Blokady pociągów nie było, problem pozostał

Informacja o akcji blokowania pociągów na przejeździe kolejowym przy ulicy Kaliskiej ukazała się na portalu społecznościowym. Niestety, w poniedziałkowe południe na miejscu eventu pojawiło się tylko kilku radnych, Piotr Dudek – oraz przypadkowi przechodnie. Zabrakło natomiast organizatorów eventu.

Przejazd kolejowy przy ulicy Kaliskiej jest zamknięty dla ruchu kołowego od 1978 roku. Rozmowy władz miasta oraz parlamentarzystów z PKP oraz Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nie przyniosły rezultatu – nikt nie chce się zgodzić na to, aby przejazd został otwarty dla ruchu kołowego ze względu na zagrożenie dla uczestników ruchu.

Włocławianie nie od dzisiaj narzekają na brak możliwości przemieszczania się samochodami przez przejazd. To nie jest problem tylko mieszkańców Południa. Każdy kierowca, tutejszy czy zamiejscowy chce poruszać się w miarę szybko, sprawnie i nie nadrabiać drogi poprzez objazdy. Ta sytuacja dano powinna zostać rozwiązana – twierdzi pan Marek, który mieszka przy ulicy Kujawskiej.

Podobną opinię wyrazili na portalu społecznościowym organizatorzy akcji.  Nikt z władz miast nie chce dojść do porozumienia w sprawie otwarcia przejazdu kolejowego dla samochodów na ulicy Kaliskiej we Włocławku. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce – można było przeczytać na portalu. Z dalszych wyjaśnień wynikało, że pomysłodawcy mają zamiar zablokować przejazd pociągów.  Po przeczytaniu tej informacji na portalu podjęliśmy działania prewencyjne mające na celu ochronę osób przechodzących przez to strzeżone przejście dla pieszych – wyjaśniał komisarz Piotr Janicki z KMP we Włocławku. Widzimy, że nie ma zainteresowania społecznego tą akcją. Gdyby jednak doszło do próby blokowania, czy wejścia na torowisko przy zamkniętych rogatkach, te osoby usunęlibyśmy. Nawet siłą.

Komisarz dodał, że nie byłyby to jedyne konsekwencje przekroczenia rogatek.  Zastosowalibyśmy odpowiedni artykuł z kodeksu wykroczeń, a nawet moglibyśmy się pokusić o zastosowanie artykułu KK o sprawieniu zagrożenia w ruchu.

Żadnej interwencji na szczęście nie było, ponieważ na miejscu nie pojawili się organizatorzy akcji. Przybył jedynie Piotr Dudek, który od lat walczy o przejezdność tego newralgicznego miejsca we Włocławku. Ta część od przejazdu do ulicy Planty jakoś zamarła, utraciła swoje życie. Ten problem istnieje od lat, a nasila się, kiedy jest zamknięta ulica Kapitulna i kiedy będzie remontowany wiadukt na ulicy Wroniej. Musi być jakieś wyjście z tej sytuacji. Podobno PKP nie chce się zgodzić na ponowne otwarcie przejazdu kolejowego, bo na odcinku od dworca do przejazdu zwiększyła się prędkość pociągów i w związku z tym odległość jest za mała. Jeśli tak jest rzeczywiście, to niech kolej odsunie ten dworzec. Nie wspomnę nazwiska, kto swego czasu stary dworzec nam wysadził i postawił taką budę dla psa. To zresztą nie jest dworzec, tylko przystanek – mówił Piotr Dudek.

Informacja o planowanej akcji dotarła także do włocławskich radnych.  Klub radnych PiS zgłaszał między innymi poprzez interpelacje konieczność otwarcia przejazdu dla ruchu kołowego. Dlatego przyszliśmy, aby przypomnieć, że problem istnieje nie od dzisiaj – powiedział Jarosław Chmielewski, szef klubu. Z kolei Ewa Szczepańska twierdzi, że bez konkretnych działań problem sam się nie rozwiąże. - Należałoby w jakiś sposób ten węzeł gordyjski przeciąć, bo nie wierzę, że nie można podjąć żadnej sensownej decyzji. Ja między innymi zainicjowałam pismo do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z propozycją poszukania rozwiązania. My proponujemy pobudowanie skrzyżowania dwupoziomowego lub tunelu. Na to jest oczywiście potrzebne wsparcie finansowe, bo na taką inwestycję miasta nie stać – wyjaśnia Ewa Szczepańska, radna klubu PO.

Pismo zostanie podpisane przez parlamentarzystów, a radni mają nadzieję, że znajdą się także pod nim podpisy mieszkańców Włocławka.

Z ostatniej chwili: Po zakończeniu „akcji” redakcja otrzymała maila o następującej treści: „Bylem na blokowaniu, ale akcja nie miała sensu za mało ludzi przyszło, trzeba teraz bardziej nagłośnić sprawę i może za tydzień kiedy pan poseł ma czas? ( W akcji miał wziąć udział poseł Łukasz Zbonikowski, którego zatrzymały jednak ważne sprawy służbowe).
19 komentarzy

abcde

Ale beka hahaha. Ci co najwięcej krzyczeli się przestraszyli.

1 1
ID:41993

ala

mi sie wydaje ze sprawe trzeba bardziej naglosnic zeby wiecej osob przyszlo i zorganizowac jeszcze raz

1 1
ID:41994

bolek

a moze by tak blokowanie po poludniu zeby ludzi z pracy wrocili?

1 1
ID:41996

bastek

ale Policja przyjechała. może by tak ogłosić blokadę Wienieckiej to by przyjechali w szczycie ruchem kierować

1 1
ID:41997

Tomek.L

Pani Poseł, Panowie Posłowie, Radni - to dla Was to zadanie a nie próbujecie podłączać się pod zdesperowanych ludzi. Pokażcie na co Was stać, potwierdźcie trafność naszego wyboru. A wreszcie tak po ludzku udowodnijcie, że nie Bierzecie kasy za darmo - niepotrzebne pyskówki i personalne wycieczki.

1 1
ID:42002

LALA20

Gdyby przez ten przejazd kolejowy od rana do wieczora przetoczyło by się ogromne
stado bizonów, efekt był by osiągnięty.

Rzeczywistość - to mizeria. Kilku krzykaczy + niewydarzony " guru " na Forum, i po
zawodach. Null zainteresowania.

P.S. Przez ogromne stada bizonów, pociągi linii " Union - Pacific " miały ogromne
opóżnienia.Kłania się historia minionej Ameryki.

1 1
ID:42004

Swój

i do czego Borowiakowa tak zęby szczerzy ?

1 1
ID:42009

Moher

@~Swój:od razu zmiarkowałem ,ze jesteś wykształcony i z dużego miasta.

1 1
ID:42012

Sławek Bieńkowski

@~Tomek.L: Tu jeden z dowodow, ze nie chcemy sie podlaczyc tylko ta sprawe chcemy ruszyc od dawna

http://www.bip.um.wlocl.pl/bip_download.php?id=3820

Odpowiedz:

http://www.bip.um.wlocl.pl/bip_download.php?id=3986

Wiecje dzis na CW24, nie zostawiamy tematu, ale wladza glucha i udziela glupich odpowiedzi.

Pozdrawiam
Sławek Bieńkowski

1 1
ID:42015

ja

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

1 1
ID:42016

Video

Lata mijają, a korki takie same.

1 1
ID:42019

anty

Dawno takich bzdur nie słyszałem, przynajmniej pośmiać się można :D Pani w pinglach i Pan w weekendowej koszuli lekką ręką rozdzielają po 10mln na różne inwestycje, natomiast gdyby wyszły one z inicjatywy Pałuckiego to byliby pierwszymi głosującymi przeciw uchwaleniu budżetu argumentując to pogłębianiem zadłużenia, że już o odmowie udzielenia absolutorium prezydentowi nie wspomnę.

Druga sprawa - gdy karetka jedzie na sygnale przejazd jest unoszony warunkowo, więc argument o ludziach tracących życie z powodu zamkniętego przejazdu jest równie spektakularny co bezsensowny. Swoją drogą widać że pacjent z karetki jest jednak w całkiem dobrym stanie skoro wyraźnie macha do kamery :)


Btw. jestem bardzo ciekaw jaką interPOlację zgłosił Pan B ;)

1 1
ID:42020

do anty

A stadion za 35 mln to nie durny pomysl? A przystan pusta z betonu za tama za 6 mln to nie durny.

A wiec:

80-100 razy dziennie zamykane sa przejazdy we Wloclawku, srednio powiedzmy niech zatrzymuja po 12 samochodow na zamkniecie na minimum 5 minut razy wszystko 3 przejazdy hutnicza, wieniecka, szpitalna.

100*12*5*3=18000 minut = 300 godzin * 30 dni= 9000 godzin stania w korku na przejzdzie.

Ok, liczymy dalej, godzina pracy to 8 złotych

8Zł * 9000h= 72000 PLN to utracone korzysci tych stojacych w korkach pomijajac:

- koszty benzyny
-to ze w jednym samochodzie, autobusie jedzie wiecej niz jedna osoba

Ale to takie glupie wyliczenie, co ja tam wiem.. Prezydent mundrzejszy jest..


1 1
ID:42025

do_czerwonych_krzykaczy

Gdy karetka stoi gdzies dalej w kolumie aut przy przejezdzie NIKT CI przejazdu warunkowo nie otworzy- wprowadzilo by to haos oraz kierowca stojacy przy szlabanie moglby pomyslec ze to dla niego i to on by wjechal na tory, a nie karetka bedaca np 10 pojazdem w kolejce... Platformie Obywatelskiej chodzi o wariant skrzyzowania BEZKOLIZYJNEGO poczytaj co to za tym przejazdu... dodam ze auta i pociagi moga podrozowac bez zwracania atencji jedno na drugie...

1 1
ID:42026

Zofia

@~Tomek.L: Tym razem zgadzam sie z Toba. To radni i wszystkie powinni zakasac rekawa i wziac sie dynamicznie do roboty. Powinni pokazac ze zarobili na swoje wynagrodzenia i przywileje. To jest miasto dla ludzi a nie dla prezesow spolek i ich wygod. To przejsie bylo i powinno byc przywrocone.

1 1
ID:42032

Mika

Proszę zakończyć tą żałosną farsę, która z góry była skazana na niepowodzenie. Tutaj jest potrzebny lobbing mieszkańców, samorządowców, ludzi dobrej woli którego celem będzie wybudowanie tunelu drogowego w ulicy Wienieckiej natomiast w ulicy Kaliskiej należy wybudować wyłącznie tunel dla pieszych ze schodami ruchomymi i windami dla matek z wózkami czy też dla osób niepełnosprawnych. Wierzę, że to jest możliwe. Tam jest wystarczajco dosyć miejsca by taki projekt zrealizować. Warto za taki projekt wziąść się jak najszybciej ponieważ uzgadnianie czegokolwiek z PKP trwa bardzo długo. Jeśli chodzi o finansowanie takich projektów to Pan Vice Prezydent ma bardzo dobre doświadczenia w tej dziedzinie. W ulicy Kaliskiej nie ma technicznej możliwości otwarcia tego przejazdu. Takie są normy, takie są przepisy. Nie ma dyskusji. Zwoływanie jakichś manifestacji z ludzmi którzy nie mają zupełnie nic do powiedzenia nie ma sensu. Każda próba blokowania tego przejścia zakończy się karą grzywny lub sądem ale pytam się po co? To niczego nie rozwiąże.Warto pomyśleć nad rozwiązaniami alternatywnymi bo takie są. Otwarcie przejazdu dla samochodów w ulicy Kaliskiej nie powinien być celem samym w sobie.

1 1
ID:42062

Swój

a kto był na miejscu oczywiście wiejska tv WC wspierdająca radnych PIS i PO robią im super reklame

1 1
ID:42078

LALA20

@ Mika

Masz słuszną rację. Do takich spraw potrzeba z naszego społeczeństwa ludzi
znanych, coś mogących faktycznie zdziałać.

No cóż, " Psy szczekają, karawana idzie dalej ".

1 1
ID:42094

Oczytany

Zaraz, zaraz, czy ten Dudek to ten sam który....acha...no tak wiadomo..

1 1
ID:42426


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA