Zamanifestowali w obronie TV Trwam

Około tysiąc osób wzięło udział we włocławskim marszu zorganizowanym w obronie TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na multipleksie cyfrowym. - To my, obywatele, powinniśmy decydować poprzez pilota, co chcemy oglądać, a nie politycy – uważają zwolennicy stacji należącej do Fundacji Lux Veritatis.

W manifestacji uczestniczyli między innymi: poseł Łukasz Zbonikowski, radni klubu PiS, radny Władysław Skrzypek, przedstawiciele organizacji katolickich i wierni widzowie TV Trwam. Chciałabym, a by w Polsce była równość mediów, zwłaszcza że i komercyjne, i państwowe nie są obiektywne, czym nam, Polakom, wyrządzają wiele krzywdy. Ośmiesza się patriotyzm, nazywając nas ciemnogrodem. To mi się nie podoba i dlatego biorę udział w tej manifestacji – mówiła pani Teresa.

TV Trwam otrzymała koncesję w lutym 2003 roku, a w czerwcu zainaugurowała nadawanie transmisją z okazji 750. rocznicy zjazdu drohiczyńskiego. W 2012 roku KRRiT nie przyznała stacji koncesji na nadawanie w multipleksie cyfrowym, bo jak powiedział Jan Dworak, zadecydowały o tym względy ekonomiczne. Zdaniem KRRiT ubiegająca się o nią Fundacja Lux Veritatis nie gwarantowała powodzenia tego przedsięwzięcia. Decyzja wywołała falę sprzeciwu w całej Polsce. Także we Włocławku, w którym zorganizowano manifestację.  To głos poparcia mieszkańców naszego miasta i powiatu dla telewizji dla jej zmagań o prawo do nadawania i przekazywania informacji. To jedyna katolicka telewizja w naszym kraju i powinna być dostępna dla wszystkich, którzy ją oglądają. To także głos protestu przeciwko kilku urzędnikom, którzy zasiadają w KRRiT i jednej stacji komercyjnej przyznają siedem miejsc na multipleksie, a tej katolickiej, która ma trochę inny punkt widzenia, zadającej trudniejsze pytania, uniemożliwia się działalność. Myślę, że ten włocławski marsz będzie taką dodatkową cegiełką w obronie telewizji – powiedział poseł Zbonikowski.

W marszu wziął także udział ksiądz Piotr z TV Trwam, który dziękował za liczny udział w manifestacji. - Wam wszystkim, którzy w zrywie solidarnych, zjednoczonych serc, bronią wolnej, niezależnej, katolickiej telewizji Trwam. Tej, która nie jest żadnym przywilejem dla Polaków, bo ona po prostu, zwyczajnie nam się należy. Premier rządu dokładnie realizuje batalię przeciwko demokracji, suwerenności naszej Ojczyzny, przeciwko wolności i kościołowi. Dziś chcemy powiedzieć wam, rządzącym Polską, że dla nas Polska to świętość, to wartość, o którą będziemy walczyć. Zima ich, wiosna nasza! - mówił ks. Piotr.

Uczestnicy marszu przeszli z Zielonego Rynku pod Urząd Wojewódzki, pod którym odczytano pisma do wojewody oraz premiera. Na zakończenie manifestacji odśpiewano „Boże, coś Polskę”.

Kolejny marsz w obronie TV Trwam, tym razem o zasięgu ogólnopolskim, odbędzie się w najbliższą sobotę w Warszawie. Chętni do udziału w manifestacji mogą się zapisywać na wyjazd w biurze posła Zbonikowskiego.
57 komentarzy

oczytany

Jak pan Rydzyk zapłaci za platformę na której chce mieć tę swoją telewizję, to będzie ją miał!. I dalej będzie mamił moherowy ciemnogród.

1 1
ID:39545

wyborca

@ oczytany
Nawet o tym nie wiesz , a ja już ci wybaczyłem ten durny wpis.

1 1
ID:39546

LALA20

Dzieci nie przyszły z rodzicami, wnuczki nie przyszły z dziadkami.
Następców nie było widać.

1 1
ID:39548

antysyjon

faktycznie chyba w prasie niejakiego Szechtera co wydaje g.... prawda.spij dalej lemingu@~oczytany:

1 1
ID:39551

ja

jaką dorodną mamy " młodzież" we Włocławku!
Jutro o godz. 7 będą siedzieć w przychodniach lekarskich i narzekać na "słabe " zdrowie

1 1
ID:39552

antydziałkowiec

Ciekawe ,ze nie widać nigdzie tow cichego ,,agenta '' po i zwolennika tych ,,niezależnych.?...mediów'' ....

1 1
ID:39554

danek77

rydzykomania jak narkomania - 5 lat pozbawienia wolności !!!!!! do kościoła a nie przed tv alo klera rydzyka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 1
ID:39555

LALA20

Mohery, to, niczym w...... z wyspy Komodo.

1 1
ID:39558

zbuntowany_kaloryfer

@oczytany: chyba po raz pierwszy zgadzam się z Tobą w 100%!

1 1
ID:39560

zalpl

O jaki Wstyd same mochery i pisowce na czele z biskupem wieskiem

1 1
ID:39561

rollnick

@~oczytany
Właśnie o to chodzi, że nie może zapłacić i z niej korzystać, bo KRRiT na to nie pozwala.
Rynek mediów powinien rządzić się swoimi prawami, a tak nie jest, bo istnieje pewien upolityczniony organ, który ma dużą władzę i ten rynek reguluje.
Z tego powodu do protestów przyłączają się również przedstawiciele innych mediów nie związanych z TV Trwam.

1 1
ID:39562

zatroskana

Szkoda, że starzy muszą walczyć o wolność słowa, a młodzież zamiast uczestniczyć jeszcze się z nich śmieje. Widocznie muszą poczuć bat, aby się obudzić. Starzy pamiętają czasy niewoli, a młodzież tego nie doświadczyła. Może dlatego tak jest.

1 1
ID:39563

damianj

Kiedy marsz w sprawie włączenia Discovery Polska do multipleksu? Założę się, że więcej ludzi i duuuuuuuuuużo młodszych przyjdzie. Co mi po TvTrwam jak za 10 lat nie będzie nikt tego oglądał?

1 1
ID:39564

LALA20

No i widac kto buli połowę emerytury na mieszanie w głowach swoim owieczkom, a póżniej idą stadami do MOPR o dotację na czynszi inne opłaty (bo nie starcza ,a kościółek nie ma zamiaru dołożyć).Taka jest prawdziwa polityka tv Trwam. Brać a, póżniej radzta se sami.Brawo!

1 1
ID:39566

kolo

najmłodszym uczestnikiem tego pośmiewiska był oczywiście poseł Zbonikowski

1 1
ID:39570

~~~~

Lepiej być moherem niż Tyska frajerem! - i wszystko jasne ;)

I Marsz się odbył mimo niesprzyjającej pogodzie i szczekaniu piesków. Ludzie (w różnym wieku) pokazali,że na czymś im zależy. Poszli i pokazali swój stosunek do demokracji.
Reszta się obudzi kiedy zabraknie im kiełbasy na grilla i piwo będzie za drogie.
Donald zaraz zrobi z nas niewolników, a sam pójdzie w odstawkę na brukselski garnuszek.
Guru pewnej części młodego (i nie tylko) elektoratu swoimi hasełkami robi wodę z mózgu. Słuchajcie Palikota, to zobaczycie gdzie zajdziecie. To cynik wykorzystujący najgorsze narzędzia socjotechniki. A kiedy spytać go konkrety, to wije się i posługuje ogólnikami. W gadce mocny ...itd. Dziś atakuje kler, a jeszcze nie tak dawno wydawał Ozon i zabiegał o względy Kościoła. To facet który zrobi nie jedno salto o 180 stopni. Jak będzie trzeba to zastanie buddystą lub Eskimosem.

Mimo, że nie jestem odbiorcą TV Trwam to mam szacunek do tych co chcą to oglądać. Komuchy też niech maja swoje Dzieła Lenina i Czterech Pancernych. Onaniści mają swój czas ( różne Hustler'y po 23) i nie słyszaałem słyszałem, aby ktoś miał im to odebrać.
To na tym polega demokracja!!! I Wara wam od tego!
Dziś ograniczają prawa jednych, to jutro ograniczą innych.

1 1
ID:39571

zdziwiony

Czyżby TW LUCJAN nie dołączył do tej żałosnej parady starców ???

1 1
ID:39572

ben Jakov

Nie rozumiem tych protestów - przecież nikt nie chce zlikwidować telewizorni Trwam. W związku z tym proponuję kolejny protest o takim samym sensie: marsz w obronie parku. Bylejakiego!

1 1
ID:39573

Krzysztof

Rolnik - a kto powiedział, że KRRiT nie pozwala wpłacić Rydzykowi kasy. Ależ pozwala tylko lepiej przez umiejętne podburzanie starszych ludzi wymusić koncesję za darmo. TV Trwam nie zniknie z eteru, wcześniej czy później w wersji cyfrowej zaistnieje ale po co płacić jeżeli można dostać za free. Tadeusz Rydzyk niech wytłumaczy się co zrobił ze świadectwami zbieranymi na ratowanie stoczni gdańskiej a później mąci ludziom w głowach

1 1
ID:39575

Andrew

Skoro Rydzyka stać na postawienie masztów nadających jego radio prawie przy każdej parafii w Polsce to w takim razie niech dołoży system telewizyjny do ów masztów i niech nadaje tą swoją telewizje. Będzie tez miała zasięg ogólnopolski a jak nie ma pieniędzy na ten cel to niech skrzyknie zbiórkę. Na pewno niejeden odda polowe swojej renty i emerytury na ten szczytny cel!?

1 1
ID:39576

Tytus

Nie działa mi dekoder telewizji Trwam. Co mam zrobić??

1 1
ID:39577

LALA20

Wczoraj pan Zbonikowski zabawił się w bacę, poprowadził redyk.

1 1
ID:39578

Tytus

1 1
ID:39580

tvn24

@Tytus
Sprzedaj na Allegro...mają wzięcie !!!

1 1
ID:39581

LALA20

do@Tytus
Jesteś boski.

1 1
ID:39583

staruch

TRWAM w warcholstwie, TRWAM w ciemnocie byle Rydzyk zbijał krocie !

1 1
ID:39586

Raport

Co by nie było, wolność wypowiedzi i demokracja powinny być na pierwszym miejscu i nawet jeśli nie ogląda się TV trwam i się jej "nie lubi" nie trzeba jej oglądać.Ale nie można zakazywać oglądać jej innym.Telewizja ITI i Solorz "dogadali" się z Rządem i chcą mieć monopol na informację.A Władzy PO to bardzo odpowiada.Pamiętajcie że mieć w TV same kanały ITI to taki sam totalitaryzm jak mieć tylko TV TRWAM.To widz powinien wybierać co chcę oglądać.I każdy z nas dla własnej wolności powinien bronić różnorodności i wielokierunkowości naszych mediów.Swoją drogą TV TRWAM jest jedną z nielicznych która nie zgodziła się na rządowe zakazy nie rozmawiania z pewnymi osobami.

1 1
ID:39587

george best

KIEDYŚ GIEREK NAUCZYŁ ICH KRAŚĆ A TERAZ NARZEKAJĄ .NIECH IM RYDZYK DA MA TYLE SIANA I JESZCZE MU MAŁO.A TEN KSIĄDZ POWINIEN SIĘ MODLIĆ A NIE WTRĄCAĆ W POLITYKĘ.

1 1
ID:39592

BT

"... w ostatnich czasach pojawią się szydercy, którzy będą postępowali według własnych podliwości".

List Judy 18, Biblia Tysiąclecia

1 1
ID:39594

sprostowanie

Ks. Tadeusz Rydzyk, jest zakonnikiem i nie jest właścicielem TV Trwam.
Natomiast stacja ta jest finansowana z dobrowolnych datków telewidzów.

1 1
ID:39596

polak

potrzebne reaktywowanie zmotoryzowanych oddzialow milicji obywatelskej szczegolnie dla pierwszego szeregu odwazni jak ich prezes w stanie wojennym

1 1
ID:39597

Melancholik

Lepiej być moherem niż tuska frajerem he he dobre ;)

1 1
ID:39599

SWÓJ

i jaj sobie nie dam urwać byli z PISY cała trójka

1 1
ID:39605

Swój

Zoniu fajne masz te koleżanki - po 60-tce he he :-)

1 1
ID:39606

...

Całe szczęście, że to tylko "mohery". Niedługo umrą one śmiercią naturalną i będzie spokój. Nie będzie ta cała telewizja trwam potrzebna, ani podejrzewam wszystkie kościoły. Poza tym co to jest te 1000osób na około 120tys? Ech, brakowało tylko czołgów żeby rozgonić to towarzystwo. Ile ZUS by zaoszczędził.

1 1
ID:39611

bam

nie rozumiem czemu odmawiacie katolikom posiadania własnych mediów, nikt wam nie każe tego oglądać, od tego jest pilot. Na kablówce jest 120 kanałów, oglądam może z 15 (jeżeli w ogóle oglądam, mam obrzydzenie do tego g...a), a resztę przełączam i nie widzę problemu.

Rządzących boli po prostu że nie mają wpływu na ten kanał (dlatego ten jazgot i te zakazy) tak jak mają na całą resztę "polskich" stacji. Nie mieści im się w głowie, że ktoś może mieć inne poglądy niż oni, niż te lansowane w jedynych słusznych mediach, które są pod kontrolą rządu (przecież płacą grube miliony za pozytywny wizerunek w tych mediach).

Nie oglądam, nie podoba mi się Trwam, więc przełączam i tyle. Tak samo jak przełączam edusat, mango, czy np. rosyjskie kanały. Nie można odmawiać ludziom w wolnym (niby) kraju prawa do decydowania o tym, na co chcą patrzeć. Skoro TV Trwam ma swoich odbiorców (a ma ich sporo) niech sobie nadaje, co mnie to obchodzi. Ja odpalam konsolę i mam to w pompie.

1 1
ID:39613

~~~~

@~...: Może obozy koncentracyjne zaproponujesz " Obok Sądu jest skromny pomnik pamięci zamordowanego kapłana. Też jego poglądy i jego przykład komuś nie pasował. Przeczytaj jeszcze raz co spłodziłeś ...mam nadzieję, że tylko to! Od głupoty chroń nas Panie!

1 1
ID:39616

Soldier

@bam: Przedstawiłeś sytuacje taką jaka jest w rzeczywistości. Szacunek za normalne i właściwe myślenie.

1 1
ID:39620

george best

Wystarczy zerknąć na całe to towarzystwo,smutne miny wiecznie niezadowoleni i co drugi dzień u lekarza.

1 1
ID:39621

LALA20

Nastąpiła inwazja stonki. Przywróćmy z powrotem zielony, wesoły kolor.

1 1
ID:39624

danek77

ks. t .rydzyk? Zabawne !!!! a od kiedy ten sekciarz jest klerykiem ????? a tv trwam jest jego jak radio maryja i jest finansowana z P.I.Su i tych nie świadomych starszych ludzi którzy myślą że przekazując swoje marne ręciny (póżniej placz że brakuje na leki, opłaty itp.) na sektę rydzyka wykupią sobie miejsce za BRAMĄ ŚW. PIOTRA ~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 1
ID:39625

Zofia

A moze to towarzystwo zaczelo manifestowac o fundusz zdrowia i leczenie chorych ludzi na raka ? Zacofany narod.

1 1
ID:39634

obibok

I znowu mają pisiory powód i okazje do zrobienia zadymy- druga rocznica pochówku Kaczyńskiego. Czy już nigdy nie zapanuje spokój na polskiej ziemi, czy już tak zawsze będzie ,zadyma za zadymą .Jak długo będziemy pozwalać na judzenie narodu. Czy aż do wywołania takiej nienawiści ,że jeden na drugiego bedzie patrzył wilkiem.? Kto pozwala na organizowanie i obrzucanie wstrętnymi epitetami osoby rządzące naszym krajem? Pytam!

1 1
ID:39636

M

płaczcie dalej antyklerykały!
W Warszawie będą tysiące (!!!) młodych osób, nie to co w zacofanym Włocławku.
Nie oglądaliście nigdy TV Trwam, nie wiecie na jak wartościowe programy można tam trafić!
Mam 25 lat i uważam, że należy im się miejsce w TV cyfrowej, w przeciwieństwie do kanałów, które koncesje dostały, a nie mają żadnych ofert!

Gadacie bez sensu dla samego gadania, ale za kilka lat nikt nie będzie się waszym lewackim płaczem przejmował!

1 1
ID:39642

Oczytany

Ciemnogrod to ludzie ogladajacy TVN24

1 1
ID:39643

laik

Nawet nie wiedzialem, ze we Wloclawku tylu faszystow nienawidzacych starszych ludzi mieszka. Ciekawe skad sie to bierze. Skad macie takie przekaonania? Z tv Trwam?
Faszyzm ma korzenie lewicowe a srodowisko zwiazane z tv Trwam jest raczej prawicowe.

1 1
ID:39645

~LALA20

@M
to się okaże, zobaczymy.
@Oczytany
oglądam różne kanały, czytam różną prasę.
@Laik
faszyzm narodził się w katolickiej Bawarii, trzon faszystów tworzyli właśnie katolicy.

1 1
ID:39651

laik

--> LALA20
jesli to prawda, to pewnie byli to tacy katolicy jak ty, nie szanujacy wolnosci i chcacy narzucic innym swoja jedynie sluszna ideologie. Przepraszam, ale wniosek wyciaglem z tresci twoich postow.
Ludzie starzy nie sa czasami latwi we wspolzyciu, ale maja prawo do takiej telewizji, ktora im odpowiada.
Te telewizje ktore dostaly koncesje zupelnie nie nadaja sie dla starszych ludzi, kochajacych polska kulture i tradycje.
Jesli te 20 przy twoim nicku oznacza twoj wiek, to znaczy ze masz jeszcze szanse dojrzec do tego, by zrozumiec te sprawy.
Wystarczy troche empatii.

1 1
ID:39652

LALA20

@Laik
Proszę, nie porównuj mnie z tymi katolikami, jest to bez sensu. Zwolnij, mniej
emocji. To właśnie ci katolicy porwali cały naród swymi ideami i, zrobili, to co
zrobili.
A mój wiek?, nie interesuj się tym, fanatyzm mi nie grozi.
Zajmij się historią, zacznij ja poznawać i dokonuj analiz, to jest witamina dla mózgu.

1 1
ID:39665

...

To, że na tym marszu była większość osób starszych nie świadczy o zacofanym mieście, lecz wręcz przeciwnie, że przynajmniej (przyjmijmy, że mieszkańców jest 120tys) te powiedzmy 119tys mieszkańców Włocławka, nie tylko młodych, bo starsi pewnie też by się znaleźli, myśli racjonalnie. I miejmy nadzieję, że w Warszawie także nie ma młodych zacofanych ludzi. Dlaczego przez takich ludzi musimy pracować do 67roku życia?

1 1
ID:39667

rollnick

@LALA
ozon, do wiary nikt cie nie zmusi i nikt też nie każe oglądać ci TV Trwam.
O co więc tak ciągle się pienisz?

1 1
ID:39671

LALA20

@rollnic
Scharakteryzuj swoim koleżankom i kolegom postać Słowaka --- katolickiego
księdza, Josefa Tyso, możesz jeszcze dodać charakterystykę katolickiego kleru
Chorwacji z okresu minionej wojny. Na deser możesz przytoczyć kilka postaci z
Watykanu [ schyłek wojny, fałszywe dokumenty, przeżuty pewnych ludzi do
Am. Płd. ] .
Miej odwagę. Czekam.

1 1
ID:39674

LALA20

Wyspa św. Heleny czeka na Jarosława.
Dlaczego nikt nie przypomniał jak Rydzyk obrażał Panią Prezydentową. Była wspaniałą, miłą kobietą.

1 1
ID:39678

~LALA20

No niby borowiki -- prawdziwki, minusów nawstawiać to potraficie, a odpowiedzieć
na prawdę to już nie potraficie.
Krzyż Pański z wami.
Rozumiem, rozumiem, jesteście w tej chwili w przychodniach lekarskich, ale do
południa się wyrobicie, prawda?.

1 1
ID:39682

Raport

Gdzie dwóch się bije tam władza korzysta.

1 1
ID:39690

xyz

Najgorzej, że w Polsce mamy starzejące się społeczeństwo i takich ludzi będzie coraz więcej. To już nie jest religia tylko sekta Rydzyka. Z drugiej strony godny podziwu jest fakt, że wyszli na ulice i manifestują, a my młodzi co ? A jednak w obecnej sytuacji politycznej trochę spraw by się zebrało na dobry protest

1 1
ID:39706

rollnick

@xyz
Albo nie znasz definicji sekty, albo nie zapoznałeś się z ideą TV Trwam.
Dowiedz się, bo warto. Ludzie z tym walczą, a tego nie znają. To, co o tym wiedzą, to jedynie plotki z TVN-u i szechterowskich publikacji.
Pozdrawiam.

1 1
ID:39742


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA