynego sprawiedliwego w tym mieście wiec musimy Panu zaufac.Pisze Pan o Panach Pałuckim i Kuźniewiczu , ,żę traktują Pana na zasadzie " nie bo nie " szkoda , że żadne z nas nie było i nie będzie świadkiem takiej rozmowy i będzie musiało tylko polegać na Pana opisie tych spotkań , jednak wierzę w Pańską uczciwość podobnie jak podczac ogłaszania, że jest Pan najlepszym kandydatem na stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim i " napewno " było tak jak Pan mówi. Mam też nadzieję , że weżmie Pan przykład ze swojego kolegi Kaźmierczaka i zrzeknie się Pan diety radnego oczywiscie ku chwale naszego miasta i pokaże Pan innym Radnym jak należy pracować solidnie i prężnie bez pobierania uposażenia.Życzę sukcesów Panie Sławku więcej pracy mniej kopania dołów na forach bo tak jak w przysłowiu Kto pod kim dołki ................ Medialne szoł nieprzyspoży Panu większej ilośći wyborców.

1 1
ID:37486

Slawek Bienkowski

mmacciieekk: Tu masz dowod, ze dziala zasada "nie... bo nie", rownoczesnie jest dowod polityki kadrowej Prezydenta kosztem miasta, zapraszam do kontaktu osobistego a moge ci przedstawic dowody dzialania zasady "nie ... bo nie" prezentowanej na spotkaniach z prezydenatami.

http://slawomirbienkowski.pl/index.php?link=wiecej&id=37

(polecam skan odpowiedzi prezydenta)

A tak przy okazji odpowiadam, radny Grzadziel i radny Kazimierczak nie zrezygnowali z diet.

Dziekuje bardzo za udzial w dyskusji, pozdrawiam forumowiczow
Slawek Bienkowski

1 1
ID:37487

mmmmmmmm,.

Panie Sławku patrząc na te wszystkie negatywne opinie jakie tu piszą mieszkańcy myslę , że warto zastanowic się na troche innej metodzie dotarcia do wyborców bo pisanie złych rzeczy o ludziach nie biorących udziału w dyskusji nie doda Panu elektoratu. Pozdrawiam i życze troche mniej jadu w chęci pokazania wszystkiego co złe oczywiscie według Pana. Metoda, którą Pan uskutecznia to podobna metoda walki Pana posła Zbonikowskiego nie przyniosła ona efektu w/w osobie wręcz obróciło się to przeciw niemu więc proszę Panie Sławku " Nie idzcie tą drogą"

1 1
ID:37488

Czerwonokrwista

Bieńkowski to typowy przedstawiciel społeczeństwa. Społeczeństwa a nie elit! W dzisiejszych czasach ludzie nawet wykształceni zapominają z racji czerpania korzyści z posadek samorządowych o tym co to "dobro ogółu". NIE ZNAM DRUGIEGO POLITYKA RANGI RADNEGO, KTÓRY BY PRZY TAK NISKIM STANIE MAJĄTKU IPOZWOLIŁ SOBIE NA WYTYKANIE NADURZYĆ EKIPY RZĄDZĄCEJ. Nadurzyć względem społeczeństwa oczywiście;-) Nawet ci najbogatsi radni (KOLOSY FINANSOWE) siedzą cicho bo się boją Jacka, Andrzeja i nawet Wandy! Tyle moi Pikusie;-)

1 1
ID:37489

MAX

List do mmmmmm: będę cipisał używając rodzaju żeńskiego. Zgłupiałaś? Czy nie rozumiesz, że "te wszystkie negatywne opinie" są pisane przez opozycję polityczną Bieńkosia? Tak, tak wszystkie! Mało! Najprawdopodobniej przez jedną osobę (łącznie z tobą)! Wskazuje na to szereg faktów. No może poza wypociedzią Wąsiaka bo ten to już przeszedł siebie w hipokryzji "myślał o Bieńkowskim jako kandydacie na prezydenta"? Ale kłamczuch! Myśli że łykam to że on kiedykolwiek - myślał! Bo o Bieńkowskim to mógł tylko myśleć po nocach, we śnie gdy co jakiś czas budził się zlany potem że Bieńkoski mu trzynastkę lub czternastkę likwiduje. Albo służbowy samochód! Bieńkowski łeb do góry! Nie masz się czego wstydzić! A co do mmmmmm to cipowiem to wy nie idźcie tą drogą bo ten sam numer w wyborach wam nie przejdzie. Ludzie was nie lubią

1 1
ID:37491

Sędzia Niezależny

Tak \"między Bogiem a prawdą\" to tylko Bieńkowski wystawił się z otwartą przyłbicą do gry. A reszta gdzie?

1 1
ID:37492

KOBRA

Typowa ucieczka w stylu, cytuję " z tego co wiem , mozna by w jakimś stopniu" itp,
a tak naprawdę kilku piszących radzi poprostu zacząć od siebie bez oglądania się na innych. Teraz PAN nagle zauważa, ze to nic takiego, ze członek, czy sympatyk PO zajmuje jakieś stanowisko w strukturach samorządowych ? Wg mnie nie, ale to jest właśnie ta wylewająca się z PANA wypowiedzi hipokryzja. Co do moich przekonań politycznych to zawsze głosowałem na PO co nie oznacza, ze nie widzę tego co się dzieje w lokalnych strukturach, a których polityka lokalnych władz doprowadziła do miejsca w którym aktualnie znajduje się PO, czyli niewiele znaczącej opozycji. Czy to też wina SLD, PISu, a może nas wyborców ??? Co do diety pańskiego partyjego kolegi A. Każmierczaka to sam info o nie pobieraniu diety przekazywał w jednej ze stacji tv w zeszłym roku, a takiż sam fakt dotyczący p Grządziela jest znany od lat

1 1
ID:37493

InfoFan

W telewizji poseł Wojtkowski poparł działania takich radnych jak Sławomir Bieńkowski a dla mnie poseł Wojtkowski jest autorytetem. Tyle.

1 1
ID:37496

matematyka

Generalnie Pan Bieńkowski pisze z sensem. Lecz : Panie Sławku chyba sie Panu statystyki pomyliły w Toruniu bezrobocie wyniosło 8% w Bydgoszczy 7,9% a w rządzonym przez tzw układ od dwóch dekad mieście 19,7%. Serdecznie pozdrawiam...

1 1
ID:37497

US wloclawek

Ani Grzadziel ani Kazimieraczka nie zrezygnowali z diet. Grzadziel kiedys tam powiedzial, ze przekazuje na Fundacje Samotna Matka, czyli przeklada z lewej kieszeni do prawej. Chyba ze znane sa personalia tej samotnej matki na ktora przekazuje to moze potwierdzi.

Ale pobawmy sie w matematyke. Grzadziel przekazuje podobniez na Fundacje 12 diet po 1500 zlotych co daje rocznie 18000 zlotych. To jest z koleji przy jego dochodzie z zeznania za 2010 rok 2,5% dochodu rocznego, mial 800 tys. dochodu rocznie. Proponuje aby Bienkowski i inni przekazali taki sam ulamek swoich dochodow na cele charytatywne. Bienkowski okolo 15000 dochodu za rok 2010, przekaze 375 zlotych.
Nie chce tego odnosci do majatku bo w tym przypadku inni radni musieliby wplacic po 2-3 zl, co byloby rownowazne procentowo wielkiemu gestowi naszego glownego miejskiego filantropa.
Patrzcie skala, to co dla Grzadziela jest PR-owym pierdnieciem, ktorego nawet nie poczuje dla innych jest wyrzeczeniem. ALe jak dajecie przyklad wielkiego G. to badzcie uczciwi i od innych zadajcie takich samych poswiecen.
Jezeli wzywany do odpowiedzi Bienkowski mialby oddac cala diete czyli jakies 18000 to Pan Grzadziel musialby oddac chyba z 400 tys.
Kobra ty jestes ..... jeden gosc z PO kontra setki z SLD na stokach. Widac problem skali masz podobny jak z Grzadzielem.
I to wszystko na ten temat.
Nie jestem z PO, SLD,PIS. Jestem z Wloclawka i liczyc oceniac umiem.

1 1
ID:37501

antydziałkowiec

@~Slawek Bienkowski: ,,jeśli chodzi o zatrudnienie członka po jako kierownika na nowym basenie '' - proste kryteria -doświadczenie w zarządzaniu takim obiektem(staż ) i znajomość strony tecnicznej takiego obiektu (praktyka ) .....to powinny być oczywiste kryteria -prawda ? A gdzie on ,,praktykował ''-chyba jako ratownik na kąpielisku ?

1 1
ID:37502

negocjator...

szukam listy radnych którzy głosowali na TAK za 11 złotymi za nowy basen ! prosze o pomoc ! chcę zobaczyć który z radnych przyczynił się do tej porażki cenowej ! cena jest skandaliczna jak na warunki zarobków we Włocławku !

1 1
ID:37512

redhunter

Z protokolu sesji:

"Radny Stanisław Wawrzonkoski Przewodniczący Rady Miasta - Wznawiamy obrady po przerwie i przystępujemy do głosowania całości projektu uchwały. Kto z Pań i Panów radnych jest za przyjęciem projektu uchwały w sprawie wysokości opłat za korzystanie z Miejskich obiektów i urządzeń sportowo - rekreacyjnych
użyteczności publicznej, pozostających w trwałym zarządzie OSiR we Włocławku Kto jest za proszę o podniesienie ręki do góry. Dziękuję. Kto jest przeciw tej uchwale? dziękuję. Kto wstrzał się od głosu?
Wysoka Rado stwierdzam, że uchwała została podjęta. Za uchwałą głosowało 12 radnych, przeciw 8, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Obstawiam w ciemno tych dwunastu:
1. Rosinski
2. Mielczarczyk
3. Kukucki
4. Jarzebowski
5. Hupalo
6. Wesolowski
7. Wawrzonkoski
8. Raczynski
9. Chelminiak
10. Rutkowska
11. Osinski
12. Osinska

Wstrzymal sie:
1. Skrzypek
2. Jaworski lub Stocki

Przeciw:
1. Całe PO/PIS (byc moze minus Jaworski)

Co do przynaleznosci 12-stki ktora byla za, oczywiscie SLD+SD

No i wlasnie do takich rzeczy przydalby sie system elektronicznego glosowania i archwizacji bo zawsze mozna by bylo spojrzec. Ale juz znasz powod dla ktorego go nie bedzie. Bo by bylo wiadomo komu mamy dziekowac za drogie prezenty, podwyzki, baseny itp.

1 1
ID:37515

Dowód

Tu cały przebieg dyskusji nad cenami na basen.redhunter: Chyba jeden błąd, wstrzymał się Stocki, Skrzypek. Jaworski był przeciw. Wnioski o zniżki dla dzieci (PIS), niższe kary za zagubienie numerków (PIS) upadły.

1 1
ID:37520

negocjator...

przeciez to jest kabaret a nie rada miasta ! nie mają wyliczenia kosztów utrzymania i podejmują głosowanie w sprawie kosztów użytkowania obiektu ! skandal i jeszcze raz skandal ! wiadomo kto komu d... liże !

1 1
ID:37529


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA